Rakovnická Střední průmyslová škola Emila Kolbena otestuje zahraniční projekt digitalizace vzdělávání

Pilotní vzdělávací projekt SIC DigiEduLab zahájí začátkem listopadu. Program představí jedinečnou metodologii výuky v dílně vybavené digitálními technologiemi umožňující i programování nebo práci s rozšířenou realitou nebo 3D tisk.

Dvoutýdenní workshop vedený špičkovými zahraničními experty je určený pro učitele a studenty rakovnické školy a přináší jej Středočeské inovační centrum. „V prvním týdnu se budou vzdělávat učitelé, ve druhém žáci. Program je přesně strukturován, schéma přikládám jako přílohu. Jak je vidět, kromě technických dovedností si žáci zvýší své jazykové kompetence, neboť program bude probíhat v anglickém jazyce,“ vysvětluje ředitel školy RNDr. Jan Jirátko.

„Důležitější, než samotné technologické vybavení je právě metodologie, která dodává práci s technologiemi v hodinách přidanou hodnotu. Jedná se o kombinaci dvou přístupů, ten první učí studenty pracovat s realitami, ten druhý je podporuje zejména v rozvoji podnikatelského myšlení,” popisuje Martina Vycudilíková, projektová manažerka pro výzkum a vzdělávání SIC, a dodává: „Dlouhodobá práce se studenty v digitálních fablabech prokazatelně vede ke zvýšení jejich zájmu o přírodovědné a technické obory, k rozvoji kreativity, logického myšlení, dovednosti řešit problémy a rozvoji podnikavosti.”

 Škola přivítá také čtyři zahraniční experty, kterými jsou Ben Douek, kanadský lektor se zaměřením na programování a zakladatel technologie robotického setu Robot in a Can, dále Ruy Cervantes, expert na inovační strategie a budování ekosystému, Gustavo Calderón, počítačový inženýr a inovátor vzdělávání, a konečně Jorge Sanabria, držitel doktorského titulu v oblasti neurovědy, profesor mexické univerzity v Guadalajaře a autor jednoho ze dvou metodologických přístupů, které jsou v rámci tohoto projektu používány.

„Tito odborníci patří mezi přední experty v zavádění FabLabů, robotických stavebnic a metodických postupů, které vznikly ve spolupráci se špičkovou univerzitou ve Stanfordu,“ doplňuje ředitel rakovnické střední školy a připomíná: „Cílem pilotního projektu je ověřit metodiku pro vzdělávání v technických dovednostech. Žáci v digitálních FabLabech postupují od úvodního nápadu přes počítačové modelování k hotovému výrobku, který může být vytvořen například pomocí 3D tisku nebo gravírováním. Vzdělávání se tak přibližuje praxi a navíc se zvyšuje jeho zajímavost – zážitky jsou to, co studenty motivuje k získávání nových znalostí.“

Jedinečná metodologie, kterou zahraniční experti v rakovnické škole představí, byla testována ve Stanfordově univerzitě v USA, která je v různých žebříčcích hodnocení univerzit opakovaně řazena mezi tři nejlepší univerzity světa. Aktuálně je metodologie zaváděna jako povinný předmět do výuky v některých zahraničních regionech a městech, jako je mexická Guadalajara, Montreal, Nice a brzy také Čína.

Dnes, 07:37
Městské muzeum v Žebráku je stejně jako další objekty Muzea Českého krasu znovu otevřeno pro...
5.7.2020
Konstrukčně návrh zaštítil technik strojní služby ze směny A Jaroslav Šantora, který nejen nakreslil samotné...
3.7.2020
V rámci léčby inkontinence nabízí standardně operační metodu TVT, která není v České republice příliš...
29.6.2020
Původní muzikál Postřižiny bude v červenci 2020 k vidění ve Všeradicích a Hořovicích.
11.6.2020
NOW‘S THE TIMEHistorii jazzu můžete říct čtyřmi slovy:Louis Armstrong. Charlie Parker.Miles DavisŽáci Základní umělecké školy...
9.6.2020
Město Králův Dvůr investovalo do rozšíření a modernizace výstražného a varovného systému ochrany před povodněmi,...
3.6.2020
V Nemocnici Hořovice a v Rehabilitační nemocnici Beroun jsou od tohoto týdne povoleny návštěvy a...
3.6.2020
Členové Českého svazu ochránců přírody společně ve spolupráci se speleology vybudovali unikátní přezimovací stanici pro...
26.5.2020
V květnu město zahájilo stavební práce na rekonstrukci chodníků a komunikace v lokalitě Pod Hájem....
22.5.2020
Akvaparky ve středočeských městech se příští týden po koronavirové odstávce otevírají návštěvníkům. Lidé budou moci...
Reklama