Na pobočce ZČU v Chebu si budou moci učitelé doplnit kvalifikaci

Na Západočeské univerzitě v Chebu bude možné již letos studovat nové obory. Kromě Fakulty ekonomické, která nabízí nový studijní program Marketingové řízení, bude v Chebu působit i Fakulta pedagogická. Nabídne program pro učitele 1. stupně základních škol, díky kterému chce kraj pomoci řešit nedostatek kvalifikovaných učitelů. Podíl na tom má finanční podpora Karlovarského kraje a města Cheb, uvedla mluvčí krajského úřadu Jana Pavlíková.

„Karlovarský kraj považuje spolupráci s univerzitou za velmi významnou pro náš region, který nemá na svém území veřejnou vysokou školu. Dlouhodobě se potýkáme s nedostatkem kvalifikovaných učitelů, především na základních školách, a toto je přesně cesta, která nám pomůže problém vyřešit,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis (ANO).

Fakulta pedagogická otevře v příštím akademickém roce program celoživotního vzdělávání. Zájem doplnit si kvalifikaci zatím projevilo 80 učitelů, do prvního ročníku jich ale může nastoupit pouze 30. S dalšími uchazeči tak fakulta počítá pro následující roky. Do budoucna pak zvažuje nabídku v kraji ještě rozšířit i pro učitele 2. stupně, uvedla mluvčí.

Výuka bude jedenkrát týdně v chebské budově ZČU v Hradební ulici, kde působí i Fakulta ekonomická. Díky dotaci Karlovarského kraje ve výši jeden milion korun bude studium poskytováno bezplatně. Finanční podpora Chebu, která se bude pohybovat kolem 300 000 korun, umožní nakoupit vybavení.

Po nešetrné těžbě se podařilo vrátit vodu lesu. V Krušných horách je dokončena obnova rašeliniště

Činnost Fakulty ekonomické podpoří kraj částkou 2,5 milionu korun a Cheb 600 000 korun. „Jelikož donedávna reálně hrozilo, že ekonomická fakulta po 30 letech fungování Cheb opustí, jsem velmi potěšen vývojem v posledním měsíci,“ uvedl starosta Chebu Antonín Jalovec (VPM).

Fakulta ekonomická ZČU působí v Karlovarském kraji od roku 1990. Dlouhodobě pořádá také kurzy celoživotního vzdělávání a univerzitu třetího věku. Fakulta podporuje rozvoj a prosperitu regionu prostřednictvím řady projektů ve spolupráci s podniky i institucemi Karlovarského kraje.,

vera/čtk

D6 by mohla být hotová dřív, než plánovalo ŘSD

9.7.2020
Ve Františkových Lázních státem dotované vouchery na lázeňské pobyty zabírají, obsazenost se tam už začíná...
7.7.2020
U Perninku na Karlovarsku se dnes odpoledne čelně srazily dva osobní vlaky. Sdělil tomluvčí krajských...
6.7.2020
Pořadatelé filmového festivalu v Karlových Varech uspořádají v listopadu přehlídku, která překlene dobu mezi letošním...
2.7.2020
Plzeňský biskup Tomáš Holub uvolnil od 1. července ze všech funkcí loketského faráře Jiřího Majkova....
1.7.2020
Na rekultivovaných pozemcích na výsypce u Lomnice na Sokolovsku vzniká sportovní areál pro biatlon a...
26.6.2020
Lesy České republiky dokončily obnovu nejrozsáhlejšího rašeliniště v Krušných horách mezi obcemi Pernink a Abertamy...
26.6.2020
Dálnice D6 do Karlových Varů by mohla být dle ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO)...
23.6.2020
Vedení Karlových Varů znovu řeší, kam umístit zázemí pro Karlovarský symfonický orchestr (KSO). Současné zázemí...
23.6.2020
O tábory v Karlovarském kraji je letos velký zájem, srovnatelný s předchozími roky. Většina z...
21.6.2020
Koupaliště v Karlovarském kraji mají na začátku letní sezony dobrou vodu nebo jen s mírně...
Reklama