20℃
Dnes je 22. duben , svátek má Evženie

Rakovník zahájil moderní komunikaci města s občany

Město jde vstříc obyvatelům a rozhodlo se využívat nový informační systém MOBISYS, díky kterému může nabídnout službu MojeObec.

Reklama

Služba MojeObec plní od konce letošního března řadu funkcí, které ke komunikaci s městem občan potřebuje. Je to nejen funkce prioritního varovného a informačního systému, kdy mohou být obyvatelé města informování prostřednictvím zpráv o haváriích nebo požárech, a případně odstávkách dodávek vody nebo plynu doručovaných buď prostřednictvím klasických SMS a e-mailů nebo prostřednictvím tak zvaných chytrých SMS.

Obyvatelé města mohou získat veškeré informace o dění ve městě právě prostřednictvím mobilní aplikace MojeObec, která je k dispozici zdarma. Každý, kdo se zregistruje, může mít obrazně řečeno město v kapse.

Skrze aplikaci mají občané města možnost přijímat kdykoliv informační servis města, například upozornění na platby za odpady, a to nejen ze své domovské obce, ale případně také z dalších obcí podle zájmu.

Aplikace ovšem umožňuje i oboustrannou komunikaci a občané tak nově získávají možnost zapojit se do dění ve městě pomocí tak zvaných hlášení. Jejich prostřednictvím mohou úřad informovat o dění, či problémech ve městě nebo v místě bydliště. Balíček služeb aplikace pak nabízí další důležitou akci, přehled nejdůležitějších kontaktů spojených s obcí, tedy kontakty na úřad nebo ohlašovny poruch.

Motorizovaní pomocníci pro záhony ušetří dřinu

Aplikace MojeObec je v současnosti k dispozici pro všechny chytré mobilní telefony s operačním systémem Android a iOS (iPhone).

„A jak na to konkrétně? Stáhněte si zdarma aplikaci MojeObec. V případě telefonu iPhone z internetového obchodu App Store a pokud vlastníte telefon s operačním systémem Android, tak z internetového obchodu Google Play. Při prvním spuštění aplikace vám bude nabídnuta registrace k tzv. domovské obci a jejím informačním kanálům. Volba domovské obce je velmi důležitá, neboť občané mají možnost podávat hlášení pouze ve své domovské obci. Zvolená domovská obec se dá ovšem později v aplikaci kdykoliv změnit,“ vysvětluje Jiří Cafourek, tiskový mluvčí Městského úřadu Rakovník.

Registrace také nabízí možnost připojit se k informačním kanálům ostatních obcí. Jakmile občan potvrdí svůj výběr, je služba plně aktivní.

Po dokončení registrace je uživatel přesměrován na úvodní stránku města a už jsou mu k dispozici stránky Zprávy, Hlášení a Nastavení. Uživatelské rozhraní aplikace je dostatečně přehledné a intuitivní, ale pokud by snad uživatel přece jenom potřeboval pomoci, je mu ke každé jednotlivé stránce k dispozici nápověda.

Ani majitelé klasických mobilních telefonů nepřijdou zkrátka, ke službě se mohou registrovat pomocí unikátního registračního kódu, který je nutné zaslat z mobilního telefonu občana na telefonní číslo 777 080 880. Registrační kód má podobu REG RAKOVNIK. V případě, že již obec nechcete nadále sledovat, odešlete na stejné číslo SMS ve tvaru ODREG RAKOVNIK.

„Upozorňujeme, že ve všech případech vidí registraci pouze majitel telefonu, nikdo jiný. Tedy ani městský úřad. V aplikaci není zřejmé jméno toho, kdo se registroval. Je vidět pouze počet účastníků přihlášených k odběru informací,“ dodává ještě tiskový mluvčí.

Jak se žije mláďatům v městské divočině? Přijďte se podívat do zookoutku v Malé Chuchli

15.4.2019
Někdy jsou případy natolik neočekávatelné, že jen opravdu velmi rychlá a správná reakce okolí odežene...
12.4.2019
Městské muzeum v Žebráku na Berounsku, které je pobočkou Muzea Českého krasu, zahájilo novou sezonu...
10.4.2019
6. dubna 2019 poprvé po zimní pauze pro návštěvníky své prostory znovu otevřelo Army muzeum...
7.4.2019
Národní přírodní rezervace Karlštejn, která má pro turisty přes čtyřicet značených tras, je chráněné území...
6.4.2019
Oblastní spolek Českého červeného kříže v Berouně má bohaté portfolio velmi žádaných služeb.
5.4.2019
Zemní práce v areálu berounské nemocnice, které souvisejí s miliardovým projektem psychiatrické kliniky, potrvají zhruba...
3.4.2019
Hasiči dnes ráno vyjížděli k požáru bytu v Berouně. Z bytového domu pomohli vyvést zhruba...
3.4.2019
Policisté obdrželi informaci o případu, ke kterému mělo dojít v obci Žebrák před základní školou...
1.4.2019
Nemocnice v Hořovicích na Berounsku plánuje výrazné rozšíření, její kapacita by se měla až zdvojnásobit....
28.3.2019
Festival Rockový Slunovrat, který se již potřinácté uskuteční ve dnech 31. května a 1. června...
Reklama