Cheb letos podpoří devět nápadů, na kterých se podíleli jeho obyvatelé

Město Cheb letos finančně podpoří devět návrhů obyvatel na zkrášlení a zlepšení vzhledu města. Ve druhém ročníku takzvaných Meganápadů lidé hlasovali o 17 návrzích.

Město na návrhy letos vyčlenilo pět milionů korun, stejně jako loni. Letos ale mohly být návrhy až do výše jednoho milionu korun, řekl dnes novinářům starosta Chebu Antonín Jalovec (VPM).

„Výsledky hlasování mě velmi potěšily. Jednak do finále postoupilo 17 realizovatelných projektů, což je stejně jako v loňském roce. A zájem hlasujících dokonce překonal loňský rok, kdy jsme i tak byly v republice mezi nejúspěšnější. A zatímco loni hlasovalo 1 322 lidí, letos počet hlasujících stoupnul na 1 604,“ uvedl Jalovec.

Letos nejvíce hlasů dali lidé záměru na zpracování studie výletní a běžecké trasy okolo přehrady Skalka. Další dva projekty v pořadí se týkají chebského Domu dětí a mládeže, jde o včelín a kontaktní minizoo. Lidem se také líbily návrhy například na ozelenění zastávek MHD, vybudování nových vyhlídek na město, venkovní hřiště, veřejné piano nebo obnovu Hartovy stezky ve Starém Hroznatově.

Cheb nabízí ordinace, byty i peníze. Má nedostatek lékařů

Do pětimilionové limitu se letos nedostaly ale i návrhy, kterými se zřejmě bude město zabývat i z vlastní iniciativy. Jde například o zpracování studie na nástavbu věže Bismarckovy rozhledny nebo třeba zpracování vizuálního stylu pro město Cheb.

Podle pravidel městské soutěže o Meganápady radnice zpracuje podklady pro uskutečnění vybraných projektů a začne je postupně realizovat. Má na to 18 měsíců. Letos se tak dokončují vítězné projekty z loňského roku, který byl prvním pokusem o takzvaný participativní rozpočet města Cheb.

Dnes, 09:41
Revitalizace zahrady mateřské školy, zateplení budovy městského úřadu a demolice opuštěného domu, to jsou tři...
Dnes, 09:18
Deset a půl kilometru dlouhá trať čeká na příznivce běhání. V centru Sokolova v sobotu...
Včera, 15:30
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 15:30
Netransparentnost, výjimky a soukromá společnost u kormidla. Opozici v Karlovarském kraji vadí způsob rozdělování peněz...
14.6.2021
Primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová se setkala s velvyslancem Indie v České republice...
11.6.2021
Karlovarští celníci se podíleli na celostátní akci zaměřené na kontrolu zboží porušujícího práva duševního dědictví....
10.6.2021
Vedení Karlovarského kraje se pochlubilo rozhodnutím Úřadu na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který konstatoval, že...
10.6.2021
Nespokojenost se týká rozdělení finančních prostředků určených pro tři české uhelné regiony, konkrétně Karlovarský, Ústecký...
9.6.2021
Stavba moderního komplexu má nahradit stávající a zastaralý vstupní prostor na městské koupaliště, kde se...
8.6.2021
Podrobný diagnostický průzkum jednoho z nejvytíženějších mostů v centru krajského města odhalil problémy s pevností...
8.6.2021
Poradní organizace ICOMOS (Mezinárodní rada památek a sídel) doporučila mezinárodní sériovou nominaci Slavné lázně Evropy/Great...
Reklama