Tréninky i videolekce. Fitka cvičí v přímém přenosu

Fitcentra v Libereckém kraji zůstávají navzdory koronaviru se svými klienty v kontaktu. Prostřednictvím sociálních sítí nabízejí nejen psané tréninky, ale také videolekce. Někde lidem půjčili i vybavení, aby mohli pokračovat v tréninku, i když jsou tělocvičny zavřené. Činky ale nejsou potřeba, stejně poslouží třeba celé balíky či lahve s balenou vodou nebo násada od koštěte. Do cvičení se často zapojují celé rodiny.

Vláda při vyhlášení nouzového stavu zakázala od pátku 13. března od 6.00 hodin vstup do posiloven, na koupaliště i do saun, knihoven a galerií. „Byli jsme jedni z prvních, koho zavřeli a budeme zřejmě jedni z posledních, kdo otevřou. Byli jsme z toho špatní, tak jsme si řekli, že alespoň začneme cvičit s lidmi a budeme se o ně starat, aby se udrželi v kondici a zároveň abychom s nimi zůstali v kontaktu,“ řekl majitel Cardio Fitness Česká Lípa Radek Procházka.

Českolipské fitcentrum zvažovalo, zda udělat videolekce placené, aby si alespoň na část nákladů touto cestou vydělali, nakonec jsou ale přístupné pro všechny. „Děláme to formou živého vysílání obden, nenecháváme ale záznam, protože chceme lidi donutit, aby si s námi zacvičili v určitou dobu a byli s námi v kontaktu,“ doplnil Procházka. Jde většinou o cvičení s vlastní vahou, případně s činkami. Zájem je velký, v úterý už se zapojilo 110 sledujících nejen z České Lípy a okolí, ale třeba i z Prahy, Karlových Varů nebo Liberce.

Liberecké crossfitové centrum GoodFellas připravuje pro své platící klienty šest tréninků týdně, na každý den s výjimkou neděle. Dvakrát týdně – v úterý a ve čtvrtek – s klienty také cvičí v živém přenosu. „Na posledním tréninku s námi bylo nějakých 30 sledujících,“ řekl spolumajitel centra Jan Franců. Tyto videotréninky jsou přístupné pro všechny. „Vypsali jsme si všechny cviky, které nás napadly, a které se dají dělat v domácích podmínkách a vymysleli jsme taky, jak nahradit závaží třeba taškou nebo ‚petkami‘, a teď vždycky chystáme v neděli tréninky na celý týden,“ dodal.

Chcete zkusit jógu? Začněte pozdravem slunci

Jen pro své platící klienty nabízí videolekce liberecké ProFitko. „Nedělní protahovací tréninky jsou přístupné pro všechny, a zároveň tam mluvíme o aktuálních tématech, jako je strava, stres a podobně,“ řekl majitel ProFitka Michal Štěpánek. S klienty cvičí každý podvečer. „Nabízíme těm lidem, aby na chvíli vypnuli a byli s námi,“ dodal. Velice populární jsou v době koronaviru také videolekce, které jsou volně dostupné na sociálních sítích nebo na internetu. Řadě z nich ale chybí důkladné vysvětlení prováděných cviků.

vera/čtk

18.1.2021
Téměř bez obecenstva se 28. prosince po třech letech otevřelo Severočeské muzeum v Liberci. Samo...
15.1.2021
Pozoruhodnou řemeslnou výrobou se zabývá Marta Vrabcová Bayerová. Vytváří modely ptáků z ovčího rouna, které...
15.1.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
15.1.2021
Prostřednictvím telefonního centra, které na svém úřadě zřídil Liberecký kraj, se dnes dopoledne podařilo k...
12.1.2021
Jednu z nejcennějších památek České Lípy si budou moci zájemci prohlédnout alespoň virtuálně. Prohlídka Vodního...
11.1.2021
Bývalá seniorská ombudsmanka Lenka Tarabová, která musela kvůli zneuctění židovské symboliky ukončit svou práci pro...
9.1.2021
Vysadit Alej vzpomínek na památku zaniklých obcí v bývalém vojenském prostoru se rozhodl Geopark Ralsko....
8.1.2021
Rada globálních geoparků UNESCO na svém prosincovém jednání schválila rozšíření Geoparku UNESCO Český ráj. Území...
8.1.2021
V současné době dochází na Semilsku k podvodům na seniorech, kdy je kontaktuje osoba představující...
5.1.2021
Vážný úraz si přivodil čtyřicetiletý muž na plastovém bobu, když v sobotu krátce po poledni...
5.1.2021
Harrachov územně spadal do semilského okresu, ale také pod obec s rozšířenou působností Tanvald, součást...
Reklama