Prodejci se dočkali, na Zelném trhu začnou trhy. Město shání zájemce

Na Zelném trhu v Brně mohou lidé od pondělí opět nakupovat farmářské produkty. Sezona tam začne s ohledem na zpomalování epidemie koronaviru. Zaměstnanci radnice městské části Brno-střed nyní obvolávají a informují prodejce. Přibližně deset z nich již zájem potvrdilo.

„Vzhledem k tomu, že je jarní sezona, začnou se na Zelném trhu zemědělci a další prodejci objevovat postupně, a to podle toho, na jaké plodiny a výrobky se zaměřují. Takže nyní jsou to zemědělci s předpěstovanými sazenicemi a přísadami různých druhů salátů, jahod, prvních rajčat, řady bylinek, například libečku, máty, koriandru a dalších a také sazenic květin, například petrklíčů nebo muškátů. Až později se k nim přidají další prodejci už s letošní úrodou ovoce, zeleniny, květin a dalšího zboží,“ sdělila Dobešová.

Dohromady bude na trhu své zboží nabízet 37 prodejců-zemědělců, tedy o tři více než v loňském roce. O jednoho na 21 se zvýšil také počet prodejců-obchodníků. „Všech 58 prodejců má uzavřenou celoroční smlouvu, doplní je navíc i ti krátkodobí, kteří na trh přicházejí pouze v určitý čas a s konkrétními výpěstky. Věřím, že se Zelný trh postupně zaplní, ztráty našich zemědělců teď z jara nebudou příliš velké a my nakupující jim v průběhu celé sezony tento opožděný start svou podporou a nákupy vynahradíme,“ řekla Ludmila Oulehlová, radní městské části, do jejíž gesce správa trhu spadá.

Rozvolnění přichází: Od 12. dubna se otevřou obchody s dětským zbožím, farmářské trhy i zoologické zahrady

Prodávat se podle vládního nařízení může ovoce a zelenina, květiny a jiné rostliny, jejich plody, osiva, semena, vejce, pekařské a cukrářské výrobky, mléko, maso, med a výrobky z těchto surovin. Potraviny musí pocházet z České republiky. Nutné je dále dodržování dvoumetrových rozestupů mezi stánky a u všech stánků musí být volně dostupná desinfekce. „V jeden čas se na ploše tržiště nesmí vyskytovat více než jedna osoba na 15 metrů čtverečních. Nesmí se zde prodávat pokrmy a nápoje k přímé konzumaci a na ploše se nesmí nacházet stoly a místa k sezení,“ dodala Dobešová.

adp/ČTK

6.4.2021
Sedmnáctiletá dívka se v neděli ráno zřítila v Brně z opevnění pod Petrovem, na které...
30.3.2021
Řízené vypalování porostů může významně podpořit výskyt vzácných druhů pavouků na stepních lokalitách. Vypalování vytváří...
29.3.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
29.3.2021
Brněnská laboratoř Elisabeth Pharmacon díky sekvenování vzorků pacientů s covidem-19 objevila dosud nepopsanou mutaci koronaviru....
25.3.2021
Brno připravilo ke Dni učitelů kampaň jako poděkování pedagogům a rodičům, kteří se v době...
25.3.2021
Pandemie koronaviru a s ní spojená opatření se mimo jiné negativně odrazily na očích lidí....
24.3.2021
Brněnské Divadlo Husa na provázku organizuje velikonoční sbírku. Její výtěžek pomůže rodinám v hmotné nouzi...
23.3.2021
Lékaři ve Fakultní nemocnici u svaté Anny budou pokračovat v léčbě pacientů s covidem-19 pomocí...
18.3.2021
Policie v Brně vyšetřuje vraždu muže v jedné z ubytoven v centru města. Obvinili z...
16.3.2021
Masarykova ani Mendelova univerzita v Brně letos nebudou v přijímacím řízení přihlížet k rozsahu maturity....
koronavirus
15.3.2021
Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně odhalila jihoafrickou mutaci koronaviru u člověka, který se...
Reklama