Plošné testování začne v Chebské nemocnice. Přibyli nakažení

V chebské nemocnici je 12 dalších lidí nakažených covidem-19, je to devět zaměstnanců a tři pacienti. Kvůli nárůstu případů nákazy čeká všechny zaměstnance zařízení i jejich rodiny testování. Nenakažené pacienty nemocnice přemístí do jiných zařízení. Dnes o tom informovala mluvčí krajského úřadu Jana Pavlíková. Kraj chce nechat situaci v nemocnici prověřit nezávislým odborníkem.

„Připravujeme převoz pacientů, kteří nemají nákazu koronavirem, z chebské nemocnice do jiných zdravotnických zařízení v našem kraji, nemocnic v Karlových Varech a Sokolově. V chebské nemocnici zůstanou izolováni nemocní covidem-19, kteří budou mít veškerou potřebnou péči,“ uvedla předsedkyně představenstva Karlovarské krajské nemocnice (KKN) Jitka Samáková.

V provozu zůstane onkologické oddělení, které je v odděleném pavilonu. Bude dál zajišťovat probíhající léčbu na lůžku a ambulantní chemoterapie. „Novou léčbu nezahajujeme,“ řekla Samáková.

Hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis (ANO) se domluvil s šéfem týmu Chytré karantény a náměstkem ministra zdravotnictví Romanem Prymulou na otestování všech zaměstnanců. Krajští hasiči také v příštích dnech kompletně vydezinfikují budovy chebské nemocnice. „Přijedou dva týmy a proběhne plošné testování téměř 500 zaměstnanců nemocnice plus jejich rodinných příslušníků. Chceme mít jistotu, že se nákaza nebude dále šířit“ uvedl Kubis. Dodal, že týmy přijedou ve středu. Spolu s rodinnými příslušníky by se tak mělo otestovat okolo tisícovky lidí.

V chebské nemocnici se nakazilo 31 zaměstnanců, z nich se 17 už vyléčilo. Nemocnice aktuálně pečuje o 9 covid-19 pozitivních pacientů, z toho jsou čtyři na jednotce ARO.

Přehled případů na začátku týdne. Na počet obyvatel stále nejhorší situace v Karlovarském kraji

Pro chebskou nemocnici, která se dlouhodobě potýká s nedostatkem hlavně středního zdravotnického personálu, je počet nakažených zdravotníků výraznou překážkou provozu. Většina má lehký průběh onemocnění, řekl mluvčí KKN Vladislav Podracký.

„Chceme vyslat do chebské nemocnice nezávislého epidemiologa, který by posoudil stav v nemocnici a případně nastavil takové postupy, které povedou k návratu zdravotnického zařízení do normálu,“ doplnil krajský radní pro oblast zdravotnictví Jan Bureš (ODS).

V Národním parku České Švýcarsko padaly pokuty za 30 tisíc korun

Chebsko patří mezi nejvíce zasažené okresy v Česku. Nákaza se zde šíří hlavně ve zdravotnických zařízeních, v chebské nemocnici a také v nemocnici v Mariánských Lázních. Podle údajů z pondělního odpoledne bylo v kraji celkem nakaženo od počátku epidemie 383 lidí, z toho 249 na Chebsku.

vera/čtk

13.1.2021
Vedení Karlovarské krajské nemocnice (KKN) prověří vyjádření primáře interního oddělení chebské nemocnice Stanislava Adamce, podle...
11.1.2021
Porody i akutní výkony budou směřovány do nemocnice v Karlových Varech. Chebská nemocnice, která je...
10.1.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
10.1.2021
V Karlovarském kraji podle dat ministerstva zdravotnictví o kapacitách nemocnic nejsou žádná volná lůžka intenzivní...
18.12.2020
Na Chebsku se v posledních dnech opět objevily záchvěvy země. Asi nesilnější otřes oblast zažila...
7.12.2020
Cheb odpustí podnikatelům, kteří působí v městských nebytových prostorách, polovinu nájemného za druhou půlku letošního...
1.12.2020
Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech zvýší v roce 2021 cenu vodného a stočného v průměru...
29.11.2020
Vánoční trhy v Karlovarském kraji se letos budou odehrávat v nezvyklých podmínkách. Budou bez koncertů...
24.11.2020
Po dvou nových úsecích dálnice D6 budou řidiči jezdit od příštího týdne. Ředitelství silnic a...
10.11.2020
Cheb získal unikátní historickou kroniku, kterou v 18. století sepsal tehdejší purkmistr města Johann Thomas...
27.10.2020
Město Lázně Kynžvart se nachází v Karlovarském kraji uprostřed známého lázeňského trojúhelníku měst Karlovy Vary,...
Reklama