-2℃
Dnes je 23. leden , svátek má Zdeněk

Středočeští záchranáři mají dva důvody k radosti

Dostali nový slavnostní vyšívaný prapor a jedenáct moderních sanitních vozů.

Reklama

„Když se podíváme do historie, můžeme si všimnout, že prapory, vlajky, znaky, zástavy nebo korouhve měly vždy svoje uplatnění. Ať k označení, ke kterému „týmu“, kdo patří, k vojenským účelům k udávání povelů, nebo třeba na znamení vítězství. V dnešní době mají prapory sice význam převážně symbolický, ale i nyní může být úkolem praporu spojovat a sdružovat. Nový vyšívaný prapor středočeské záchranky poslouží k utužení pospolitosti, posílení pocitu sounáležitosti záchranářů a vyjádření úzkého propojení se Středočeským krajem,“ vysvětlil ředitel středočeských záchranářů Ing. Jaromír Bureš hlubší význam daru, když prapor převzal.

Myšlenka na výrobu unikátního praporu středočeské záchranky, který dosud organizace neměla, se zrodila před rokem. Slavnostní prapor ZZS SČK je proveden v tmavě modrém sametu, jenž dle výkladu barev symbolizuje důvěru a jasné poslání. Na líci je vyšita mapa kraje a uvnitř znak Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje. Na rubu je znak Středočeského kraje, jehož partnerství a spolupráce s ním je pro organizaci zásadní, a dvě velké lipové ratolesti, neboť lípa je naším národním stromem symbolizující českou státnost. Na tu odkazuje i oboustranné trikolorní lemování praporu. Žerď je opatřena mosaznou špičkou s reliéfním provedením Hvězdy života, která je mezinárodním znakem zdravotnických záchranných služeb.

Zároveň při této slavnostní akci bylo středočeské záchrance předáno hejtmankou Ing. Jaroslavou Pokornou Jermanovou jedenáct nových sanitních vozů. Částečná obměna sanitních vozů, které zahájí svůj provoz na stanovištích záchranné služby v Novém Strašecí, Voticích, Roztokách u Prahy, Zdibech, Zdicích, Městci Králové, Uhlířských Janovicích, Březnicích, Sedlčanech a Brandýse nad Labem, zajistí soustavnou kvalitní přednemocniční neodkladnou péči ve Středočeském kraji. Některé starší vozy skončí jako strategické zálohy vozového parku záchranky a jiné budou nabídnuty příspěvkovým organizacím nebo obcím Středočeského kraje.

Jedenáct nových sanitních vozů s podvozkem Volkswagen, který je pro pacienty nejen větší a variabilnější, než u běžně používaných sanitek v jiných zdravotnických organizacích, ale je i kompletně klimatizován, bylo uhrazeno z fondu investic Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje, a to v částce zhruba třicet osm milionů korun.

10 nejvíce zakazovaných filmů kvůli brutalitě a perverzi

18.1.2019
Zámku v Hořovicích na Berounsku loni výrazně přibylo návštěvníků. Jejich počet vzrostl na 26.000 z...
18.1.2019
A za 7 dní vznikne vztah na dalších 5 let nebo do konce života, alespoň...
Ilustrační foto
14.1.2019
Beroun řeší, jakým způsobem provést monitorovací vrty na skládce Lištice. Sondy, které jsou nezbytné před...
10.1.2019
Berounští kriminalisté vyšetřují podvodné pronajímání bytů přes internet, většinou v Praze a Plzni. Celkově už...
4.1.2019
Beroun rozšiřuje 2. základní a mateřskou školu v Preislerově ulici. Díky přístavbě získají žáci a...
3.1.2019
Beroun chce letos začít s opravami venkovního plaveckého bazénu na Velkém sídlišti, který je v...
1.1.2019
Králův Dvůr na Berounsku musí opravit lávku pro pěší a cyklisty před dálnici D5. Při...
31.12.2018
Beroun dokončí příští rok v červenci přístavbu 2. základní a mateřské školy v Preislerově ulici....
30.12.2018
Beroun se v příštím roce pustí do rekonstrukce městské knihovny v bývalých kasárnách. Krov a...
Reklama