Tréninky i videolekce. Fitka cvičí v přímém přenosu

Fitcentra v Libereckém kraji zůstávají navzdory koronaviru se svými klienty v kontaktu. Prostřednictvím sociálních sítí nabízejí nejen psané tréninky, ale také videolekce. Někde lidem půjčili i vybavení, aby mohli pokračovat v tréninku, i když jsou tělocvičny zavřené. Činky ale nejsou potřeba, stejně poslouží třeba celé balíky či lahve s balenou vodou nebo násada od koštěte. Do cvičení se často zapojují celé rodiny.

Vláda při vyhlášení nouzového stavu zakázala od pátku 13. března od 6.00 hodin vstup do posiloven, na koupaliště i do saun, knihoven a galerií. „Byli jsme jedni z prvních, koho zavřeli a budeme zřejmě jedni z posledních, kdo otevřou. Byli jsme z toho špatní, tak jsme si řekli, že alespoň začneme cvičit s lidmi a budeme se o ně starat, aby se udrželi v kondici a zároveň abychom s nimi zůstali v kontaktu,“ řekl majitel Cardio Fitness Česká Lípa Radek Procházka.

Českolipské fitcentrum zvažovalo, zda udělat videolekce placené, aby si alespoň na část nákladů touto cestou vydělali, nakonec jsou ale přístupné pro všechny. „Děláme to formou živého vysílání obden, nenecháváme ale záznam, protože chceme lidi donutit, aby si s námi zacvičili v určitou dobu a byli s námi v kontaktu,“ doplnil Procházka. Jde většinou o cvičení s vlastní vahou, případně s činkami. Zájem je velký, v úterý už se zapojilo 110 sledujících nejen z České Lípy a okolí, ale třeba i z Prahy, Karlových Varů nebo Liberce.

Liberecké crossfitové centrum GoodFellas připravuje pro své platící klienty šest tréninků týdně, na každý den s výjimkou neděle. Dvakrát týdně – v úterý a ve čtvrtek – s klienty také cvičí v živém přenosu. „Na posledním tréninku s námi bylo nějakých 30 sledujících,“ řekl spolumajitel centra Jan Franců. Tyto videotréninky jsou přístupné pro všechny. „Vypsali jsme si všechny cviky, které nás napadly, a které se dají dělat v domácích podmínkách a vymysleli jsme taky, jak nahradit závaží třeba taškou nebo ‚petkami‘, a teď vždycky chystáme v neděli tréninky na celý týden,“ dodal.

Chcete zkusit jógu? Začněte pozdravem slunci

Jen pro své platící klienty nabízí videolekce liberecké ProFitko. „Nedělní protahovací tréninky jsou přístupné pro všechny, a zároveň tam mluvíme o aktuálních tématech, jako je strava, stres a podobně,“ řekl majitel ProFitka Michal Štěpánek. S klienty cvičí každý podvečer. „Nabízíme těm lidem, aby na chvíli vypnuli a byli s námi,“ dodal. Velice populární jsou v době koronaviru také videolekce, které jsou volně dostupné na sociálních sítích nebo na internetu. Řadě z nich ale chybí důkladné vysvětlení prováděných cviků.

vera/čtk

Včera, 17:30
Liberec chce na podporu ohroženého modráska bahenního navrátit pro něj vhodný biotop na louku u...
1.6.2020
Kvůli propadu daňových příjmů museli v Zákupech na Českolipsku odložit plánovanou výstavbu hasičské zbrojnice. Město...
1.6.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
1.6.2020
Na všechny smysly diváků by mělo působit nové představení Naivního divadla z Liberce, které je...
30.5.2020
V rámci projektu Křišťálové údolí (Crystal Valley) dostanou turisté v Libereckém kraji možnost za zvýhodněné...
29.5.2020
Nakažených covidem-19 v Libereckém kraji už druhý týden nepřibývá. Nový případ odhalily testy naposledy o...
28.5.2020
Muzeum socialistických vozů se na Jablonecku po několika letech přestěhovalo, z Velkých Hamrů do Železného...
28.5.2020
Referendum k obnovení těžby kamene na Tlustci bude v Brništi na Českolipsku v pátek 19....
27.5.2020
Výjimečný příběh Němky Elisabeth Morcheové a šesti jejích synů, kteří byli i československými občany, nově...
26.5.2020
Nepříliš velký byl zájem o městský plavecký stadion v Liberci, který po 75 dnech obnovil...
26.5.2020
Za přísných hygienických opatření se návštěvám otevřel Domov seniorů v Liberci na Františkově, který je...
Reklama