Brněnské veletrhy se ruší. Zasáhne to především firmy

Komplex potravinářských veletrhů SALIMA a veletrhu obalů a tisku EmbaxPrint, které měly na brněnském výstavišti v červnu odstartovat sezonu, se letos neuskuteční kvůli epidemické situaci. Společnost Veletrhy Brno také rozhodla, že přeloží na září veletrh pro živočišnou výrobu Animal TECH a Národní výstavu hospodářských zvířat. 

Veletrhy Brno už dřív uvedly, že o konání nejbližších veletrhů rozhodnou v dubnu podle epidemické situace. Nyní společnost potravinářské veletrhy plánované na 28. až 30. června zrušila. „Přípravy tradičních veletrhů oboru potravinářství, zařízení pro hotely a restaurace jsme vzhledem ke stále nejisté situaci nuceni ukončit. Důvodem je eliminace rizika zmařených investic do přípravy na straně vystavovatelů a nás jako organizátora. Do úvahy jsme vzali i nepříznivou ekonomickou situaci hotelů a restaurací jako cílové skupiny, která byla silně postižena dlouhodobým uzavřením provozoven,“ sdělil generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš.

Vybrané potravinářské obory by mohly být součástí veletrhu pro živočišnou výrobu Animal TECH, který se má nově konat od 5. do 8. září s Národní výstavou hospodářských zvířat. „Vystavovatelům Salimy dáváme možnost prezentace strojů a technologií pro mlékárenství a pro masný průmysl,“ řekla ředitelka veletrhu Animal TECH Lucie Vymazalová.

Prodejci se dočkali, na Zelném trhu začnou trhy. Město shání zájemce

Nový termín potravinářských veletrhů a veletrhu EmbaxPrint v roce 2022 bude stanoven po diskusi s profesními svazy a průzkumu mezi vystavovateli.

Animal TECH a Národní výstavu hospodářských zvířat vedení Veletrhů Brno přesunulo do pozdějšího termínu i kvůli nutnosti mezinárodní účasti vystavovatelů a návštěvníků. „Na výstavu hospodářských zvířat přijíždějí odborníci a obchodníci z více než 20 zemí, kam se živá zvířata vyváží,“ dodala Vymazalová.

Ztráta osobních kontaktů v době pandemie potvrdila, že veletrhy jsou pro firmy nepostradatelnou obchodní prezentací. Vyplývá to z průzkumu společnosti Veletrhy Brno, podle kterého s účastí na veletrhu po odeznění koronavirové pandemie počítá 79 procent dotázaných firem.

adp/ČTK

Včera, 13:58
V Brně v Žižkově ulici dnes začaly úpravy brownfieldu, kde je zchátralá bývalá vojenská jídelna,...
Včera, 11:00
Pandemie koronaviru v Brně psychicky více zasáhla ženy. Lidé mají pocity osamělosti, obavy o zdraví...
Včera, 09:43
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 09:43
Většina brněnských muzeí a galerií se znovu otevře během tohoto týdne, například Diecézní muzeum už...
7.5.2021
Zaměstnanci brněnských prodejen se sportovními potřebami mají v těchto dnech napilno. Zimní brusle nahrazují kolečkovými,...
5.5.2021
Nalezené tělo v řece Svratce v Brně patří pohřešovanému patnáctiletému chlapci, potvrdila policie.. Kriminalisté nyní...
4.5.2021
Brno rozdává takzvané seniorské obálky, pořídilo jich 50 tisíc. Lidé je dostávají v očkovacích centrech,...
3.5.2021
Akce Do práce na kole, která odstartovala 1. května, se letos v Brně účastní přes...
29.4.2021
Módní návrhářka a oděvní designérka Liběna Rochová věnovala Moravské galerii v Brně desítky oděvů, bot,...
27.4.2021
Přes 250 pacientů dosud využilo poradnu pro poruchy čichu a chuti pro pacienty po nemoci...
23.4.2021
V noci na dnešek někdo postříkal zeď Generálního konzulátu Ruska v Brně kečupem. Policie se...
Reklama