Byla nejkrásnější herečkou, svůj půvab neztratila dodnes, i když už hraje hospodyně

Manželka herce Petra Kostky Carmen Mayerová platila v sedmdesátých letech za jednu z nejkrásnějších hereček českého filmu. Diváci si ji mohou pamatovat třeba jako milenku Radka Brzobohatého v Třiceti případech majora Zemana nebo z novější doby jako hospodyni z Četnických humoresek.

Herečka Carmen Mayerová se narodila 11. září 1944 v Trutnově. Její matka Antonia Mar Torell Mir pocházela ze španělské Mallorcy a Carmen po ní „zdědila“ nejen jižanskou krásu, ale i španělskou národnost. Jejím otcem byl úředně manžel její matky, trutnovský architekt a akademický malíř německé národnosti Karl Mayer. Ovšem jejím biologickým otcem byl údajně neznámý důstojník Wehrmachtu. Jméno dostala podle hrdinky Bizetovy opery.

Slávu jí přinesl major Zeman, pak upadla v zapomnění

Umělkyně už od mládí

Carmen byla ke kultuře a umění vedena už od raného dětství. Už jako malá poslouchala vážnou hudbu, hrála na klavír a chodila do baletu. Ve svých dvanácti letech dokonce sestavila vlastní baletní program. Později se rozhodla být herečkou. Odjela proto do divadla v Hradci Králové, kde se předvedla a byla přijata. Zpočátku dostávala jen malé role, až postupně se propracovala k těm větším. Poté přišla nabídka z Městských divadel pražských, ta přišla právě včas.

V té době se totiž rozváděla s prvním manželem. S malou dcerkou Kateřinou se přestěhovala do Prahy, kde se záhy seznámila se svým kolegou Petrem Kostkou. Jeho první manželka tragicky zahynula při autonehodě, a tak byl v tu dobu také „sám“.

Neoblíbený režisér dostal při natáčení infarkt, film je dnes klasikou

O několik let později se Carmen Mayerové a Petru Kostkovi narodila dcera Tereza, která šla ve šlépějích rodičů a dnes je známou herečkou a moderátorkou.

Nejznámější role

Diváci si Carmen pamatují jako manželku Ilji Prachaře Inku Čadkovou z Třiceti případů majora Zemana. Příliš se neví, že v té době byla těhotná a čekala dceru Terezu. Drobnou, ale nezapomenutelnou roli si pak střihla v Chalupářích, kde hrála varietní umělkyni Marion, která uhádla, že mají Balabán (Ilja Prachař) a Bohouš Císař (Josef Kemr) v šatně uschovaný pohřební věnec. Objevila se ale i v novějších seriálech, jako třeba Dobrodružství kriminalistiky, Četnické humoresky, kde hrála hospodyni Chromákovou u vrchního strážmistra Arazíma, Kriminálka Anděl, Specialisté, Ordinace v růžové zahradě nebo Modrý kód.

welcome back
Včera, 23:04
Od 15. května by se mohlo zjednodušit cestování mezi Českou republikou a šesti zeměmi pro...
Včera, 16:01
Poradní Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) vedená lékařem Petrem Smejkalem doporučuje vládě nepřidávat do...
Včera, 15:57
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 15:57
Restaurační zahrádky se budou moci otevřít od 17. května. U stolu budou smět sedět nejvýše...
Včera, 13:25
Byla to válka, která všechny ty předcházející odsoudila do rolí hospodských rvaček. Skončily bitvy vojáků...
Včera, 11:59
Vážné riziko pro nejmenší představuje podle České obchodní inspekce (ČOI) dětská židle s označením 4...
Včera, 11:15
Chcete pěstovat zeleninu, bylinky a květiny, ale nemáte zahrádku? Už na středně velkém balkonu to...
Včera, 10:11
Lidé ve věku od 45 let se budou moci registrovat na očkování proti covidu-19 od...
Včera, 10:00
Robert Čihák na podzim roku 1986 napadnul dvě mladé dívky z Prahy. Pro jednu z...
Včera, 08:43
Laboratoře v Česku v neděli potvrdily 381 nových případů onemocnění covid-19. Byl to nejnižší denní...
Včera, 08:38
Na Pražském hradě se dnes uskuteční pietní akt za oběti pandemie covidu-19. Na nádvořích se...
Reklama