Českolipské muzeum připravilo výstavu hub. Nebude chybět ani poradna

13.9.2022
Fefík

Tradiční výstavu hub pořádá Ekoporadna Orsej, která působí při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě. Uskuteční se o víkendu 16. až 18. září v ambitu muzea. I letošní ročník nabídne zajímavý podzimní zážitek.

Program začíná už tradičně v pátek mezi 10. a 14. hodinou pásmem pro žáky mateřských a základních škol. Po celou dobu trvání výstavy bude pro děti i dospělé připraveno doprovodné stanoviště s činnostmi v houbovém stylu.

Všichni, kteří sbírají jen houby s hnědou hlavou a nepouštějí se do experimentů, budou překvapeni, jaké všechny druhy hub, které často v lese jen míjejí, jsou jedlé,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Místo šindelů bobrovky. Památná Vísecká rychta dostane novou střechu

 

Na sobotu 17. září pořadatelé uchystali mykologickou poradnu. Od 13 do 16 hodin zodpoví mykolog Martin Kříž dotazy veřejnosti a pomůže s určením konkrétních druhů.

Kdo se chce aktivně zapojit, může přinášet houby v týdnu před výstavou, tedy do čtvrtka 15. září. Je možné také přinést i fotografie výjimečných nálezů z minulé sezony,“ doplnila Kateřina Ledvinová, koordinátorka výstavy.

Vstup na výstavu i jeho doprovodný program je zdarma.

Zdroj Jan Mikulička, Liberecký krajNepřehlédněte