Místo bobů navážejí kola. Sportovní prodejny mají napilno

Zaměstnanci brněnských prodejen se sportovními potřebami mají v těchto dnech napilno. Zimní brusle nahrazují kolečkovými, místo bobů navážejí kola a uklízejí. Na opětovné otevření od pondělí v souvislosti s rozvolňováním vládních opatření proti šíření koronaviru se těší.

Prodejna Triexpert se specializuje na triatlonové sporty. V Brně nabízí k vyzkoušení běžecký trenažér, díky kterému odborníci zákazníkovi poradí s výběrem bot. I když lidé v uplynulých měsících nakupovali on-line, tuto službu využít nemohli. „Objem prodejů přes internet se v době uzavření zvýšil, avšak absence specializovaného poradenství, kdy ke každému zákazníkovi přistupujeme individuálně a pomůžeme mu vybrat z párů bot, které reflektují jeho techniku, váhu a podobně, je velkou nevýhodou. Činnost našeho obchodu je úzce spojena s osobním přístupem,“ řekli za prodejnu Miloš Brichta a Barbora Cichá.

V Triexpertu nyní především uklízejí, naskladňují letní zboží a plánují organizační věci. Přebytek zimního sortimentu i díky slevovým akcím nemají. „Těšíme se, že se znovu rozběhnou běžecké tréninky pro veřejnost i firmy. Stejně tak na seriál závodů Triexpert cup, který je v Brně velice populární, a zajišťujeme celý chod akce, kterou každoročně navštíví stovky lidí,“ dodali.

Do práce na kole? O výzvu je v Brně obrovský zájem

Na zákazníky se už zhruba dva týdny připravují také zaměstnanci obchodu Insportline. „Musíme uklidit zimní brusle a boby a vystavit nové produkty, kola a kolečkové brusle, vše přecenit a také celkově prodejnu zvelebit. Fungovali jsme jako výdej, a tak část prodejny zabíral sklad, abychom měli co nejvíce produktů dostupných,“ uvedl manažer brněnské prodejny Jakub Sonnek.

I když si lidé v době uzavření prodejny objednávali přes internet, nějaké zimní zboží zůstalo. Podle Sonnka to však není problém, protože firma nepatří k těm, které neustále vytvářejí nové kolekce. Davy lidí v pondělí i s ohledem na možnost nákupu přes internet neočekává. „Myslím, že přijdou především zákazníci, kteří si chtějí vyzkoušet nějaké větší stroje, jako rotopedy nebo běžecké pásy. Těšíme se, že jim budeme moct poradit z očí do očí a nebudeme vše řešit přes telefon. V plném proudu je i cyklosezona. Výrobci nestíhají a prodlužují se doby dodání. Kdo nesehnal kolo dosud, bude to mít v následujících měsících těžké. Po kolech je velký hlad,“ dodal Sonnek.

Společnost Sportisimo zaznamenala v uplynulých měsících zájem především o kolečkové brusle, boty na běhání nebo zboží určené pro domácí cvičení. „Teď s příchodem jara zase pozorujeme zesílený trend nákupů turistického oblečení a vybavení. Je vidět, že se Češi na jarní výletování opravdu těší. V souvislosti s uzavřením máme vyšší neprodané zásoby například u sjezdových lyží. Nejsou to nicméně potíže, které ovlivní nabídku pro zákazníky nebo naše služby,“ řekl ředitel marketingu Zdeněk Morávek.

adp/ČTK

Dnes, 06:48
Policisté z okrsku Brno-venkov si posvítili na teprve sedmnáctiletého mladíka. Ten zahájil kariéru drobného podvodníka...
Dnes, 06:47
O pravdivosti rčení, že alkohol ani za řídítka jízdního kola nepatří, se přesvědčila 12. června...
15.6.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
15.6.2021
Podobu žen z období neolitu rekonstruovanou z nalezených lebek a předchozího zkoumání představilo Moravské zemské...
12.6.2021
Brněnští politici se budou zabývat jednáním šéfky magistrátního majetkového odboru Dagmar Baborovské. Podle zjištění Seznam...
11.6.2021
V Česku je skoro 200 tisíc lidí, kteří jsou ve skutečnosti mnohem bohatší, než si...
9.6.2021
Brno připravilo novou vyhlášku o poplatku za komunální odpad. Základní sazba zůstane ve výši 670...
9.6.2021
Pracoviště odboru azylové a migrační politiky v Brně spadající pod ministerstvo vnitra odbaví více žádostí...
8.6.2021
Na výstavišti v Brně končí záložní nemocnice, která s více než 300 lůžky vznikla loni...
8.6.2021
Zloděj se pokusil v Židenicích dostat do bytu, to se mu ale nepodařilo. Z terasy...
2.6.2021
Rostoucího počtu zhoubných melanomů, tedy nádorů kůže, se obávají dermatologové z brněnské Fakultní nemocnice u...
Reklama