Ze života Jinecka: Senioři ocenili, že zdravotníci přijeli za nimi

V poslední době jsou v boji proti šíření koronaviru velké naděje vkládány do očkování vakcínou. Městys Jince na počátku roku informoval všechny seniory o možnostech, které mají. Někteří se zaregistrovali nebo nechali zaregistrovat přes internet, většinou prostřednictvím rodinných příslušníků. První z nich již dokonce obdrželi první dávku. Jiní se vyjádřili, že se očkovat zatím nenechají. Většina odpovídala, že nebudou jezdit do vzdálených očkovacích center, ale že si počkají, až bude tato možnost v místě bydliště.

Koncem února se opravdu tato příležitost naskytla. Tajemnice úřadu městyse Bc. Anna Šimková domluvila s příbramskými lékaři jejich návštěvu původně na konec měsíce února. V souladu s celostátními opatřeními se mělo jednat o občany starší 80 let, ale později byla tato hranice snížena na 70 let.

Termín byl nakonec stanoven na středu 3. března. Matrikářka Lucie Havrlíková a spolu s ní i ostatní pracovnice městyse, se plně věnovaly této záležitosti. „Jednalo se o velkou akci,“ odpovídala nám Lucie Havrlíhová na naše dotazy. „Musela jsem dát dohromady seznam podle evidence obyvatel, a pak nastalo to nejdůležitější a nejnáročnější – kontaktovat ty lidi. Takže proběhlo několik informačních hlášení v místním rozhlasu, roznášely se letáky do schránek, sháněly se telefonické kontakty, senioři byli dotazováni, kdo se chce nechat očkovat a ověřovalo se operativní spojení na skutečné zájemce. Po stanovení termínu a přidělení konkrétního času se opět obvolávali lidé, kdy se mají dostavit. Takže jsme v ty dny nedělali nic jiného. Kdo měl ruce a nohy ten byl zaměstnán touto činností. Velký ohlas měl rozhlas, zejména u mladších, kteří reagovali okamžitě.“

FOTO: Senioři ocenili, že zdravotníci přijeli za nimi do Jinec

Senioři ocenili, že zdravotníci přijeli za nimi do Jinec - Očkování JinecSenioři ocenili, že zdravotníci přijeli za nimi do Jinec - Očkování JinecSenioři ocenili, že zdravotníci přijeli za nimi do Jinec - Očkování JinecSenioři ocenili, že zdravotníci přijeli za nimi do Jinec - Očkování JinecSenioři ocenili, že zdravotníci přijeli za nimi do Jinec - Očkování Jinec
Další fotky
Senioři ocenili, že zdravotníci přijeli za nimi do Jinec - Očkování Jinec

Místo pro očkování poskytli jinečtí zdravotníci v místním středisku. Vstříc organizátorům vyšel praktický lékař pro dospělé MUDr. Jaroslav Smutný, ale k dispozici byly i prostory ostatních lékařů, včetně dětského oddělení. Za úřad městyse zabezpečovaly organizační věci na místě Lucie Havrlíková s Evou Fojtovou, a po celou dobu byl k dispozici i starosta RSDr. Josef Hála (KSČM).

Z Příbrami se dostavilo pět zdravotníků z Oblastní nemocnice, kteří se postarali o vlastní aplikaci vakcíny Moderna. I díky jejich profesionálnímu přístupu proběhlo vše bez problémů.

Motýlek pomáhá už 20 let. Co vzkázali jeho klienti?

Na očkování se dostavilo 163 občanů. Většina z nich byla z Jinec, ale nechyběli ani občané z okolí. Po dohodě se starostou Bc. Jiřím Čajanem („Pokračujeme“) přijelo dvacet zájemců z Hluboše. Naočkovat se nechala například i Václava Králová ze Sádku. I ta se vyjadřovala k průběhu akce kladně: „Bylo to velice dobré. Správné bylo, že se podařilo dát lidi dohromady, a ti že nemuseli jezdit nikam daleko. Bylo to dobře zorganizováno. Šikovné byly pracovnice z obce i ta děvčata, co to píchala.“

A jaká byla zpětná odezva v Jincích? Na to nám odpověděla Lucie Havrlíková: „Když nás potkávají lidé, tak nám děkují, že jim to pomohlo a že jsou spokojení.“ Druhá dávka by se měla aplikovat 21. března.

Věřme, že tato pro organizátory náročná akce přispěje k zastavení růstu počtu obyvatel Jinecka s pozitivními výsledky testů a že se brzy dočkáme omezení epidemiologických opatření.

7.5.2021
Naše škola se zapojila do ekologického programu, který probíhá po celé republice. Do úklidové akce,...
1.5.2021
Děti z mateřinky v Lochovicích plnily v pátek 30. dubna čarodějnické úkoly, které pro ně...
30.4.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
30.4.2021
Muzeum Českého krasu v Berouně získalo do svých sbírek sochu sovětského komunistického vůdce Josifa Vissarionoviče...
29.4.2021
Český rybářský svaz – Místní organizace Jince započala v dubnu s revitalizací rybníku Amfík, který...
28.4.2021
Před časem vzbudil naši pozornost článek otištěný v Podbrdských novinách, týkající se revitalizace místních starobylých...
27.4.2021
V Lesoparku u Lanového centra v Počaplech poroste nový listnatý les. Společnými silami si ho...
23.4.2021
Plánujete výlet nebo dovolenou do unikátní turistické oblasti Brdy a Podbrdsko? V minulosti vás mohly...
20.4.2021
Sotirios Zavalianis a jeho AKESO otevřeli v pondělí 19. dubna v pražských Nových Butovicích nové...
20.4.2021
Pětice berounských atletů se vydala v neděli 11. dubna do Tábora bojovat o tituly mistrů...
20.4.2021
S Petrem Landou regionálním makléřem pro Beroun a okolí , jsme si povídali o realitách...
Reklama