-6℃
Dnes je 23. únor , svátek má Svatopluk

Historie české armády na fotkách za čtvrstoletí. Jak se proměnila?

Další fotky

Podle nejnovějších údajů má naše armáda 23 184 vojáků, 6515 civilních a 1148 státních zaměstnanců. Rozpočet armády činí bezmála 58 miliard, tedy 1,13 procent HDP.

Reklama

Na „Kulaťáku“ měla vyrůst monstrózní věž pro komunistickou armádu. Proč tam nakonec není? 

Na Vítězném náměstí v pražských Dejvicích před Generálním štábem je panelová výstava k pětadvacetileté historii Armády České republiky.

Armáda České republiky představuje hlavní složku ozbrojených sil státu (do nichž se dále řadí Vojenská kancelář prezidenta republiky a Hradní stráž).

Bez spojení není velení. Podívejte se na unikátní historické fotky spojovacích vojsk

Hlavní úkoly Armády České republiky stanovuje zákon č. 219/1999 Sb., o ozbrojených silách České republiky, jako obranu ČR proti vnějšímu napadení a plnění úkolů vyplývajících z mezinárodních smluvních závazků ČR o společné obraně.

FOTO: Česká armáda – fotky z výstavy

Česká armáda – fotky z výstavy - Čeští vojáciČeská armáda – fotky z výstavy - Prezident Václav Havel přehlíží s ministrem obrany Miroslavem Výborným hradní strážČeská armáda – fotky z výstavy - První velká zkouška – Perský zálivČeská armáda – fotky z výstavy - Výsadkáři 43. mechanizovaného prapor v ChrudimiČeská armáda – fotky z výstavy - Slavnostní nástup 4. brigády rychlého nasazení v Žatci, rok 2014
Další fotky
Česká armáda – fotky z výstavy - Panelová výstava před generálním štábemČeská armáda – fotky z výstavy - Z výzbroje naší armády: Casa C 295-MČeská armáda – fotky z výstavy - Z výzbroje naší armády: Casa C 295-MČeská armáda – fotky z výstavy - Gripeny budou ve výbavě naší armády nejméně do roku 2027Česká armáda – fotky z výstavy - Zahraniční mise – BalkánČeská armáda – fotky z výstavy - Vojenský sport: Eva SamkováČeská armáda – fotky z výstavy - Předseda vlády Václav Klaus s generálem Sedláčkem a pilotem Stanislavem Hlučkou.Česká armáda – fotky z výstavy - Armádní generál Karel PezlČeská armáda – fotky z výstavy - František Fajtl, 2002Česká armáda – fotky z výstavy - Generál Jaroslav Klemeš a nadpraporčík Miloš Prášil, zraněný v Afghánistánu, v cyrilometodějské kryptěČeská armáda – fotky z výstavy - Generál Jaroslav Klemeš a nadpraporčík Miloš Prášil, zraněný v Afghánistánu, v cyrilometodějské kryptě

Předchůdcem Armády České republiky byla před rokem 1954 Československá armáda, v letech 1954–1990 Československá lidová armáda (ČSLA) a v letech 1990–1993 opět Československá armáda. Ta se 1. ledna 1993 rozdělila na dvě samostatné armády: Armádu České republiky a Armádu Slovenské republiky.

 

 

Včera, 17:30
O životě v buddhistickém klášteře vyprávěla mniška Tenzin Palmo, jež se narodila v Praze, vystudovala...
Včera, 16:36
Za svůj oblouk vděčíš překonané krizi Lidská řeč je nekonečný vzdušný most V každém objeví...
Včera, 16:00
Komerční článek
Např. vysloužilou zářivku převezme každý odpovědný kolektivní systém zdarma, kdežto běžná odpadová firma si za...
Včera, 16:00
Východní komunistické cenzuře a nesvobodě padlo za oběť mnoho děl pocházejících ze Západu obecně a...
Včera, 15:27
Krajská hygienická stanice Středočeského kraje zkontrolovala v loňském roce 2 366 stravovacích zařízení, 141 dětských...
Včera, 14:00
Všichni jsme zvyklí na fakt, že pokud chceme psát esemesky a telefonovat, musíme mít v...
Včera, 14:00
Víte, co je to mýdlový sliz? Dá se to vyrobit doma. A dá se s...
Včera, 12:32
V Uměleckoprůmyslovém muzeu skončila v roce 2017 rozsáhlá rekonstrukce, která mimo jiné významně rozšířila výstavní...
Včera, 11:30
Vyprávěly se o něm hrozné věci, byl odsouzen k trestu smrti, nakonec zemřel v poklidu...
Včera, 10:00
Orthorexie je neznámá, přesto velmi častá, porucha příjmu potravy. Jedná se o člověka, který má...
Včera, 08:00
Novodobý termín, jehož kořeny však sahají do dávné minulosti. Co svět světem stojí, nebyla šuškanda...
Reklama