-2℃
Dnes je 23. leden , svátek má Zdeněk

Středočeští policisté prezentovali na výstavě Future Forces Exhibition nejnovější techniku

Projekt Lepší bezpečnost – lepší budoucnost představuje soubor harmonizovaných aktivit s cílem podpořit konkurenceschopnost a obchodní potenciál českého průmyslu a výsledků vědy a výzkumu.

Reklama

Mezinárodní platforma byla zaměřená na současné a budoucí potřeby ozbrojených a bezpečnostních sil a přehlídku nejnovějších produktů a technologií v obraně a bezpečnosti.

Policista z Dopravního inspektorátu Praha venkov-západ zde prezentoval nejnovější policejní techniku při šetření dopravních nehod VW Transporter a skrytého dohledu nad silničním provozem vozidlo Škoda Superb. Návštěvníci se při prohlídce vozidel dozvěděli všechno o jejich technické vybavenosti a možnosti využití při výkonu služby policistů z oddělení dopravních nehod, dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu a také dálničních policistů.

Vozidlo VW Transporter T5 kombi 4×4 bylo pořízeno jako speciální technika pro monitoring reálných hrozeb, za účelem zvýšení akceschopnosti Policie ČR v rámci IZS při prevenci, přípravě a řešení mimořádných událostí a při dopravních nehodách (včetně přírodních a technologických katastrof, zejména povodní). V případě, že by nastala jedna z těchto situací, budou tato vozidla nasazena na zmapování, ohledání a zajištění daného místa. Dále jsou tato vozidla využívána v případě různých omezení a uzavírek v silničním provozu. Policistům slouží svým vybavením k efektivní práci v případě jakéhokoliv zásahu. Světelná technika, která je umístěna na střeše vozidel, je určena k lepší orientaci na místě události a ke zvýšení bezpečnosti zasahujících složek na místě. Vozidla jsou cíleně rozmístěna na území celé České republiky,

„Jako další zde bylo vystaveno vozidlo, které mají k dispozici policisté z Dálničního oddělení Rudná. Jedná se o policejní speciál Škoda Superb III, speciální vozidlo určené pro skrytý dohled na bezpečnost a plynulost silničního provozu se zaměřením zejména na dodržování nejvyšší dovolené rychlosti. Vozidlo je vybaveno přední a zadní kamerou, záznamovou technikou Ramer 10C, výstražným světelným a zvukovým zařízením a v prostoru zadní části panelem s proměnnými nápisy,“ připomíná por. Bc. Marcela Pučelíková, tisková mluvčí P ČR Beroun.

V Buštěhradu nechal pozemkový úřad postavit nový rybník

18.1.2019
Zámku v Hořovicích na Berounsku loni výrazně přibylo návštěvníků. Jejich počet vzrostl na 26.000 z...
18.1.2019
A za 7 dní vznikne vztah na dalších 5 let nebo do konce života, alespoň...
Ilustrační foto
14.1.2019
Beroun řeší, jakým způsobem provést monitorovací vrty na skládce Lištice. Sondy, které jsou nezbytné před...
10.1.2019
Berounští kriminalisté vyšetřují podvodné pronajímání bytů přes internet, většinou v Praze a Plzni. Celkově už...
4.1.2019
Beroun rozšiřuje 2. základní a mateřskou školu v Preislerově ulici. Díky přístavbě získají žáci a...
3.1.2019
Beroun chce letos začít s opravami venkovního plaveckého bazénu na Velkém sídlišti, který je v...
1.1.2019
Králův Dvůr na Berounsku musí opravit lávku pro pěší a cyklisty před dálnici D5. Při...
31.12.2018
Beroun dokončí příští rok v červenci přístavbu 2. základní a mateřské školy v Preislerově ulici....
30.12.2018
Beroun se v příštím roce pustí do rekonstrukce městské knihovny v bývalých kasárnách. Krov a...
Reklama