Prodejci se dočkali, na Zelném trhu začnou trhy. Město shání zájemce

Na Zelném trhu v Brně mohou lidé od pondělí opět nakupovat farmářské produkty. Sezona tam začne s ohledem na zpomalování epidemie koronaviru. Zaměstnanci radnice městské části Brno-střed nyní obvolávají a informují prodejce. Přibližně deset z nich již zájem potvrdilo.

„Vzhledem k tomu, že je jarní sezona, začnou se na Zelném trhu zemědělci a další prodejci objevovat postupně, a to podle toho, na jaké plodiny a výrobky se zaměřují. Takže nyní jsou to zemědělci s předpěstovanými sazenicemi a přísadami různých druhů salátů, jahod, prvních rajčat, řady bylinek, například libečku, máty, koriandru a dalších a také sazenic květin, například petrklíčů nebo muškátů. Až později se k nim přidají další prodejci už s letošní úrodou ovoce, zeleniny, květin a dalšího zboží,“ sdělila Dobešová.

Dohromady bude na trhu své zboží nabízet 37 prodejců-zemědělců, tedy o tři více než v loňském roce. O jednoho na 21 se zvýšil také počet prodejců-obchodníků. „Všech 58 prodejců má uzavřenou celoroční smlouvu, doplní je navíc i ti krátkodobí, kteří na trh přicházejí pouze v určitý čas a s konkrétními výpěstky. Věřím, že se Zelný trh postupně zaplní, ztráty našich zemědělců teď z jara nebudou příliš velké a my nakupující jim v průběhu celé sezony tento opožděný start svou podporou a nákupy vynahradíme,“ řekla Ludmila Oulehlová, radní městské části, do jejíž gesce správa trhu spadá.

Rozvolnění přichází: Od 12. dubna se otevřou obchody s dětským zbožím, farmářské trhy i zoologické zahrady

Prodávat se podle vládního nařízení může ovoce a zelenina, květiny a jiné rostliny, jejich plody, osiva, semena, vejce, pekařské a cukrářské výrobky, mléko, maso, med a výrobky z těchto surovin. Potraviny musí pocházet z České republiky. Nutné je dále dodržování dvoumetrových rozestupů mezi stánky a u všech stánků musí být volně dostupná desinfekce. „V jeden čas se na ploše tržiště nesmí vyskytovat více než jedna osoba na 15 metrů čtverečních. Nesmí se zde prodávat pokrmy a nápoje k přímé konzumaci a na ploše se nesmí nacházet stoly a místa k sezení,“ dodala Dobešová.

adp/ČTK

Dnes, 08:51
V noci na dnešek někdo postříkal zeď Generálního konzulátu Ruska v Brně kečupem. Policie se...
Včera, 13:19
Brněnská zoo zažívá klokaní baby boom. Hned tři klokaní mláďata už začala prozkoumávat svět mimo...
Včera, 11:38
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 11:38
Brno dostalo 2 800 respirátorů jako dar od spřáteleného tchajwanského města Taoyuan. Respirátory půjdou do...
21.4.2021
Policisté, hasiči, strážníci i dobrovolníci dnes v Brně znovu pátrali po patnáctiletém Tomáši Pospíšilovi, který...
19.4.2021
Fakultní nemocnice Brno chce udělat osvětu mezi praktickými lékaři a lidmi ohledně použití léku firmy...
19.4.2021
Záchranná stanice v Rajhradě na Brněnsku se stará o skoro rok starou samici orla královského....
16.4.2021
Brno investuje více než 100 milionů do škol. Vzniknou například odborné učebny v ZŠ Přemyslovo...
13.4.2021
Brněnská firma SCITEG, a.s. vyvinula multifunkční 100% biodegradovatelné přípravky zvyšující vitalitu rostlin i za sucha,...
12.4.2021
Hladký průběh mělo dnes testování žáků na covid-19 v Základní škola Svážná Brno. Nikdo z...
6.4.2021
Sedmnáctiletá dívka se v neděli ráno zřítila v Brně z opevnění pod Petrovem, na které...
Reklama