24℃
Dnes je 16. červen , svátek má Zbyněk

Rakovník zahájil moderní komunikaci města s občany

Město jde vstříc obyvatelům a rozhodlo se využívat nový informační systém MOBISYS, díky kterému může nabídnout službu MojeObec.

Reklama

Služba MojeObec plní od konce letošního března řadu funkcí, které ke komunikaci s městem občan potřebuje. Je to nejen funkce prioritního varovného a informačního systému, kdy mohou být obyvatelé města informování prostřednictvím zpráv o haváriích nebo požárech, a případně odstávkách dodávek vody nebo plynu doručovaných buď prostřednictvím klasických SMS a e-mailů nebo prostřednictvím tak zvaných chytrých SMS.

Obyvatelé města mohou získat veškeré informace o dění ve městě právě prostřednictvím mobilní aplikace MojeObec, která je k dispozici zdarma. Každý, kdo se zregistruje, může mít obrazně řečeno město v kapse.

Skrze aplikaci mají občané města možnost přijímat kdykoliv informační servis města, například upozornění na platby za odpady, a to nejen ze své domovské obce, ale případně také z dalších obcí podle zájmu.

Aplikace ovšem umožňuje i oboustrannou komunikaci a občané tak nově získávají možnost zapojit se do dění ve městě pomocí tak zvaných hlášení. Jejich prostřednictvím mohou úřad informovat o dění, či problémech ve městě nebo v místě bydliště. Balíček služeb aplikace pak nabízí další důležitou akci, přehled nejdůležitějších kontaktů spojených s obcí, tedy kontakty na úřad nebo ohlašovny poruch.

Motorizovaní pomocníci pro záhony ušetří dřinu

Aplikace MojeObec je v současnosti k dispozici pro všechny chytré mobilní telefony s operačním systémem Android a iOS (iPhone).

„A jak na to konkrétně? Stáhněte si zdarma aplikaci MojeObec. V případě telefonu iPhone z internetového obchodu App Store a pokud vlastníte telefon s operačním systémem Android, tak z internetového obchodu Google Play. Při prvním spuštění aplikace vám bude nabídnuta registrace k tzv. domovské obci a jejím informačním kanálům. Volba domovské obce je velmi důležitá, neboť občané mají možnost podávat hlášení pouze ve své domovské obci. Zvolená domovská obec se dá ovšem později v aplikaci kdykoliv změnit,“ vysvětluje Jiří Cafourek, tiskový mluvčí Městského úřadu Rakovník.

Registrace také nabízí možnost připojit se k informačním kanálům ostatních obcí. Jakmile občan potvrdí svůj výběr, je služba plně aktivní.

Po dokončení registrace je uživatel přesměrován na úvodní stránku města a už jsou mu k dispozici stránky Zprávy, Hlášení a Nastavení. Uživatelské rozhraní aplikace je dostatečně přehledné a intuitivní, ale pokud by snad uživatel přece jenom potřeboval pomoci, je mu ke každé jednotlivé stránce k dispozici nápověda.

Ani majitelé klasických mobilních telefonů nepřijdou zkrátka, ke službě se mohou registrovat pomocí unikátního registračního kódu, který je nutné zaslat z mobilního telefonu občana na telefonní číslo 777 080 880. Registrační kód má podobu REG RAKOVNIK. V případě, že již obec nechcete nadále sledovat, odešlete na stejné číslo SMS ve tvaru ODREG RAKOVNIK.

„Upozorňujeme, že ve všech případech vidí registraci pouze majitel telefonu, nikdo jiný. Tedy ani městský úřad. V aplikaci není zřejmé jméno toho, kdo se registroval. Je vidět pouze počet účastníků přihlášených k odběru informací,“ dodává ještě tiskový mluvčí.

Jak se žije mláďatům v městské divočině? Přijďte se podívat do zookoutku v Malé Chuchli

11.6.2019
Hudební festival Rockový Slunovrat má za sebou 14. ročník, který nebyl o nic méně úspěšný...
10.6.2019
Rakovnické Tyršovo koupaliště se otevře návštěvníkům po ukončení obnovy zázemí v červenci. Vznikly zde čtyři...
5.6.2019
U Tetína na Berounsku dnes ráno nabouralo osobní auto do stromu. Devětačtyřicetiletá řidička utrpěla zranění,...
5.6.2019
Beroun se přidá k městům, která omezují sekání trávy kvůli přírodě a lepšímu zadržování vody...
4.6.2019
Beroun chce v mateřských školách Pod Homolkou a Tovární vybudovat přírodní zahrady se vzdělávacími prvky....
2.6.2019
V Berouně je dost recesistů na to, aby si počkali na Husově náměstí na tramvaj,...
2.6.2019
V Muzeu Českého krasu v Berouně je až do konce září k vidění nová výstava...
31.5.2019
Dnes už zaniklé řemeslo živilo kdysi stovky obyvatel. Na přelomu 19. a 20. století bylo...
29.5.2019
O Štěpánu Rakovi, přírodovědci, geologovi a paleontologovi je známo, že rád chodí na geologické vycházky...
25.5.2019
Plánované opravy Plzeňské a Jungmannovy ulice v Králově Dvoře na Berounsku se odkládají, na řadu...
Reklama