Anna Jurčenková se vrací do Žabin

Zkušená 195 cm vysoká podkošová opora se po 7 letech vrací zpět do brněnských Žabin. Za svoji dosavadní profesionální kariéru Anička nasbírala 13 titulů ve slovenské extralize, jeden v německé a jeden v řecké nejvyšší lize. Do své sbírky přidala dvě stříbrné příčky z české (2012-2014) a jednu bronzovou z polské extraligy.

Zkušeností za své působení nasbírala více než dost, a to ať už v zahraničních nejvyšších ligách, tak i v prestižní Eurolize. V polovině nedokončené sezóny 2019/2020 se z řeckého Olympiakosu Anička vrátila zpět do slovenských Košic. Zde odehrála další sezónu, kde průměrně střílela 15 bodů na zápas a přidala 8 obranných doskoků (nejlepší číslo v soutěži). Tím výrazně přispěla svému týmu k bronzové medaili.

„Anička měla výbornou sezónu v Košicích, kde dovedla svůj tým ve Slovenském poháru ke zlatu. Má zkušenosti z Euroligy, které našemu týmu budou svědčit“, komentuje příchod nové posily generální manažer Radek Šír. „Chtěl bych také poděkovat Romaně Ljubasové z Inca Collagen, jejíž finanční podporu využijeme i na příchozí hráčku“, dodává.

V roce 2012 jsi zahájila svoje zahraniční působení. Proč jsi se na sezónu 2020/2021 rozhodla navrátit zpět na Slovensko?

Sezóna v Řecku byla v půlce března přerušena, kdy jsme byli papírově zvoleni jako mistři. Já jsem se vrátila domů a vzhledem k tomu, že jsem přes léto nedostala nabídku do zahraničí, začala jsem hrát s Košicemi. Byla tam možnost odejít, pokud by přišla nabídka, ale nakonec jsem byla spokojená a odehrála tam celou sezónu.

V Brně jsi působila v letech 2012-2014. Co tě přesvědčilo vrátit se po 7 letech zpět do brněnských Žabin?

Byla jsem v Brně velmi spokojená. Byly to moje první roky v zahraničí a našla jsem si tam mnoho skvělých přátel, se kterými jsem v kontaktu dodnes. Takže převážně vzpomínky a momentálně mi to přišlo jako nejlepší možná volba.

Jaká jsou tvá očekávání v nové sezóně?

Věřím, že sezóna bude úspěšná a že si ji užijeme už i s diváky na tribunách. Hlavně si chci také užít zdraví a dosáhnout těch úspěchů, které si před sezónou určíme.

Na co se do Brna těšíš nejvíce?

Mně se v Brně líbilo celkově. To, jak fungoval klub a jak jsem se tam cítila. V podstatě nevidím žádný velký rozdíl mezi životem na Slovensku a v Česku, takže jsem se cítila jako doma a byla jsem tam spokojená. Tudíž v globále mi to Brno přirostlo k srdci jak po basketbalové stránce, tak i ze strany společenského života.

12.6.2021
Brněnští politici se budou zabývat jednáním šéfky magistrátního majetkového odboru Dagmar Baborovské. Podle zjištění Seznam...
11.6.2021
V Česku je skoro 200 tisíc lidí, kteří jsou ve skutečnosti mnohem bohatší, než si...
9.6.2021
Komerční článek
Vedení měst často poptává řešení, které neprošlo analýzou toho, co občané opravdu potřebují. Dokumenty zadání...
9.6.2021
Brno připravilo novou vyhlášku o poplatku za komunální odpad. Základní sazba zůstane ve výši 670...
9.6.2021
Pracoviště odboru azylové a migrační politiky v Brně spadající pod ministerstvo vnitra odbaví více žádostí...
8.6.2021
Na výstavišti v Brně končí záložní nemocnice, která s více než 300 lůžky vznikla loni...
8.6.2021
Zloděj se pokusil v Židenicích dostat do bytu, to se mu ale nepodařilo. Z terasy...
2.6.2021
Rostoucího počtu zhoubných melanomů, tedy nádorů kůže, se obávají dermatologové z brněnské Fakultní nemocnice u...
2.6.2021
Jednadvacetiletý muž bez řidičského průkazu v Brně ukradl autobus, se kterým se srazil s osobním...
1.6.2021
Veškeré plasty ze žlutých nádob v Brně putují na dotřiďovací linku, která se nachází v...
1.6.2021
Jedenáct lidí se dnes v noci v Brně zranilo při havárii autobusu městské hromadné dopravy,...
Reklama