16℃
Dnes je 23. březen , svátek má Ivona

Bez receptu. Přírodní antibiotika máte ve své kuchyni, která to jsou?

Další fotky

Na chřipku jsou jakákoli antibiotika z lékárny krátká, to je známá věc. Proti přírodním antibiotikům ale nemá viróza šanci. Přejděte do protiútoku s pomocí medu a cibule, případně dalších potravin s antibakteriálním účinkem. Tahle léčba vám bude chutnat.

Reklama

O antibioticích toho bylo napsáno hodně, včetně faktu, že jejich nadužívání (a v tom jsou Češi na světové špičce) vede k rezistenci bakteriálních kmenů a antibiotika ztrácejí svoji účinnost. Než půjdete k lékaři s virózou, zkuste přírodní léky s antibiotickým účinkem. A nemusíte pro ně chodit daleko, většinu z nich najdete ve vlastní kuchyni.

Cibule s medem

Nejobyčejnější zelenina, která tvoří základ většiny polévek a omáček má v syrovém stavu neobyčejné účinky na lidský organismus. Díky silicím s obsahem síry léčí nachlazení a onemocnění dýchacích cest, rozpouští hlen a usnadňuje vykašlávání. Zahajte léčbu cibulovou šťávou – cibuli pokrájejte nadrobno a přidejte další přírodní antibiotikum – med. Promíchejte a nechte odležet. Cibulová šťáva působí dezinfekčně, zalehlé dutiny uvolní i její pouhé vdechování. Nebo si cibuli dejte na tlačenku s octem, který má mimochodem také silné desinfekční účinky.

Čím šťiplavější, tím zdravější! Cibule pomůže na kuří oka i hemeroidy. Ale skvělá je na vše

Rakytník

Oranžové bobule rakytníku obsahují velké množství vitamínu C a A. Olej a sirup z rakytníku léčí žaludeční potíže, hemoroidy, ale i záněty v krku a kašel a pomáhá i při zápalu plic. Pomáhá ale i zevně, na popraskané koutky, drobné popáleniny, gynekologické záněty a bolesti v uchu. Rakytník urychluje hojení ran a obnovuje obranyschopnost těla.

Med

Čaj s medem funguje jako první pomoc, když na nás „něco leze“. A je to tak správně. Med je jedním z nejstarších a nejoblíbenějších přírodních antibiotik, pomáhá při nachlazení a léčbě horních cest dýchacích, medový zábal uvolňuje hleny. Do čaje by se měl med přidávat až po zchladnutí pod 50 stupňů Celsia, aby jeho blahodárné účinky zůstaly zachovány.

Med jako potravina pro ženy. Víte, že pomáhá na projevy menopauzy?

Tea tree

Nedílnou součástí domácí lékárničky by měl být tea tree olej, neboli olej z čajovníku. Jeho silice mají silný dezinfekční, antibakteriální i protiplísňový efekt. Přidává se do inhalátorů a zvlhčovačů vzduchu, aby likvidoval viry ve vzduchu a usnadňoval dýchání při nachlazení a rýmě. Výborné účinky má i na kožní problémy jako jsou drobné ranky, opary a popáleniny.

Křen

Také u křenu se chuť snoubí s úžasnými zdravotními účinky. V syrové podobě křen zabíjí bakterie a viry. Obsahuje lysozym, antibakteriální enzym, který máme i ve slinách a slzách. Ukrývá také velké množství vitamínu C. Léčí nachlazení, pomůže i při zalehlých dutinách a různých zánětech. Po léčbě klasickými antibiotiky rovněž napomáhá přirozenému obnovení střevní mikroflóry a posílení imunity.

Štiplavý křen není jen chutná příloha k párku s hořčicí. K léčení neduhů ho používaly už naše babičky

Jadérka grapefruitu

Jadérka tohoto citrusového ovoce jsou nejúčinnějším přírodním širokospektrým antibiotikem. Pomůžou v boji proti bakteriím, virům i parazitům. Koupit se dají kapky a tablety s výtažkem z jadérek, které mají silnější antioxidační účinky než vitamín C. Při nachlazení a infekcích dýchacích cest se extrakt užívá vnitřně. Získává se lisováním jadérek a kožovitých částí grepu.

Česnek

Další stálice v kuchyni – česnek je považován za největší dar přírodní medicíny. Jeho využití je nekonečné, používá se hlavně čerstvý. Zevně se používá při bolestech v uchu, zubů, ale i na bradavice, opary a plísně a hojí rány. Topinka s česnekem zase pomůže při nachlazení, bolestech v krku a posiluje obranyschopnost.

FOTO: Přírodní antibiotika máte v kuchyni

Přírodní antibiotika máte v kuchyni - cibule, česnek, zeleninaPřírodní antibiotika máte v kuchyni - květina, tea treePřírodní antibiotika máte v kuchyni - RakytníkPřírodní antibiotika máte v kuchyni - grapefruit, ovoce, citrusPřírodní antibiotika máte v kuchyni - med
Další fotky
Přírodní antibiotika máte v kuchyni - cibule, česnek, zeleninaPřírodní antibiotika máte v kuchyni - zázvor, kořeníPřírodní antibiotika máte v kuchyni - zázvor, kandovaný, kořeníPřírodní antibiotika máte v kuchyni - křen

Zázvor

Vyjmenovat všechny účinky zázvoru ani není možné. Pomáhá při žaludečních nevolnostech, snižuje cholesterol, zlepšuje prokrvení a celkově krevní oběh, upravuje hladinu cukru v krvi a samozřejmě (mimo jiné) platí jako přírodní antibiotikum s protizánětlivými účinky. V zimě ze zázvoru vaříme hlavně čaj. Jak na něj, aby splňoval zásady čínské medicíny si přečtěte v samostatném článku, který jsme o zázvoru vydali.

Na chřipku platí zázvor. Proč ale nepatří do čaje s citronem?

 

 

 

Před 12 minutami
Do titulku jsme si vypůjčili jeho „písničku“ z filmu Tři veteráni, jak jste možná poznali....
Před 2 hodinami
Rychlý pohled do aplikace předpovídající počasí, potom projet nejnovější zprávy, podívat se, co je nového...
Před 3 hodinami
Před 70 lety, 23. března 1949 Izrael ustoupil z dobytého území a uzavřel příměří s...
Dnes, 08:00
Napadají mě hříšné myšlenky, se kterými se raději nikomu nesvěřím. Rozlámaná záda, ani palčivá bolest...
Včera, 18:11
Revoluce, ohromná senzace, převratný vynález. Taková slova padala, když před rokem na jaře představoval tým...
Včera, 17:30
Počítačové simulace potvrdili, že polovina naší galaxie pochází odjinud. Jsme tak skutečně dětmi hvězd. A...
Včera, 17:16
Dívka ve věku 25 let odešla ve středu 20. března ráno z domova a od...
Včera, 16:25
Konec března je každoročně zasvěcen vodě. Slaví se mezinárodní den vody, který letos připadá na...
Včera, 16:00
Jde o jediný litevský námořní přístav v Baltském moři s pohnutou historií. V tzv. Východním...
Včera, 14:00
Med je významným antioxidantem a životabudičem. Jedna kávová lžička denně působí blahodárně na celý lidský...
Reklama