Respirátory v okrese Beroun rozvážel poslanec Skopeček

Koalice SPOLU (ODS, TOP09 a KDU-ČSL) nakoupila začátkem března více než třicet tisíc respirátorů, které se rozhodla rozdělit mezi jednotlivé kraje a distribuovat je potřebným.

FOTO: Skopeček, Berounsko

Skopeček, Berounsko - Ředitel Charity Beroun Petr Horák.Skopeček, Berounsko - Ředitel domova pro seniory TGM Beroun Ondřej Šimon.

Zástupci ODS, TOP09 a KDU-ČSL ve Středočeském kraji tak dostali k dispozici tři tisíce respirátorů, aby je distribuovali ve svých okresech. Poslanec za ODS a lídr středočeské kandidátky SPOLU Jan Skopeček tak ve svém okrese Beroun věnoval respirátory charitě, domovu seniorů, ale také sociálnímu odboru, který se věnuje potřebným a sociálně slabším. Přidanou hodnotou celé akce je i to, že koalice nakoupila respirátory od českého výrobce, čímž se snaží podpořit českou produkci a ekonomiku.

„Jsem rád, že jsme se rozhodli část peněz určených na volební kampaň využít tímto prospěšným způsobem. Ochranné pomůcky jsou v současné epidemiologické situaci nezbytné, ale pro řadu lidí znamenají značnou finanční zátěž, pro někoho jsou dokonce nedostupné. Proto jsme se rozhodli ve Středočeském kraji darovat tři tisíce respirátorů těm nejpotřebnějším. Já osobně jsem rozvezl respirátory v domovském okrese Beroun, a to konkrétně v Hořovicích, kde poslouží pěstounům a matkám samoživitelkám, Charitě Beroun, která zajišťuje nezbytnou pomoc sociálně znevýhodněným skupinám, a také domovu seniorů T. G. Masaryka, kde budou k dispozici klientům domova. Další tři stovky respirátorů jsme dnes poslali pečovatelské službě v Benešově a také Charitě Vlašim, další středočeská města a obce budou v následujících dnech pokračovat,“ říká o distribuci respirátorů poslanec za ODS a lídr středočeské kandidátky SPOLU v říjnových volbách Jan Skopeček.

Berounští atleti v Ostravě zářili! Přivezli osobní rekordy i medaile

„Je mnoho rodin i osamocených osob, které na nákup respirátorů prostě nemají, proto nám tato pomoc skutečně pomohla. Nyní aktuálně řešíme nákazu v azylovém domě pro rodiny s dětmi v Lochovicích, kde darované respirátory bezprostředně pomohou zabránit šíření nákazy. Děkujeme,” říká k darovaným respirátorům ředitel Charity Beroun Petr Horák.

„Chtěl bych za celý domov poděkovat koalici SPOLU za poskytnutí respirátorů FFP2 pro klienty našeho domova a panu poslanci Skopečkovi, který nám je osobně dovezl a potěšil nás svou návštěvou. Respirátory klienti využijí na “propustkách” domů, na procházky, ale i uvnitř budovy, kde je mnoho z nich zodpovědně nosí,” popisuje využití respirátorů ředitel domova pro seniory TGM Ondřej Šimon.

Magdalena Lišková

Dnes, 15:42
Sotirios Zavalianis a jeho AKESO otevřeli v pondělí 19. dubna v pražských Nových Butovicích nové...
Dnes, 15:22
Pětice berounských atletů se vydala v neděli 11. dubna do Tábora bojovat o tituly mistrů...
Dnes, 14:53
Komerční článek
Vlivem pandemie děti tráví na internetu více času Podle výzkumu Českého statistického úřadu z roku...
Dnes, 14:53
S Petrem Landou regionálním makléřem pro Beroun a okolí , jsme si povídali o realitách...
15.4.2021
Městys Liteň se rozhodl zapojit do 2. kola soutěže Slepá místa, kterou opět vyhlásila společnost...
15.4.2021
V roce 2020 se v rámci dobrovolného vstupného na akci ZUŠ OPEN (s podtitulem „pomáhá“)...
15.4.2021
V Králově Dvoře se otevřelo nové drive in testovací místo na COVID – 19. Vzniklo...
9.4.2021
Situace v regionu se pomalu lepší, nicméně stav v hořovické nemocnici je nadále velmi vážný....
30.3.2021
Velikonoční zajíček už doskákal před kapličku v Oseku a vzal si s sebou celou velikonoční...
30.3.2021
V poslední době je věnována velká pozornost životnímu prostředí. Lidé si v souvislosti se záplavami...
29.3.2021
Na pomlázku letos tátové s dětmi nepůjdou, velikonoční trhy se nekonají ani žádné jiné akce,...
Reklama