Tři podlaží a podkroví. V Králově Dvoře vyroste moderní dům pro seniory

Předáním staveniště začala v polovině března v areálu Domu s pečovatelskou službou v Králově Dvoře výstavba nového bytového domu pro seniory. Na projekt s rozpočtem 31 milionů korun bez DPH městu poskytl Státní fond podpory investic dotaci téměř 15 milionů korun.

Staveniště realizační firmě předal starosta města Petr Vychodil. „Velmi mě těší, že se nám podařilo tento projekt rozjet už v letošním roce. Původně jsme se zahájením stavby počítali až v roce 2022. Je to už vlastně druhý projekt, který realizujeme v objektu naší DPS v době koronavirové pandemie. Tím prvním byla přestavba přízemních prostor levého křídla budovy na komunitní centrum, které je ale bohužel kvůli současným restriktivním vládním opatřením stále zavřené,“ poznamenal starosta Petr Vychodil.

FOTO: Nový bytový dům pro seniory vyroste v Králově Dvoře

Nový bytový dům pro seniory vyroste v Králově Dvoře - Na pozemku, kde má být postavena nová budova DPS, již ve středu 17. března vládl čilý stavební ruch. Probíhala úprava přístupové cesty na staveniště a byla zbourána jedna stará budovaNový bytový dům pro seniory vyroste v Králově Dvoře - Na pozemku, kde má být postavena nová budova DPS, již ve středu 17. března vládl čilý stavební ruch. Probíhala úprava přístupové cesty na staveniště a byla zbourána jedna stará budovaNový bytový dům pro seniory vyroste v Králově Dvoře - byty Na pozemku, kde má být postavena nová budova DPS, již ve středu 17. března vládl čilý stavební ruch. Probíhala úprava přístupové cesty na staveniště a byla zbourána jedna stará budova3496Nový bytový dům pro seniory vyroste v Králově Dvoře - Nynější budova DPS v Králově DvořeNový bytový dům pro seniory vyroste v Králově Dvoře - Nynější budova DPS v Králově Dvoře

Nový pavilon bude mít tři podlaží a podkroví s technickým zázemím a společenskou místnost. V budově, která má být dokončena do 15 měsíců od předání staveniště, tedy nejpozději do června příštího roku, budou mít její obyvatelé k dispozici bezbariérový výtah. Bezbariérové budou i všechny byty. „K DPS chceme přistavět moderní budovu, která bude odpovídat životním podmínkám třetího tisíciletí. V novém pavilonu bude celkem patnáct bytů. Každý bude disponovat jednou místností s kuchyňským koutem a sociálním zařízením,“ dodal starosta.

Romana Šimková

Dnes, 15:42
Sotirios Zavalianis a jeho AKESO otevřeli v pondělí 19. dubna v pražských Nových Butovicích nové...
Dnes, 15:22
Pětice berounských atletů se vydala v neděli 11. dubna do Tábora bojovat o tituly mistrů...
Dnes, 14:53
Komerční článek
Vlivem pandemie děti tráví na internetu více času Podle výzkumu Českého statistického úřadu z roku...
Dnes, 14:53
S Petrem Landou regionálním makléřem pro Beroun a okolí , jsme si povídali o realitách...
15.4.2021
Městys Liteň se rozhodl zapojit do 2. kola soutěže Slepá místa, kterou opět vyhlásila společnost...
15.4.2021
V roce 2020 se v rámci dobrovolného vstupného na akci ZUŠ OPEN (s podtitulem „pomáhá“)...
15.4.2021
V Králově Dvoře se otevřelo nové drive in testovací místo na COVID – 19. Vzniklo...
9.4.2021
Situace v regionu se pomalu lepší, nicméně stav v hořovické nemocnici je nadále velmi vážný....
30.3.2021
Velikonoční zajíček už doskákal před kapličku v Oseku a vzal si s sebou celou velikonoční...
30.3.2021
V poslední době je věnována velká pozornost životnímu prostředí. Lidé si v souvislosti se záplavami...
29.3.2021
Na pomlázku letos tátové s dětmi nepůjdou, velikonoční trhy se nekonají ani žádné jiné akce,...
Reklama