Do práce na kole? O výzvu je v Brně obrovský zájem

Akce Do práce na kole, která odstartovala 1. května, se letos v Brně účastní přes 3 500 lidí, o 1 200 více než loni a dosud nejvíce. Registrace je kvůli velkému zájmu prodloužená do 7. května.

Mezi hlavní motivace cestovat po městě na kole podle ní patří volnější silnice, nedostatek pohybu a akcí s kolegy i zájem o udržitelnou dopravu. „Výzvu po 11 letech existence již zná hodně Brňanů, kteří se ztotožňují s naší snahou, chtějí mít své město zelenější s čistším ovzduším a mají zájem dlouhodobě zlepšovat infrastrukturu pro cyklisty a pěší. Květnová kampaň přináší účastníkům více perspektiv. Někteří vidí seberealizaci v každodenním pohybu a překonávání sebe sama, někteří si oblíbili být součástí smysluplného projektu a komunity,“ uvedla koordinátorka akce v Brně Hana Rárová z obecně prospěšné společnosti Partnerství.

Organizátoři při plánování ročníku vycházeli z loňských zkušeností, když už akci ovlivnila koronavirová pandemie. Připravili systém i pro účastníky, kteří pracují z domova. Jízdy na kole, koloběžce nebo skateboardu si mohou lidé v případě home-office zapsat i pokud jsou to rekreační vyjížďky.

Lidé skupují kola a jejich cena roste. Důvodem je dlouhý lockdown

Do projektu se loni zapojilo přes 400 firem a letos organizátoři očekávají ještě vyšší číslo. „Rekordnímu zájmu pomáhá nejen poptávka od Brňanů, kteří se chtějí po městě dopravovat jinak než v MHD nebo autě, ale i od brněnských firem, které mají nedostatek možností aktivit pro své zaměstnance. Firmy často využívají výzvu jako firemní teambuilding v podstatě s minimálními náklady,“ dodala Rárová.

Nejvíce zaměstnanců, 256, jezdí za firmu Thermo Fisher Scientific, brněnský magistrát je se 121 účastníky na třetím místě.

adp/ČTK

Včera, 13:58
V Brně v Žižkově ulici dnes začaly úpravy brownfieldu, kde je zchátralá bývalá vojenská jídelna,...
Včera, 11:00
Pandemie koronaviru v Brně psychicky více zasáhla ženy. Lidé mají pocity osamělosti, obavy o zdraví...
Včera, 09:43
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 09:43
Většina brněnských muzeí a galerií se znovu otevře během tohoto týdne, například Diecézní muzeum už...
7.5.2021
Zaměstnanci brněnských prodejen se sportovními potřebami mají v těchto dnech napilno. Zimní brusle nahrazují kolečkovými,...
5.5.2021
Nalezené tělo v řece Svratce v Brně patří pohřešovanému patnáctiletému chlapci, potvrdila policie.. Kriminalisté nyní...
4.5.2021
Brno rozdává takzvané seniorské obálky, pořídilo jich 50 tisíc. Lidé je dostávají v očkovacích centrech,...
29.4.2021
Módní návrhářka a oděvní designérka Liběna Rochová věnovala Moravské galerii v Brně desítky oděvů, bot,...
27.4.2021
Přes 250 pacientů dosud využilo poradnu pro poruchy čichu a chuti pro pacienty po nemoci...
26.4.2021
Komplex potravinářských veletrhů SALIMA a veletrhu obalů a tisku EmbaxPrint, které měly na brněnském výstavišti...
23.4.2021
V noci na dnešek někdo postříkal zeď Generálního konzulátu Ruska v Brně kečupem. Policie se...
Reklama