Českobudějovický dopravní podnik chce získat ukrajinské řidiče

23.8.2022
Jiří Bydžovský

Českobudějovický dopravní podnik chce připravit program na získání ukrajinských řidičů autobusů a trolejbusů. Hodlá tím vyřešit nedostatek řidičů v podniku. Dopravní podnik má dlouhodobě podstav řidičů.

„Lidé z Ukrajiny, kteří se zde usadí, budou hledat uplatnění na trhu práce. A věříme, že by mezi nimi mohli být i případní zájemci o profesi řidiče,“ řekl primátor Jiří Svoboda /ANO/.

Českobudějovický dopravní podnik má 212 řidičů autobusů a trolejbusů. Svoboda uvedl, že do ideálního stavu jich podniku chybí 19. Situaci kolem nedostatku řidičů město řeší dlouhodobě a snaží se získat nové adepty. Nabízí například náborový příspěvek 100.000 korun. „Výrazně se zvýšil například i příplatek za přesčas a budeme zvyšovat i příplatek na stravování. V červnu a červenci navíc dostal každý zaměstnanec dopravního podniku odměnu vždy 5000 korun. Řidiči navíc do konce roku budou mít ke mzdě stabilizační příspěvek 3000 korun hrubého,“ řekl primátor.

Podnik zajišťuje přepravu ve městě a v 15 obcích, na 395 zastávkách. Vozový park čítal loni 93 autobusů a 56 trolejbusů na 24 linkách. Loni najely téměř 5,7 milionu kilometrů, v roce 2019 to bylo 5,85 milionu kilometrů. Historie MHD v Českých Budějovicích sahá do roku 1909.

Zdroj:čtkNepřehlédněte