• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Část ulice Jana Želivského bude uzavřena

  18.8.2023
  Simona Knotková

  V pražské ulici Jana Želivského v úseku mezi Jeseniovou a Biskupcovou neprojedou kvůli rozšiřování tramvajové zastávky od sobotního rána do 28. srpna ani v jednom směru auta, sdělila mluvčí dopravního podniku (DPP) Aneta Řehková. Provoz MHD zůstane zachován.

  Cílem prací je rozšířit nástupiště ve směru na Ohradu a zvýšit jeho bezpečnost pro cestující, což v místě rozšíření sníží počet pruhů pro auta ze dvou na jeden. V ulici Jana Želivského už ve směru od Ohrady platí uzavírka kvůli opravám potrubí.

  Nástupiště zastávky Biskupcova má nyní podle primátorova náměstka Zdeňka Hřiba (Piráti) šířku 1,65 metru, nově bude široké 3,9 metru. „Vyhovíme dlouhodobým žádostem občanů Prahy 3 zvýšit bezpečnost chodců i dětí, kteří se denně v okolí zastávky Biskupcova pohybují,“ uvedl. Dodal, že pokud se opatření osvědčí, stejnou úpravu město udělá v opačném směru a definitivní řešení čeká oblast při plánované kompletní rekonstrukci tramvajové tratě v ulici Jana Želivského.

  Podle starosty Prahy 3 Michala Vronského (TOP 09) městská část o rozšíření nástupiště stála zejména proto, že ráno tudy do místní školy proudí davy dětí. „Zúžením této komunikace tedy ochráníme chodce, děti především, aniž by došlo k výraznému omezení automobilové dopravy,“ sdělil. Místostarosta Prahy 3 Ondřej Rut (Zelení) dodal, že v okolí zastávek Biskupcova se dlouhá léta stává vysoký počet nehod s chodci a nečekat s řešením na kompletní rekonstrukci ulice je podle něj správným krokem.

  Ulice Jana Želivského ve směru od Ohrady mezi křižovatkami s Koněvovou a s Olšanskou už je pro automobily uzavřena kvůli pracím Pražské vodohospodářské společnosti (PVS). Uzavření i v opačném směru bude v době rozšiřování zastávky platit pouze v menším úseku mezi Jeseniovou a Biskupcovou. Objízdná trasa ve směru od Želivského na Ohradu bude vedena z ulice Jana Želivského přes Olšanskou, Prokopovu a Rokycanovu ulici na Koněvovu. Místní obyvatele budou moci využít také objížďku přes ulice Jeseniova a Na Vápence.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte