Bezdomovci z Mladé Boleslavi najdou přístřeší ve stanu

19.11.2022
Simona Knotková

Mladá Boleslav má nachystaný stan, ve kterém může v mrazivých dnech přenocovat 16 lidí bez domova. Vyhřívaný stan v Poplužním dvoře loni město poprvé otevřelo 26. prosince.

„Je to vysloužilý vojenský stan, staví se vždycky na sklonku října, město ho provozuje, aby navýšilo kapacitu azylového střediska Naděje, která v mrazech nestačí,“ uvedla mluvčí města Šárka Charousková. Do stanu se vejde 16 lidí na rozkládací lůžka, další čtyři mohou využít židle. „Otevíráme ho ovšem obvykle až v případě, že noční teploty dva dny po sobě nevystoupí nad minus čtyři stupně,“ doplnila mluvčí. Město stan koupilo v roce 2013, poprvé ho zprovoznilo v roce 2014.

Do noclehárny střediska Naděje ve Štyrsově ulici se vejde 16 lidí. „To je na město s několika sty bezdomovci velmi málo. Je plná celoročně, v zimě přibývá odmítnutých žádostí o poskytnutí služby, je jich několik denně,“ řekl vedoucí pobočky Naděje v Mladé Boleslavi Tadeáš Hrabovský. Za přenocování v noclehárně Naděje zaplatí lidé bez domova 50 korun, vyhřívaný stan je zdarma.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte