Muž v Brně ukradl autobus. Policii se přiznal v doprovodu maminky

Jednadvacetiletý muž bez řidičského průkazu v Brně ukradl autobus, se kterým se srazil s osobním vozem. Od nehody ujel. Na policejní služebnu se přišel doznat až v doprovodu maminky. Mladému muži hrozí až pětileté vězení.

Muž se zaparkovaného bílého autobusu značky Karosa zmocnil v Brně v neděli brzy ráno, vydal se s ním přes Ostopovice až do Uherského Brodu. Tam v odcizeném kolosu přenocoval. „Druhý den ráno mu ale další vyjížďku překazila jeho nepozornost. U Hodějic na Vyškovsku totiž při odbočování přehlédl automobil, se kterým se tvrdě střetl. Jenomže ani zraněný cizinec ve voze nepřivedl mladíka k rozumu a od vážné nehody zbaběle ujel,“ uvedl mluvčí Petr Vala.

Cestou ještě navíc na nedalekém železničním přejezdu poničil přejezdové zabezpečovací zařízení, aby následně poškozený autobus odstavil a z místa utekl. Na služebnu se nakonec přišel doznat až v doprovodu matky.

„Tam překvapení policisté zjistili, že se nejedná o jeho první podobný problém. Mladík, který nikdy nevlastnil řidičský průkaz, se totiž během několika let zmocnil již několika autobusů, a má soudem vyslovené dva platné zákazy řízení,“ uvedl mluvčí.

Drama v brněnském autobuse: po nárazu se zranilo 11 lidí

Muže policisté viní z několika trestných činů, jde o neoprávněné užívání cizí věci, neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, ublížení na zdraví z nedbalosti, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti. V případě uznáni vinny mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Nyní je v policejní cele, čeká na rozhodnutí o vazbě.

V souvislosti s případem vyškovští dopravní policisté prošetřují i to, zda mladík během své jízdy neohrozil další lidi. Všichni, kteří se jeho jízdou cítili být ohroženi, či dokonce viděli dopravní nehodu, se mají neprodleně přihlásit na tísňovou linku policie 158.

Policisté také potřebují nutně mluvit s důležitým svědkem, který společně s obviněným cestoval v autobuse. Mohl by svědeckou výpovědí klíčovým způsobem přispět k objasnění případu.

adp/ČTK

20.7.2021
Asi dvacetiletý muž se u Brněnské přehrady pokusil znásilnit mladou ženu. Pátrá po něm policie,...
19.7.2021
Ve středu se otevřou další očkovací centra pro očkování proti covidu-19, do kterých mohou lidé...
19.7.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
19.7.2021
Nejstarší brněnské kino, tedy Lucerna, se nachází v městské části Žabovřesky na ulici Minská. Kromě...
15.7.2021
Hygienici v Jihomoravském kraji letos evidují méně případů klíšťové encefalitidy. Zaznamenali jich dosud devět oproti...
14.7.2021
Od pondělí 12. července do neděle 18. července mají návštěvníci Kraví hory možnost zhlédnout obří...
13.7.2021
Počet naočkovaných dávek vakcín v Jihomoravském kraji dosáhl koncem minulého týdne jednoho milionu. Jižní Morava...
12.7.2021
Od minulého týdne pohřešuje rodina mladého muže z Brna. Nechal na stole dopis na rozloučenou od té doby...
9.7.2021
Už v sobotu 21. 8. 2021 se dozvíme, kdo je nejsilnější muž Brna. Proběhne již...
29.6.2021
Sérii kytarových koncertů zahájí Noc Flamenca na Biskupském dvoře v Brně 1.8. na níž vystoupí...
26.6.2021
Vedení městské části Brno-střed požaduje po městu regulaci sdílených dopravních prostředků. Koloběžky, kola a skútry...
Reklama