Rekonstrukce nádraží v Berouně by mohla vyjít na 55 milionů

Nádražní budova v Berouně se by se měla v roce 2019 začít rekonstruovat. Správa železničních dopravních cest (SŽDC) odhaduje cenu rekonstrukce na 55 milionů korun. Podrobnosti zveřejnila v prezentaci na tiskové konferenci již na konci srpna.

„Během první poloviny příštího roku dojde k dopracování projektové dokumentace pro stavební povolení (DSP) a dokumentace pro provedení stavby (DPS) včetně dokumentace pro výběr zhotovitele k připomínkovému řízení. Ve druhé polovině příštího roku bude po zapracování připomínek podána žádost o stavební povolení a po nabytí právní moci stavebního povolení bude vyhlášeno výběrové řízení pro výběr zhotovitele stavby. Samotná realizace stavby je předpokládána v období 2019-2020,“ uvádí tiskový mluvčí SŽDC Marek Illiaš.

FOTO: Rekonstrukce nádraží v Berouně by mohla vyjít na 55 milionů

Rekonstrukce nádraží v Berouně by mohla vyjít na 55 milionů - Nádražní hala BerounRekonstrukce nádraží v Berouně by mohla vyjít na 55 milionů - 800px-Nádraží_Beroun,_z_vlakuRekonstrukce nádraží v Berouně by mohla vyjít na 55 milionů - Nádraží_Beroun,_z_vlaku_(01)Rekonstrukce nádraží v Berouně by mohla vyjít na 55 milionů - Nádraží_Beroun,_vstupRekonstrukce nádraží v Berouně by mohla vyjít na 55 milionů - Nádraží Beroun

Tankovat na Berounsku se moc nevyplatí. Pohonné hmoty ve středních Čechách mírně zdražily

Jedno výběrové řízení už proběhlo

„V případě stanice Beroun jsme vypsali výběrové řízení na zpracovatele projektové dokumentace včetně inženýrské činnosti, jehož vítězem se stala společnost VPÚ DECO PRAHA a.s.,“ uvedl mluvčí SŽDC Marek Illiaš.

Podle prezentace, kterou SŽDC publikovali v sprnu, by se měla navýšit kapacita nádraží pro cestující. Denně berounské nádraží využije kolem 3330 cestujících. Mělo by dojít k výměně zastaralé instalace a k obnově konstrukce. Také nádražní budova by měla být zateplena úspoře energií.

„V letošním roce bude proveden stavebně technický průzkum objektu a zpracována studie návrhu na novou úpravu dispozic ve spolupráci s Městem Beroun a dalšími zainteresovanými složkami včetně zhotovení  záměru projektu s ekonomickým zhodnocením investice,“ doplňuje mluvčí Illiaš.

Z Prahy do Berouna za půl hodiny? Naděje na obzoru

Budou se rekonstruovat i další nádraží

Ve středních Čechách by se do roku 2021 mělo začít rekonstruovat nádraží v Nymburku, Kralupech nad Vltavou a v Mladé Boleslavi. „U rekonstrukce stanice Kralupy nad Vltavou počítáme s vypsáním výběrového řízení na zpracovatele projektové dokumentace v roce 2019. Samotná realizace stavby by zde poté měla proběhnout v období 2020 – 2021,“ prozradil tiskový mluvčí SŽDC.

V roce 2019 by měla začít rekonstrukce Hlavního nádraží v Praze a nádraží Praha – Smíchov.

Vlakem z Berouna na Plzeň už brzy stošedesátkou

Včera, 18:29
Areál řevnického amfiteátru bude ve dnech 5. a 6. června zet prázdnotou. Vzhledem k aktuální...
Včera, 13:24
Omezení se nijak nedotkla základních služeb, kontroly, údržby a zásahy, které jsou nezbytné pro zajištění...
25.3.2020
Slaný vytisklo městskou brožuru pro čas nouzového stavu. Shrnuje nejdůležitější informace. Obyvatelé ji tento týden...
25.3.2020
„Máme jeden respirátor na stanovišti. Zatímco civilisté jsou vyzýváni k nošení roušek i v MHD,...
17.3.2020
Jde o na pracoviště na Husově náměstí, v ulici Pod Kaplankou a na třídě Politických...
17.3.2020
Současná opatření, jejichž cílem je omezit šíření choroby COVID-19, neovlivní plynulost služeb společnosti Vodovody a...
11.3.2020
Ještě před vyhlášením nouzového stavu Středočeský kraj sledoval počet zaměstnanců v denním provozu na pracovištích...
11.3.2020
S platností od 11. března se na Husově náměstí nebudou žádný den v týdnu konat...
11.3.2020
Po dnešním jednání Bezpečnostní rady státu bylo rozhodnuto o přijetí dalších dvou mimořádných opatření v...
10.3.2020
Oba slevové projekty, na jejichž podporu vyčlenil Středočeský kraj přes 3,6 milionu korun, by měly...
Reklama