9℃
Dnes je 14. říjen , svátek má Agáta

Rakovník zahájil moderní komunikaci města s občany

Město jde vstříc obyvatelům a rozhodlo se využívat nový informační systém MOBISYS, díky kterému může nabídnout službu MojeObec.

Reklama

Služba MojeObec plní od konce letošního března řadu funkcí, které ke komunikaci s městem občan potřebuje. Je to nejen funkce prioritního varovného a informačního systému, kdy mohou být obyvatelé města informování prostřednictvím zpráv o haváriích nebo požárech, a případně odstávkách dodávek vody nebo plynu doručovaných buď prostřednictvím klasických SMS a e-mailů nebo prostřednictvím tak zvaných chytrých SMS.

Obyvatelé města mohou získat veškeré informace o dění ve městě právě prostřednictvím mobilní aplikace MojeObec, která je k dispozici zdarma. Každý, kdo se zregistruje, může mít obrazně řečeno město v kapse.

Skrze aplikaci mají občané města možnost přijímat kdykoliv informační servis města, například upozornění na platby za odpady, a to nejen ze své domovské obce, ale případně také z dalších obcí podle zájmu.

Aplikace ovšem umožňuje i oboustrannou komunikaci a občané tak nově získávají možnost zapojit se do dění ve městě pomocí tak zvaných hlášení. Jejich prostřednictvím mohou úřad informovat o dění, či problémech ve městě nebo v místě bydliště. Balíček služeb aplikace pak nabízí další důležitou akci, přehled nejdůležitějších kontaktů spojených s obcí, tedy kontakty na úřad nebo ohlašovny poruch.

Motorizovaní pomocníci pro záhony ušetří dřinu

Aplikace MojeObec je v současnosti k dispozici pro všechny chytré mobilní telefony s operačním systémem Android a iOS (iPhone).

„A jak na to konkrétně? Stáhněte si zdarma aplikaci MojeObec. V případě telefonu iPhone z internetového obchodu App Store a pokud vlastníte telefon s operačním systémem Android, tak z internetového obchodu Google Play. Při prvním spuštění aplikace vám bude nabídnuta registrace k tzv. domovské obci a jejím informačním kanálům. Volba domovské obce je velmi důležitá, neboť občané mají možnost podávat hlášení pouze ve své domovské obci. Zvolená domovská obec se dá ovšem později v aplikaci kdykoliv změnit,“ vysvětluje Jiří Cafourek, tiskový mluvčí Městského úřadu Rakovník.

Registrace také nabízí možnost připojit se k informačním kanálům ostatních obcí. Jakmile občan potvrdí svůj výběr, je služba plně aktivní.

Po dokončení registrace je uživatel přesměrován na úvodní stránku města a už jsou mu k dispozici stránky Zprávy, Hlášení a Nastavení. Uživatelské rozhraní aplikace je dostatečně přehledné a intuitivní, ale pokud by snad uživatel přece jenom potřeboval pomoci, je mu ke každé jednotlivé stránce k dispozici nápověda.

Ani majitelé klasických mobilních telefonů nepřijdou zkrátka, ke službě se mohou registrovat pomocí unikátního registračního kódu, který je nutné zaslat z mobilního telefonu občana na telefonní číslo 777 080 880. Registrační kód má podobu REG RAKOVNIK. V případě, že již obec nechcete nadále sledovat, odešlete na stejné číslo SMS ve tvaru ODREG RAKOVNIK.

„Upozorňujeme, že ve všech případech vidí registraci pouze majitel telefonu, nikdo jiný. Tedy ani městský úřad. V aplikaci není zřejmé jméno toho, kdo se registroval. Je vidět pouze počet účastníků přihlášených k odběru informací,“ dodává ještě tiskový mluvčí.

Jak se žije mláďatům v městské divočině? Přijďte se podívat do zookoutku v Malé Chuchli

12.10.2019
V Králově Dvoře se v pondělí 28. října poběží na počest vzniku samostatné Československé republiky...
12.10.2019
Autorská grafika pražské výtvarnice Lenky Dřízhalové, je především pro ně. Kromě toho, že se věnuje...
11.10.2019
Klubíčko provozuje částečně bezbariérový penzion i tréninkové pracoviště, kde si klienti osvojují základní pracovní návyky.
11.10.2019
Starostka Berouna Soňa Chalupová předala klíče od nového denního centra pro osoby bez přístřeší řediteli...
10.10.2019
Na jižním okraji města září stříbrná kopule hvězdárny od roku 1954. Po padesáti letech obnovilo...
10.10.2019
Nové třídy mateřské školy v Bezručově ulici, kde donedávna sídlilo denní centrum pro osoby bez...
10.10.2019
Blízké okolí Senomat, obce na nezápadnější cípu Rakovnicka, může turistům nabídnout zajímavé pěší i cyklistické...
9.10.2019
Město Beroun využilo možnosti spolupracvat s projektem KLOK.TEX, který podporuje Klokánky, zařízení Fondu ohrožených dětí,...
9.10.2019
S novým rokem přibude v Berouně i nové parkoviště před základní školou na Wagnerově náměstí.
8.10.2019
Je to vlastně vyhlídková věž na vysílači O2 u Jesenice, která byla po několikaleté přestávce...
Reklama