Na pobočce ZČU v Chebu si budou moci učitelé doplnit kvalifikaci

Na Západočeské univerzitě v Chebu bude možné již letos studovat nové obory. Kromě Fakulty ekonomické, která nabízí nový studijní program Marketingové řízení, bude v Chebu působit i Fakulta pedagogická. Nabídne program pro učitele 1. stupně základních škol, díky kterému chce kraj pomoci řešit nedostatek kvalifikovaných učitelů. Podíl na tom má finanční podpora Karlovarského kraje a města Cheb, uvedla mluvčí krajského úřadu Jana Pavlíková.

„Karlovarský kraj považuje spolupráci s univerzitou za velmi významnou pro náš region, který nemá na svém území veřejnou vysokou školu. Dlouhodobě se potýkáme s nedostatkem kvalifikovaných učitelů, především na základních školách, a toto je přesně cesta, která nám pomůže problém vyřešit,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis (ANO).

Fakulta pedagogická otevře v příštím akademickém roce program celoživotního vzdělávání. Zájem doplnit si kvalifikaci zatím projevilo 80 učitelů, do prvního ročníku jich ale může nastoupit pouze 30. S dalšími uchazeči tak fakulta počítá pro následující roky. Do budoucna pak zvažuje nabídku v kraji ještě rozšířit i pro učitele 2. stupně, uvedla mluvčí.

Výuka bude jedenkrát týdně v chebské budově ZČU v Hradební ulici, kde působí i Fakulta ekonomická. Díky dotaci Karlovarského kraje ve výši jeden milion korun bude studium poskytováno bezplatně. Finanční podpora Chebu, která se bude pohybovat kolem 300 000 korun, umožní nakoupit vybavení.

Po nešetrné těžbě se podařilo vrátit vodu lesu. V Krušných horách je dokončena obnova rašeliniště

Činnost Fakulty ekonomické podpoří kraj částkou 2,5 milionu korun a Cheb 600 000 korun. „Jelikož donedávna reálně hrozilo, že ekonomická fakulta po 30 letech fungování Cheb opustí, jsem velmi potěšen vývojem v posledním měsíci,“ uvedl starosta Chebu Antonín Jalovec (VPM).

Fakulta ekonomická ZČU působí v Karlovarském kraji od roku 1990. Dlouhodobě pořádá také kurzy celoživotního vzdělávání a univerzitu třetího věku. Fakulta podporuje rozvoj a prosperitu regionu prostřednictvím řady projektů ve spolupráci s podniky i institucemi Karlovarského kraje.,

vera/čtk

D6 by mohla být hotová dřív, než plánovalo ŘSD

24.2.2021
Jediné krematorium v Karlovarském kraji je kvůli epidemii koronaviru na hranici provozních možností, nestačí zpopelnit...
23.2.2021
Ve 183 případech policisté za poslední den neumožnili cestu z nebo do uzavřených okresů Cheb...
22.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
22.2.2021
Policisté zamítli od nedělního do dnešního rána ve 340 případech cestu aut do nebo z...
22.2.2021
Původní chebské letiště bylo po vzniku samostatného Československa v roce 1918 jediným funkčním letištěm na...
12.2.2021
Na Chebsku se znovu objevily slabé otřesy země. Pokračuje tak zemětřesný roj, který začal už...
11.2.2021
Vláda omezila kvůli šíření covidu-19 pohyb v okresech Cheb, Sokolov a Trutnov. Lidé, kteří tam...
10.2.2021
Do přetížené chebské nemocnice nastoupí v pátek dva vojenští lékaři na interní oddělení. Lékařskou posilu...
10.2.2021
Vláda bude ve čtvrtek jednat podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) o cílených opatřeních proti šíření...
10.2.2021
Před sedmdesáti lety došlo na železniční trati z Chebu do Aše k jedné z nejpodivnějších...
8.2.2021
Hromadný převoz pacientů z nemocnic v Chebu a Sokolově pomohl nemocnicím jen nakrátko. Příchody nových...
Reklama