Blíží se Den učitelů. Brno poděkuje pedagogům i rodičům

Brno připravilo ke Dni učitelů kampaň jako poděkování pedagogům a rodičům, kteří se v době pandemie koronaviru podílejí na vzdělávání dětí. Poděkování za odhodlání a sílu zazní v rádiích či vozech MHD nebo bude mít podobu nasvícení Mahenova divadla na červeno.

Den učitelů je 28. března, kdy se narodil učitel národů Jan Amos Komenský. V tento den vypadne z brněnského časostroje i speciální kulička. „Poslední rok byl složitý pro celou společnost a pandemie ovlivnila životy každého z nás. Jedním z prvních vládních opatření v boji proti šíření covidu-19 bylo zavření škol. Rodiče, žáci a učitelé najednou stáli před situací, kterou nikdy nezažili a nebyli na ni připraveni,“ uvedla primátorka Brna Markéta Vaňková.

S novými podněty a podmínkami se podle ní vypořádali, jak nejlépe mohli. „Změnili formu výuky a mnohdy obětovali část svého volného času, aby zajistili žákům náležité vzdělání. Rádi bychom učitelům a také rodičům, kteří se podílejí na vzdělávání dětí, poděkovali za jejich odhodlání a sílu,“ řekla Vaňková.

Plaga: První stupeň ZŠ by měl střídat výuku z domu a ve škole

Její náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL) uvedl, že město je od začátku pandemie téměř v každodenním kontaktu s řediteli škol a jejich pedagogy. „Naší snahou bylo reagovat na nepředvídatelná vládní opatření co nejrychleji a nejefektivněji. Obdivuji, s jakým nasazením se učitelé dokázali vyrovnat s tak radikální změnou stylu výuky. Rád bych jim poděkoval hlavně za to, jak dobře zvládají to, že musí vzdělávat své žáky pouze distančně, bez osobního kontaktu,“ uvedl Hladík. Tradiční akci se slavnostním vyhlášením učitele roku město přesunulo z března na červen.

adp/ČTK

7.4.2021
Na Zelném trhu v Brně mohou lidé od pondělí opět nakupovat farmářské produkty. Sezona tam...
6.4.2021
Sedmnáctiletá dívka se v neděli ráno zřítila v Brně z opevnění pod Petrovem, na které...
30.3.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
30.3.2021
Řízené vypalování porostů může významně podpořit výskyt vzácných druhů pavouků na stepních lokalitách. Vypalování vytváří...
29.3.2021
Brněnská laboratoř Elisabeth Pharmacon díky sekvenování vzorků pacientů s covidem-19 objevila dosud nepopsanou mutaci koronaviru....
25.3.2021
Pandemie koronaviru a s ní spojená opatření se mimo jiné negativně odrazily na očích lidí....
24.3.2021
Brněnské Divadlo Husa na provázku organizuje velikonoční sbírku. Její výtěžek pomůže rodinám v hmotné nouzi...
23.3.2021
Lékaři ve Fakultní nemocnici u svaté Anny budou pokračovat v léčbě pacientů s covidem-19 pomocí...
18.3.2021
Policie v Brně vyšetřuje vraždu muže v jedné z ubytoven v centru města. Obvinili z...
16.3.2021
Masarykova ani Mendelova univerzita v Brně letos nebudou v přijímacím řízení přihlížet k rozsahu maturity....
koronavirus
15.3.2021
Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně odhalila jihoafrickou mutaci koronaviru u člověka, který se...
Reklama