Co chcete v Chebu zlepšit? Lidé mohou hlasovat o návrzích

V Chebu začalo hlasování o návrzích občanů na zlepšení veřejných prostor. Město pořádá soutěž o nejlepší návrhy, takzvané meganápady, v rámci participativního rozpočtu, do kterého město dává pět milionů korun.

Do letošního, druhého ročníku poslalo své nápady 24 navrhovatelů, 17 z nich vyhodnotila radnice jako realizovatelné, řekl  starosta Chebu Antonín Jalovec (VPM). Veřejnost pak v hlasování vybere ty, které se budou skutečně z městských prostředků dělat.

„My jsme zvažovali, jestli letos meganápady udělat po loňském úspěšném ročníku. Nakonec jsme se rozhodli, že ano, a já jsem velmi rád. Ukázalo se, že tady je rezervoár nápadů, i těch, které jsou splnitelné, tak i chuť lidí do toho jít i v letošním roce,“ řekl Jalovec. I poměr realizovatelných návrhů byl letos vyšší, což podle starosty může znamenat i to, že lidé své nápady pečlivěji připravují.

Zatímco loni, při prvním ročníku meganápadů, město stanovilo jako nejvyšší hranici na jeden projekt půl milionu korun, letos to je milion. Celková částka ale zůstává stejná, tedy pět milionů. Podle hlasování se tak bude realizovat nejméně pět projektů, vzhledem k tomu, že velká část z nich ale nevyčerpá maximální částku, je pravděpodobné, že jich bude více.

V Chebu půjde k zemi panelák. Co bude s nájemníky?

Mezi letošními návrhy jsou například nová hřiště, úpravy a opravy stezek a cest, ale i návrhy nehmotného typu, například návrh na zadání zpracování jednotného vizuálního stylu města nebo zpracování projektu na nástavbu Bismarckovy rozhledny. Nechybí ani originální nápady, jako je volně přístupné piano na ulici nebo ozelenění zastávek MHD.

Město má po skončení hlasování 18 měsíců na samotnou realizaci. Z loňského ročníku se už některé návrhy podařilo dotáhnout do konce, na některých se ještě pracuje. Loni lidé podpořili například rozšíření jízdárny pro děti v areálu DDM Sova, kuličkovou dráhu nebo osázení svahů v parku v Hradební ulici lískami a ořešáky.

11.6.2021
Karlovarští celníci se podíleli na celostátní akci zaměřené na kontrolu zboží porušujícího práva duševního dědictví....
10.6.2021
Nespokojenost se týká rozdělení finančních prostředků určených pro tři české uhelné regiony, konkrétně Karlovarský, Ústecký...
8.6.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
8.6.2021
Poradní organizace ICOMOS (Mezinárodní rada památek a sídel) doporučila mezinárodní sériovou nominaci Slavné lázně Evropy/Great...
4.6.2021
Cheb letos zmodernizuje a výrazně rozšíří kamerový systém ve městě. Počet kamerových bodů se více...
26.5.2021
Aš na Chebsku pokračuje v bytové výstavbě, která má přilákat nové obyvatele, zejména mladé rodiny...
21.5.2021
Očkovací strategie Karlovarského kraje je již schválený dokument, který by mělo brát vedení kraje za...
19.5.2021
Vedení Karlovarského kraje v minulých dnech zveřejnilo informaci o zrušení očkovacího centra v Chodově, což...
18.5.2021
Město Cheb letos finančně podpoří devět návrhů obyvatel na zkrášlení a zlepšení vzhledu města. Ve...
17.5.2021
Po vynucené pauze se začínají znovu otvírat lázeňské hotely. V Mariánských Lázních dnes zhruba po...
3.5.2021
Panelový dům v Kamenné ulici 40 čeká demolice, rozhodli o tom zastupitelé na doporučení Rady...
Reklama