Ze života Jinecka: Senioři ocenili, že zdravotníci přijeli za nimi

V poslední době jsou v boji proti šíření koronaviru velké naděje vkládány do očkování vakcínou. Městys Jince na počátku roku informoval všechny seniory o možnostech, které mají. Někteří se zaregistrovali nebo nechali zaregistrovat přes internet, většinou prostřednictvím rodinných příslušníků. První z nich již dokonce obdrželi první dávku. Jiní se vyjádřili, že se očkovat zatím nenechají. Většina odpovídala, že nebudou jezdit do vzdálených očkovacích center, ale že si počkají, až bude tato možnost v místě bydliště.

Koncem února se opravdu tato příležitost naskytla. Tajemnice úřadu městyse Bc. Anna Šimková domluvila s příbramskými lékaři jejich návštěvu původně na konec měsíce února. V souladu s celostátními opatřeními se mělo jednat o občany starší 80 let, ale později byla tato hranice snížena na 70 let.

Termín byl nakonec stanoven na středu 3. března. Matrikářka Lucie Havrlíková a spolu s ní i ostatní pracovnice městyse, se plně věnovaly této záležitosti. „Jednalo se o velkou akci,“ odpovídala nám Lucie Havrlíhová na naše dotazy. „Musela jsem dát dohromady seznam podle evidence obyvatel, a pak nastalo to nejdůležitější a nejnáročnější – kontaktovat ty lidi. Takže proběhlo několik informačních hlášení v místním rozhlasu, roznášely se letáky do schránek, sháněly se telefonické kontakty, senioři byli dotazováni, kdo se chce nechat očkovat a ověřovalo se operativní spojení na skutečné zájemce. Po stanovení termínu a přidělení konkrétního času se opět obvolávali lidé, kdy se mají dostavit. Takže jsme v ty dny nedělali nic jiného. Kdo měl ruce a nohy ten byl zaměstnán touto činností. Velký ohlas měl rozhlas, zejména u mladších, kteří reagovali okamžitě.“

FOTO: Senioři ocenili, že zdravotníci přijeli za nimi do Jinec

Senioři ocenili, že zdravotníci přijeli za nimi do Jinec - Očkování JinecSenioři ocenili, že zdravotníci přijeli za nimi do Jinec - Očkování JinecSenioři ocenili, že zdravotníci přijeli za nimi do Jinec - Očkování JinecSenioři ocenili, že zdravotníci přijeli za nimi do Jinec - Očkování JinecSenioři ocenili, že zdravotníci přijeli za nimi do Jinec - Očkování Jinec
Další fotky
Senioři ocenili, že zdravotníci přijeli za nimi do Jinec - Očkování Jinec

Místo pro očkování poskytli jinečtí zdravotníci v místním středisku. Vstříc organizátorům vyšel praktický lékař pro dospělé MUDr. Jaroslav Smutný, ale k dispozici byly i prostory ostatních lékařů, včetně dětského oddělení. Za úřad městyse zabezpečovaly organizační věci na místě Lucie Havrlíková s Evou Fojtovou, a po celou dobu byl k dispozici i starosta RSDr. Josef Hála (KSČM).

Z Příbrami se dostavilo pět zdravotníků z Oblastní nemocnice, kteří se postarali o vlastní aplikaci vakcíny Moderna. I díky jejich profesionálnímu přístupu proběhlo vše bez problémů.

Motýlek pomáhá už 20 let. Co vzkázali jeho klienti?

Na očkování se dostavilo 163 občanů. Většina z nich byla z Jinec, ale nechyběli ani občané z okolí. Po dohodě se starostou Bc. Jiřím Čajanem („Pokračujeme“) přijelo dvacet zájemců z Hluboše. Naočkovat se nechala například i Václava Králová ze Sádku. I ta se vyjadřovala k průběhu akce kladně: „Bylo to velice dobré. Správné bylo, že se podařilo dát lidi dohromady, a ti že nemuseli jezdit nikam daleko. Bylo to dobře zorganizováno. Šikovné byly pracovnice z obce i ta děvčata, co to píchala.“

A jaká byla zpětná odezva v Jincích? Na to nám odpověděla Lucie Havrlíková: „Když nás potkávají lidé, tak nám děkují, že jim to pomohlo a že jsou spokojení.“ Druhá dávka by se měla aplikovat 21. března.

Věřme, že tato pro organizátory náročná akce přispěje k zastavení růstu počtu obyvatel Jinecka s pozitivními výsledky testů a že se brzy dočkáme omezení epidemiologických opatření.

10.7.2021
Krajské Muzeum Českého krasu dokončuje centrální depozitář za více než 65 milionů korun. Ke konci...
2.7.2021
Na sobotu 26. června se těšili snad všichni obyvatelé Kublova. Hospodyňky napekly tradiční pouťové koláče...
2.7.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
2.7.2021
Letos proběhne v celé republice Hradozámecká noc v sobotu 31. července. V Hořovicích se ve...
25.6.2021
Pomoc pro zasaženou jižní Moravu budou na svém středečním jednání (30. 6.) řešit i radní...
24.6.2021
Dům Natura nacházející se na dolním okraji příbramského náměstí TGM má bohatou a pestrou činnost.
24.6.2021
Přijďte se podívat, jak vypadá zámek za svitu měsíce a záře hvězd, a které příběhy...
24.6.2021
Městské muzeum Zbiroh vás srdečně zve na slavnostní zahájení výstavy předního českého výtvarníka Jiřího Votruby...
24.6.2021
Po dlouhé pauze o víkendu 5. - 6. června zahájili rychlostní kanoisté letošní závodní sezónu....
16.6.2021
Tak jsem se dočkali. Hrady už jsou opět otevřené a zpřístupněné návštěvníkům. Od prvního června...
10.6.2021
V pátek 11. června bude v 17 hodin slavnostně na nádvoří Starého zámku zahájena letošní...
Reklama