Tragická nehoda u Lochovic: Řidič auta zemřel po srážce s vlakem

Další fotky

Ve čtvrtek odpoledne došlo nedaleko obce Lochovice na Berounsku ke srážce vlaku a osobního automobilu. Řidič na místě zemřel. Silnice bude pravděpodobně uzavřená několik dalších hodin.

Při nehodě osobního vozu a vlaku zemřel ve čtvrtek odpoledne u Lochovic na Berounsku řidič auta. Silnice je v místě uzavřena, nikdo další zraněn nebyl. Policisté na místě vyšetřují příčinu a okolnosti nehody. „Osoba utrpěla zranění neslučitelná se životem,“ řekla ČTK mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Nehoda se stala po poledni na železničním přejezdu zabezpečeném výstražnými kříži a světelnou signalizací. Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala bylo dle zjištění na místě přejezdové zabezpečovací zařízení v době nehody v činnosti.

„Ve vozidle jel pouze řidič,“ uvedla policejní mluvčí Jana Dětská. Dechová zkouška podle ní ukázala, že strojvůdce nebyl pod vlivem alkoholu ani jiných omamných látek. Celková škoda byla odhadnuta na 570 tisíc korun.

Hasiči zaklíněného řidiče z vozu vyprostili pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. „Středočeští hasiči z místa po třech hodinách odjeli, na místě zůstali drážní kolegové, kteří budou pomocí speciální nakolejovací soupravy vracet vlak na koleje,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Uzavření silnice potrvá podle předpokladů zhruba do 18 hodin.

Podle Martina Drápala z Drážní inspekce se jedná o letošní první úmrtí na železnici. Vlak mířil z Protivína do Berouna a při střetu s autem vykolejil.

V Hořovicích srazil vlak mladého muže

Smrtelná nehoda se stala i loni

Ke smrtelné nehodě přitom v Lochovicích došlo už v loňském roce. Dne 30. července 2017 zde osobní vlak, který jel ze Zadní Třebáně do Lochovic, smetl osobní automobil na nechráněném železničním přejezdu. Poté jej před sebou tlačil dalších zhruba 200 metrů. Řidič auta nehodu nepřežil.

FOTO: Tragická nehoda u Lochovic: Řidič auta zemřel po srážce s vlakem

Tragická nehoda u Lochovic: Řidič auta zemřel po srážce s vlakem - lochovice vlak drážní inspekceTragická nehoda u Lochovic: Řidič auta zemřel po srážce s vlakem - lochovice vlak 2Tragická nehoda u Lochovic: Řidič auta zemřel po srážce s vlakem - lochovice vlak 3Tragická nehoda u Lochovic: Řidič auta zemřel po srážce s vlakem - lochovice vlakTragická nehoda u Lochovic: Řidič auta zemřel po srážce s vlakem - vlak flickr
Další fotky
Tragická nehoda u Lochovic: Řidič auta zemřel po srážce s vlakem - OLYMPUS DIGITAL CAMERATragická nehoda u Lochovic: Řidič auta zemřel po srážce s vlakem - lochovice wikimedia 2Tragická nehoda u Lochovic: Řidič auta zemřel po srážce s vlakem - lochovice wikimedia 3Tragická nehoda u Lochovic: Řidič auta zemřel po srážce s vlakem - lochovice wikimedia
Včera, 07:37
Městské muzeum v Žebráku je stejně jako další objekty Muzea Českého krasu znovu otevřeno pro...
5.7.2020
Konstrukčně návrh zaštítil technik strojní služby ze směny A Jaroslav Šantora, který nejen nakreslil samotné...
3.7.2020
V rámci léčby inkontinence nabízí standardně operační metodu TVT, která není v České republice příliš...
29.6.2020
Původní muzikál Postřižiny bude v červenci 2020 k vidění ve Všeradicích a Hořovicích.
11.6.2020
NOW‘S THE TIMEHistorii jazzu můžete říct čtyřmi slovy:Louis Armstrong. Charlie Parker.Miles DavisŽáci Základní umělecké školy...
9.6.2020
Město Králův Dvůr investovalo do rozšíření a modernizace výstražného a varovného systému ochrany před povodněmi,...
3.6.2020
V Nemocnici Hořovice a v Rehabilitační nemocnici Beroun jsou od tohoto týdne povoleny návštěvy a...
3.6.2020
Členové Českého svazu ochránců přírody společně ve spolupráci se speleology vybudovali unikátní přezimovací stanici pro...
26.5.2020
V květnu město zahájilo stavební práce na rekonstrukci chodníků a komunikace v lokalitě Pod Hájem....
22.5.2020
Akvaparky ve středočeských městech se příští týden po koronavirové odstávce otevírají návštěvníkům. Lidé budou moci...
Reklama