13℃
Dnes je 17. únor , svátek má Miloslava

Bývalá kasárna ve středních Čechách slouží například studentům

Bývalá kasárna ve středních Čechách slouží například vysokoškolským studentům. V bývalém vojenském prostoru Milovice by měli časem působit i vědci, nyní tamější prostor využívá společnost Valeo Autoklimatizace. Benešov zatím o využití areálu bývalých kasáren definitivně nerozhodl.
Kladno nechalo objekt bývalých kasáren Lidice opravit částečně z evropských fondů, působiště tam v roce 2015 našla vysoká škola, konkrétně některé obory Fakulty biomedicínského inženýrství Českého vysokého učení technického (FBMI ČVUT). Kvůli dotačním podmínkám muselo tehdy město doložit, že v případě bakalářského studia se nejedná o vědecké pracoviště, sehnat pro to muselo i potvrzení ministerstva školství.

Reklama

Celkově investice do kasáren činila desítky milionů korun. „Vysoká škola je pro to, aby město žilo, hrozně důležitá,“ uvedl kladenský primátor Dan Jiránek. V areálu také funguje dentální klinika včetně zubní pohotovosti.
Vojenské objekty v bývalém vojenském prostoru Milovice na Nymbursku, které po roce 1968 využívala okupační sovětská vojska, jsou z převážné části zdemolované. Vojenský újezd Mladá byl zrušen na konci roku 1991. V následujících letech by zde mohl vzniknout technologický park s inovačními technologiemi. Výzkumu by se v bývalém vojenském újezdu mohly věnovat soukromé subjekty.
V bývalém vojenském prostoru působí společnost Valeo Autoklimatizace, která by měla v následujících deseti letech investovat do areálu bývalého letiště Milovice – Boží Dar 100 milionů korun. Rozšíří se zde testovací polygon a vznikne nové zázemí pro testovací inženýry. Během tří let by mělo vzniknout zhruba 100 nových pracovních míst, většina z nich bude určena pro inženýry.
Benešov zatím nevyřešil, jak naloží s více než pětadvacetihektarovým areálem Táborských kasáren. Spor se v minulosti vedl kolem hlavní budovy, takzvaného bigopaláce. Bývalé vedení ji chtělo zbourat, část veřejnosti a zastupitelů s tím nesouhlasila a přála si ji zachovat.
Bývalé vedení také prosazovalo, aby v areálu soukromý investor vybudovat bydlení pro seniory a startovací byty pro mladé. Po loňských komunálních volbách, kdy se zcela obměnilo vedení radnice, ale z podobných plánů sešlo. Kasárenská budova má zůstat v souladu s regulačním plánem vyčleněna jako rezerva pro vznik školy.
Do areálu kasáren v Rakovníku se vojáci vrátili v roce 2016, o dva roky předtím byl tamější útvar zrušen. Objekty si armáda ponechala, do rekonstrukce chce postupně investovat desítky milionů korun, počet vojáků by měl postupně narůst až na několik stovek.
Zdroj: čtk

 

Kriminalita ve Středočeském kraji klesla, objasněnost stoupá

Před 1 hodinou
"Občané, občanky, soudruzi, soudružky! Právě se vracím z hradu od prezidenta republiky. Dnes ráno jsem...
Včera, 17:30
Pamatujete se ještě na verše slezského barda a ikony socialistického školství Petra Bezruče, na Maryčku...
Včera, 16:00
Kubánská revoluce dnes slouží jako odstrašující příklad. Fidél Castro uchvátil 6. února 1959 moc na...
Včera, 14:00
Po 2. světové válce a roce 1948 se u nás kladl důraz především na sovětské...
chia semínka
Včera, 11:30
Chia semínka jsou v poslední době velice populární. Patří mezi tzv. superpotraviny, což jsou potraviny,...
Včera, 10:00
Po valentýnské zimě, která se letos moc nevyvedla, protože někdy bylo místy přes den až...
Včera, 09:39
Ve Středočeském kraji hygienici zaznamenali mírný pokles celkové nemocnosti, a to o 3,2 procenta. Celková nemocnost činila 1765 onemocnění na 100 tisíc...
Včera, 08:00
Na chřipku jsou jakákoli antibiotika z lékárny krátká, to je známá věc. Proti přírodním antibiotikům...
15.2.2019
Marie de León Bello y Delgado se narodila 23. března 1643 a zemřela před 288...
15.2.2019
Herman Kahn nevěřil v pokrok lidstva jako celku. Atomová bomba, jaderná válka, hospodářská prosperita a...
Reklama