Lázeňské hotely začínají opět otevírat, hosté se už hlásí

Po vynucené pauze se začínají znovu otvírat lázeňské hotely. V Mariánských Lázních dnes zhruba po půl roce otevřel lázeňský hotel Reitenberger Spa Medical.

Otevření umožnilo rozvolnění vládních opatření proti koronaviru a podle generálního ředitele Miroslava Kubce se pokoje začnou už teto týden plnit.

Hotel, který je zaměřený na pobyty samoplátců, ale i běžnou hotelovou klientelu, chtěl původně otevřít už před týdnem, nakonec ale posunul opětovné zahájení provozu na dnešek. „Už máme asi 12 příjezdů a další čekáme během týdne. Na víkend máme rezervace už na 25 pokojů,“ řekl  Kubec. Na přelomu května a června by se hotel měl podle objednávek dostat asi na padesátiprocentní obsazenost.

Klientela hotelu se 118 pokoji v centru lázeňského města je zatím ryze česká a převážně domácí klienty očekává lázeňský hotel i v následujících měsících. I proto v kampani zacílil zejména na českou klientelu, přičemž využívá i webové stránky nebo sociální sítě. „Než vypukla pandemie, tak tu byli hodně Němci a Češi. Po prvním lockdownu jsme udělali hodně pro to, aby se klientela změnila. Oslovili jsme hodně Čechů a povedlo se. A co je příjemné, tak se začínají i vracet, už volají, aby si užili to, co si tady loni vyzkoušeli,“ řekl Kubec.

Luhačovické lázně nabízí doléčení po covidu. Pobyt je plně hrazen z pojištění

Dobu uzavírky využil hotel k drobným rekonstrukcím i přípravě nových balneologických služeb, například dvou speciální masáží. Hotel Reitenberger, pojmenovaný po zakladateli Mariánských Lázní, opatovi tepelského kláštera Karlu Kašparu Reitenbergerovi, nabízí na 60 procedur, zaměřených hlavně na léčbu pohybového aparátu, pooperačních stavů a podobně. V této oblasti lázním citelně chybí výpadek operací v nemocnicích, které se v posledních měsících věnovaly hlavně léčbě covidových pacientů. Na druhou stranu měsíce práce z domova a nedostatek pohybu mohou podle Kubce přispět k větší chuti hostů zajet se zotavit do lázní.

Mariánskolázeňský hotel, který patří mezi největší ve městě, přežil těžké období, kdy byl uzavřen, bez výrazné ztráty zaměstnanců, kterých v hotelu pracuje zhruba 70. Nabrat by podle generálního ředitele potřeboval jen několik nových zaměstnanců. Na to, aby hotel nemusel propouštět, využil i státní podpůrné programy.

Dnes, 09:41
Revitalizace zahrady mateřské školy, zateplení budovy městského úřadu a demolice opuštěného domu, to jsou tři...
Dnes, 09:18
Deset a půl kilometru dlouhá trať čeká na příznivce běhání. V centru Sokolova v sobotu...
Včera, 15:30
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 15:30
Netransparentnost, výjimky a soukromá společnost u kormidla. Opozici v Karlovarském kraji vadí způsob rozdělování peněz...
14.6.2021
Primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová se setkala s velvyslancem Indie v České republice...
11.6.2021
Karlovarští celníci se podíleli na celostátní akci zaměřené na kontrolu zboží porušujícího práva duševního dědictví....
10.6.2021
Vedení Karlovarského kraje se pochlubilo rozhodnutím Úřadu na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který konstatoval, že...
10.6.2021
Nespokojenost se týká rozdělení finančních prostředků určených pro tři české uhelné regiony, konkrétně Karlovarský, Ústecký...
9.6.2021
Stavba moderního komplexu má nahradit stávající a zastaralý vstupní prostor na městské koupaliště, kde se...
8.6.2021
Podrobný diagnostický průzkum jednoho z nejvytíženějších mostů v centru krajského města odhalil problémy s pevností...
8.6.2021
Poradní organizace ICOMOS (Mezinárodní rada památek a sídel) doporučila mezinárodní sériovou nominaci Slavné lázně Evropy/Great...
Reklama