Brněnské univerzity nehledí na podobu maturit. Podmínkou je ukončené středoškolské vzdělání

Masarykova ani Mendelova univerzita v Brně letos nebudou v přijímacím řízení přihlížet k rozsahu maturity. Podstatné bude ukončené středoškolské vzdělání, nikoliv konkrétní podoba závěrečných zkoušek.

Maturity se letos kvůli pandemii koronaviru a zrušení prezenční výuky uskuteční v upravené podobě. Ústní zkoušky z češtiny a cizího jazyka budou dobrovolné. Maturanti, kteří pomáhají v nemocnicích či domovech seniorů, nebudou muset dělat ani státní didaktické testy. Pro ostatní zůstanou povinné, pouze se u nich prodlouží čas. Všechny bude čekat školní maturita ze dvou či tří předmětů včetně případné praktické zkoušky podle oboru.

„Podmínkou pro přijetí ke studiu na Mendelovu univerzitu je ukončené středoškolské vzdělání. I ty fakulty, které dříve zohledňovaly výsledek u maturity v rámci přijímacího řízení, od toho v tomto roce ustoupily. Pro přijetí na Mendelovu univerzitu v Brně tedy rozsah maturity nebude podstatný,“ řekl mluvčí Mendelovy univerzity Filip Vrána.

Pracující studenti se možná vyhnou maturitním testům. Ústní zkouška je nemine

Masarykova univerzita nebude posuzovat, zda uchazeči absolvovali nepovinnou profilovou zkoušku, ani to, zda jim díky pomoci ve zdravotnictví bude splnění didaktického testu úředně uznáno. Pro účely zápisu ke studiu bude rozhodující prokázání úspěšného složení maturitní zkoušky.

„V souladu se zákonem o vysokých školách umožní Masarykova univerzita doložení dokladu o vykonání maturitní zkoušky v odloženém termínu až o 90 dnů ode dne zápisu do studia. Tento postup reflektuje celostátní posun termínů maturit,“ popsal mluvčí Pavel Žára.

Masarykova univerzita v předstihu informovala o tom, že se letošní přijímací řízení uskuteční v on-line podobě, a to v sobotu 24. dubna. Na většině fakult to bude test studijních předpokladů.

adp/ČTK

Včera, 18:54
Fakultní nemocnice Brno chce udělat osvětu mezi praktickými lékaři a lidmi ohledně použití léku firmy...
Včera, 14:43
Záchranná stanice v Rajhradě na Brněnsku se stará o skoro rok starou samici orla královského....
16.4.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
16.4.2021
Brno investuje více než 100 milionů do škol. Vzniknou například odborné učebny v ZŠ Přemyslovo...
13.4.2021
Brněnská firma SCITEG, a.s. vyvinula multifunkční 100% biodegradovatelné přípravky zvyšující vitalitu rostlin i za sucha,...
12.4.2021
Hladký průběh mělo dnes testování žáků na covid-19 v Základní škola Svážná Brno. Nikdo z...
7.4.2021
Na Zelném trhu v Brně mohou lidé od pondělí opět nakupovat farmářské produkty. Sezona tam...
6.4.2021
Sedmnáctiletá dívka se v neděli ráno zřítila v Brně z opevnění pod Petrovem, na které...
30.3.2021
Řízené vypalování porostů může významně podpořit výskyt vzácných druhů pavouků na stepních lokalitách. Vypalování vytváří...
29.3.2021
Brněnská laboratoř Elisabeth Pharmacon díky sekvenování vzorků pacientů s covidem-19 objevila dosud nepopsanou mutaci koronaviru....
25.3.2021
Brno připravilo ke Dni učitelů kampaň jako poděkování pedagogům a rodičům, kteří se v době...
Reklama