• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Brněnský most se opravuje. Řidiči musí počítat s kolonami

  16.1.2023
  Simona Knotková

  Brněnský most v ulici Otakara Ševčíka je od pondělních ranních hodin uzavřený, poslední auta po něm v obou směrech projela před 8:00. Polovina mostu od Židenic do Komárova bude uzavřená celý rok, druhá polovina příští rok. V okolí mostu se ráno tvořily kolony, řidiči se v nich podle webu Dopravní info zdrželi do deseti minut, což je v pondělí v Brně běžné. Mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková řekla, že situace byla v ranní špičce lepší, než se očekávalo.

  „Zpoždění okružních autobusových linek je do deseti minut,“ řekla Tomaštíková. S tímto zpožděním jezdí linky 44 a 84, které nyní přes most nemohou a vozí cestující po objízdné trase, zcela běžně.

  Řidiči od pondělí neprojedou po mostě v přímém směru ze Židenic do Komárova, nemohou také odbočit ze Židenic doleva na Ostravskou a nemohou na most najet, když jedou po Ostravské z centra města. A vozidla těžší než 22 tun nesmí ani z Ostravské při jízdě směrem do města najíždět přes most na velký městský okruh směrem do Židenic.

  Most stejně jako Ostravská ulice, sloužící jako výpadovka na dálnici D1, vznikl v 80. letech, v provozu tak byl přes 30 let. Není sice v havarijním stavu, ale vyžadoval opravu kvůli vozovce a stavu konstrukce. U některých prvků navíc nejde udělat spolehlivá diagnostika, aniž by se odkryly konstrukční vrstvy. Ředitelství silnic a dálnic opravu vysoutěžilo za 420 milionů korun.

  Oprava vytíženého mostu bude letos jednou z mnoha velkých staveb, které budou omezovat dopravu po městě. Staví se velký městský okruh v Žabovřeské ulici, na Tomkově náměstí a Rokytově ulici, kvůli stavbě protipovodňových opatření je omezený provoz na stovkách metrů v ulici Poříčí a od jara se bude také pracovat v Bauerově ulici na jejím rozšíření. Do poloviny roku má také začít rozšiřování dálnice D1 na šest pruhů mezi 194. a 196. kilometrem.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte