Přehrada nesmí zničit Berounku, odmítá stavbu šéf sněmovny

Ještě za příznivého počasí si předseda sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) pro jeden z mála svých letních vodáckých výletů vybral téměř desetikilometrový úsek Berounky. Ne náhodou. Kromě hezkého dne tak chtěl projevit nesouhlas s úvahami o stavbě přehrady.

 

Krajina by měla zůstat nedotčená

„Rozhodně odmítáme nápady na stavbu přehrady, která by nenávratně zničila toto unikátní  území,“ vysvětlil Středočech Hamáček, proč je tak zásadně proti. „Nádherná krajina kolem řeky Berounky si zaslouží ochranu, je to území stále poměrně málo dotčené činností člověka. Proto je Berounka tak turisticky atraktivní,“ dodal šéf dolní komory parlamentu a zároveň lídr středočeské kandidátky ČSSD do sněmovny.

Myšlenku vybudování poldru na Berounce, kterou ve studii proveditelnosti představilo Povodí Vltavy, nesouhlasilo několik tisíc obyvatel dotčené oblasti. Jan Hamáček si vzal téma za své. Aby pro ni získal i další politiky, na zmíněný vodácký výlet vytáhl i dvojku tředočeské kandidátky ČSSD, exministryni školství Kateřinu Valachovou. Ta mu byla v kánoi háčkem. Kromě toho, že to pro ni byla vodácká premiéra, pěla chválu na přírodu, kterou by přehrada mohla ohrozit. „Byl to vážně skvělý zážitek. Navíc nám přálo počasí, i když předpověď tak dobrá nebyla. A hlavně jsem měla příležitost vidět tuto krásnou středočeskou krajinu z jiné perspektivy, tedy od hladiny vody,“ řekla po sjezdu řeky v berounském kempu.

FOTO: Přehrada nesmí zničit Berounku, odmítá stavbu Jan Hamáček

Přehrada nesmí zničit Berounku, odmítá stavbu Jan Hamáček - Jan Hamáček, sklárna,Přehrada nesmí zničit Berounku, odmítá stavbu Jan Hamáček - Jan Hamáček, sklárnaPřehrada nesmí zničit Berounku, odmítá stavbu Jan Hamáček - Dobrichovice_zamek_Berounka_2011_4633mPřehrada nesmí zničit Berounku, odmítá stavbu Jan Hamáček - Berounka_in_nature_park_Horni_Berounka_(3)Přehrada nesmí zničit Berounku, odmítá stavbu Jan Hamáček - 1200px-Berounka

Jak se fouká sklo?

Hamáček, ač hrdý Mladoboleslavák, k Berounsku zjevně dost tíhne. Pár dní před vodáckou akcí, zatímco jeho kolegové ze sněmovny si užívali poslanecké prázdniny, si on naordinoval návštěvu sklárny Rückl Crystal v Nižboru, kde kromě jiného na vlastní kůži vyzkoušel, jak těžká práce sklářů je. „Foukání skla opravdu vyžaduje silné plíce,“ poznamenal tehdy. Krátce předtím zas navštívil GZ Media, největšího výrobce gramofonových desek na světě. Výrobu vinylu ale přenechal jiným.

 

 

 

.

23.2.2021
Přes složitou epidemiologickou situaci probíhá dál řada investičních akcí. To se projevilo i v programu...
23.2.2021
Církev československá husitská ve Tmani si letos připomíná 100 let od počátků svého vzniku v...
18.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
18.2.2021
DobroDílo oficiálně zahájilo svou činnost v Králově Dvoře na podzim roku 2019. Vstoupilo tak nedávno...
17.2.2021
Druhý únorový týden se děti školní družiny ZŠ Beroun-Závodí vydaly v maskách na průvod od...
17.2.2021
Není to tak dlouho, kdy byl revitalizován rybník v Lesoparku Dražovka v Hořovicích. Kolem něj...
16.2.2021
Rozvolňování protikoronavirových opatření je v nedohlednu, dlouhodobá výuka teorie a řešitelské soutěže na dálku jsou...
16.2.2021
Na hranicích příbramského a berounského okresu působí parta mladých lidí, kteří si říkají Dovedové Křešín....
16.2.2021
V Českém krasu, na návrší Zlatého koně u Koněpruských jeskyní začala dlouho očekávaná stavba domu...
3.2.2021
V srpnu by se v Litni mohl uskutečnit jedinečný koncert u příležitosti 10. výročí Festivalu...
29.1.2021
Ani nepříznivá koronavirová situace nevedla ke zrušení v pořadí již šestého ročníku celostátní soutěže Komunální...
Reklama