Byla nejkrásnější herečkou, svůj půvab neztratila dodnes, i když už hraje hospodyně

Manželka herce Petra Kostky Carmen Mayerová platila v sedmdesátých letech za jednu z nejkrásnějších hereček českého filmu. Diváci si ji mohou pamatovat třeba jako milenku Radka Brzobohatého v Třiceti případech majora Zemana nebo z novější doby jako hospodyni z Četnických humoresek.

Herečka Carmen Mayerová se narodila 11. září 1944 v Trutnově. Její matka Antonia Mar Torell Mir pocházela ze španělské Mallorcy a Carmen po ní „zdědila“ nejen jižanskou krásu, ale i španělskou národnost. Jejím otcem byl úředně manžel její matky, trutnovský architekt a akademický malíř německé národnosti Karl Mayer. Ovšem jejím biologickým otcem byl údajně neznámý důstojník Wehrmachtu. Jméno dostala podle hrdinky Bizetovy opery.

Slávu jí přinesl major Zeman, pak upadla v zapomnění

Umělkyně už od mládí

Carmen byla ke kultuře a umění vedena už od raného dětství. Už jako malá poslouchala vážnou hudbu, hrála na klavír a chodila do baletu. Ve svých dvanácti letech dokonce sestavila vlastní baletní program. Později se rozhodla být herečkou. Odjela proto do divadla v Hradci Králové, kde se předvedla a byla přijata. Zpočátku dostávala jen malé role, až postupně se propracovala k těm větším. Poté přišla nabídka z Městských divadel pražských, ta přišla právě včas.

V té době se totiž rozváděla s prvním manželem. S malou dcerkou Kateřinou se přestěhovala do Prahy, kde se záhy seznámila se svým kolegou Petrem Kostkou. Jeho první manželka tragicky zahynula při autonehodě, a tak byl v tu dobu také „sám“.

Neoblíbený režisér dostal při natáčení infarkt, film je dnes klasikou

O několik let později se Carmen Mayerové a Petru Kostkovi narodila dcera Tereza, která šla ve šlépějích rodičů a dnes je známou herečkou a moderátorkou.

Nejznámější role

Diváci si Carmen pamatují jako manželku Ilji Prachaře Inku Čadkovou z Třiceti případů majora Zemana. Příliš se neví, že v té době byla těhotná a čekala dceru Terezu. Drobnou, ale nezapomenutelnou roli si pak střihla v Chalupářích, kde hrála varietní umělkyni Marion, která uhádla, že mají Balabán (Ilja Prachař) a Bohouš Císař (Josef Kemr) v šatně uschovaný pohřební věnec. Objevila se ale i v novějších seriálech, jako třeba Dobrodružství kriminalistiky, Četnické humoresky, kde hrála hospodyni Chromákovou u vrchního strážmistra Arazíma, Kriminálka Anděl, Specialisté, Ordinace v růžové zahradě nebo Modrý kód.

Ema Karpeles
Dnes, 15:40
Až zazvoní. Takový název nese nový singl třináctileté Emy Karpeles. Jedná se o školní písníčku,...
Dnes, 11:40
Znělcový vrch Ortel se nachází na Českolipsku mezi obcemi Cvikov a Sloup v Čechách v...
Dnes, 10:20
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
Dnes, 10:20
Většina příběhů pražských brownfieldů si je podobných. Byly to původně periférie s industriální minulostí. V...
Dnes, 08:11
Linky podzemní dráhy dnes najdeme takřka v každé světové metropoli, přičemž velikost města ne vždy...
Včera, 15:40
Po dlouhých dvaceti letech se čeští čtenáři opět dočkají nového vydání slavné knihy Tři jízdenky...
Včera, 13:40
Nedaleko lázeňského města Karlovy Vary, přibližně deset kilometrů východně, v nadmořské výšce 717 metrů na...
Včera, 13:38
Statistiky epidemie covidu-19 se podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nezlepšují tak, jak si vláda představovala....
Ilustrační foto
Včera, 13:01
Počínaje 1. prosincem zřizuje Husitská diakonie krizovou linku 222 766 030, na kterou může volat...
Včera, 11:41
Viděli jste někdy naživo odpich u vysoké pece? Sršící jikry, oslnivě bílá záře a žhnoucí...
Včera, 10:20
Pražský dopravní podnik, a především designérka Anna Marešová se dočkali nejvyššího ocenění pro speciální vyhlídkovou...
Reklama