Koronavirus ohrožuje sen mladé kadeřnice. Jaké jsou její obavy?

Kdyby tušila, že se objeví koronavirová nákaza, tak velký salon by zřejmě nepořizovala. Pečovat o vlasy svých zákaznic měla kadeřnice Kristýna Humlová z Brna v plánu i mezi svátky. Kvůli nedělnímu přechodu do pátého stupně protiepidemického systému PES ale objednané klientky jako už dvakrát v letošním roce musela obvolat a najít pro ně jiný termín.

O vybudování vlastního salonu snila dnes osmadvacetiletá kadeřnice od dětství. „Vždy jsem chtěla mít něco, co vytvořím svou pílí jako moji rodiče. Když jsem dostala nabídku v jednom z brněnských nákupních center, tak jsem do toho bez váhání šla,“ popsala.

Přípravy odstartovaly začátkem letošního roku, kdy si podnikatelka nedokázala ani představit, že místo stříhání a barvení bude kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru několik měsíců trávit doma. „Kdybych věděla, co přijde, asi bych s realizací tak velkého salonu počkala a udělala něco menšího. Proletělo mi hlavou několik pochybností, zda je tato doba na rozjíždění podnikání ve službách vhodná. Už jsem do nového salonu investovala kolem 1,5 milionu a počítám ještě zhruba se 300.000,“ řekla žena.

Obchodní dům Kotva ve vánoční výzdobě.

Úleva pro podnikatele. Stát jim uhradí celé komerční nájmy

Dopady koronavirové nákazy vnímala při vzniku nového salonu především ze stran dodavatelských společností. „Byla to univerzální výmluva na vše. Když firma nestíhala termín, zaměstnanci automaticky měli covid. Jinak na stavbě jsme mohli pracovat, takže když jsem nemohla stříhat, byla jsem tam při ruce. Teď už je salon téměř hotový. Zbývá složit nábytek a čekat, až vláda dovolí otevřít,“ poznamenala.

I když byl pro ni letošní rok náročný, čeká, že to těžké teprve přijde. Má strach z opětovného uzavření služeb i nedostatku zákazníků, kteří budou šetřit. V příštím roce ji také zaměstná nová povinnost, a to péče o dítě. Stejně jako při budování salonu tak spoléhá na pomoc rodiny. „Rozjíždět podnik s miminkem v téhle době bude těžké, ale musíme to zvládnout. Mám perfektní rodinu, která mě vždy podrží a velmi ráda pomůže. Lidé jsou v daleko těžších životních situacích a také to zvládají,“ říká kadeřnice.

Její nový salon bude zavřený nejméně do 10. ledna, do kdy platí opatření pátého stupně. Před tím se vláda sejde a vyhodnotí co dál. Pátý stupeň znamená omezení shromažďování na dvě osoby či zákaz nočního vycházení od 21.00 do 4.59 hodin. Ve stejnou dobu musí být také zavřená výdejní okénka restaurací. Ve čtvrtém i pátém stupni se počítá jen s nákupy základních potřeb a výdejem zboží objednaného přes internet. Provozovny služeb mají mít zavřeno kompletně. Předtím ve čtvrtém stupni platila předvánoční výjimka a otevřeny byly jak služby, tak obchody.

V Jihomoravském kraji přibylo za posledních 24 hodin 17 hospitalizovaných s covidem-19, celkem jich v nemocnicích leží 536. Za den se objevilo 178 nově potvrzených případů a sedm úmrtí lidí v průměrném věku 86 let. Úroveň epidemického rizika v regionu klesla z pátého na čtvrtý stupeň pohotovosti.

adp/ČTK

Včera, 07:45
Brněnští politici se budou zabývat jednáním šéfky magistrátního majetkového odboru Dagmar Baborovské. Podle zjištění Seznam...
11.6.2021
V Česku je skoro 200 tisíc lidí, kteří jsou ve skutečnosti mnohem bohatší, než si...
9.6.2021
Komerční článek
Vedení měst často poptává řešení, které neprošlo analýzou toho, co občané opravdu potřebují. Dokumenty zadání...
9.6.2021
Brno připravilo novou vyhlášku o poplatku za komunální odpad. Základní sazba zůstane ve výši 670...
9.6.2021
Pracoviště odboru azylové a migrační politiky v Brně spadající pod ministerstvo vnitra odbaví více žádostí...
8.6.2021
Na výstavišti v Brně končí záložní nemocnice, která s více než 300 lůžky vznikla loni...
8.6.2021
Zloděj se pokusil v Židenicích dostat do bytu, to se mu ale nepodařilo. Z terasy...
2.6.2021
Rostoucího počtu zhoubných melanomů, tedy nádorů kůže, se obávají dermatologové z brněnské Fakultní nemocnice u...
2.6.2021
Jednadvacetiletý muž bez řidičského průkazu v Brně ukradl autobus, se kterým se srazil s osobním...
1.6.2021
Veškeré plasty ze žlutých nádob v Brně putují na dotřiďovací linku, která se nachází v...
1.6.2021
Jedenáct lidí se dnes v noci v Brně zranilo při havárii autobusu městské hromadné dopravy,...
Reklama