Plošné testování začne v Chebské nemocnice. Přibyli nakažení

V chebské nemocnici je 12 dalších lidí nakažených covidem-19, je to devět zaměstnanců a tři pacienti. Kvůli nárůstu případů nákazy čeká všechny zaměstnance zařízení i jejich rodiny testování. Nenakažené pacienty nemocnice přemístí do jiných zařízení. Dnes o tom informovala mluvčí krajského úřadu Jana Pavlíková. Kraj chce nechat situaci v nemocnici prověřit nezávislým odborníkem.

„Připravujeme převoz pacientů, kteří nemají nákazu koronavirem, z chebské nemocnice do jiných zdravotnických zařízení v našem kraji, nemocnic v Karlových Varech a Sokolově. V chebské nemocnici zůstanou izolováni nemocní covidem-19, kteří budou mít veškerou potřebnou péči,“ uvedla předsedkyně představenstva Karlovarské krajské nemocnice (KKN) Jitka Samáková.

V provozu zůstane onkologické oddělení, které je v odděleném pavilonu. Bude dál zajišťovat probíhající léčbu na lůžku a ambulantní chemoterapie. „Novou léčbu nezahajujeme,“ řekla Samáková.

Hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis (ANO) se domluvil s šéfem týmu Chytré karantény a náměstkem ministra zdravotnictví Romanem Prymulou na otestování všech zaměstnanců. Krajští hasiči také v příštích dnech kompletně vydezinfikují budovy chebské nemocnice. „Přijedou dva týmy a proběhne plošné testování téměř 500 zaměstnanců nemocnice plus jejich rodinných příslušníků. Chceme mít jistotu, že se nákaza nebude dále šířit“ uvedl Kubis. Dodal, že týmy přijedou ve středu. Spolu s rodinnými příslušníky by se tak mělo otestovat okolo tisícovky lidí.

V chebské nemocnici se nakazilo 31 zaměstnanců, z nich se 17 už vyléčilo. Nemocnice aktuálně pečuje o 9 covid-19 pozitivních pacientů, z toho jsou čtyři na jednotce ARO.

Přehled případů na začátku týdne. Na počet obyvatel stále nejhorší situace v Karlovarském kraji

Pro chebskou nemocnici, která se dlouhodobě potýká s nedostatkem hlavně středního zdravotnického personálu, je počet nakažených zdravotníků výraznou překážkou provozu. Většina má lehký průběh onemocnění, řekl mluvčí KKN Vladislav Podracký.

„Chceme vyslat do chebské nemocnice nezávislého epidemiologa, který by posoudil stav v nemocnici a případně nastavil takové postupy, které povedou k návratu zdravotnického zařízení do normálu,“ doplnil krajský radní pro oblast zdravotnictví Jan Bureš (ODS).

V Národním parku České Švýcarsko padaly pokuty za 30 tisíc korun

Chebsko patří mezi nejvíce zasažené okresy v Česku. Nákaza se zde šíří hlavně ve zdravotnických zařízeních, v chebské nemocnici a také v nemocnici v Mariánských Lázních. Podle údajů z pondělního odpoledne bylo v kraji celkem nakaženo od počátku epidemie 383 lidí, z toho 249 na Chebsku.

vera/čtk

Včera, 12:57
V Sokolově dokončili víceúčelovou městskou stezku, která spojuje horní a dolní část města. Trasa mezi...
2.6.2020
Krajské letiště v Karlových Varech nabídne malým letadlům zvýhodněný balíček služeb, který má jejich piloty...
1.6.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
1.6.2020
Restaurátoři postupně vracejí původní vzhled ozdobným prvkům Mlýnské kolonády v Karlových Varech. Pískovcové sochy, ale...
1.6.2020
V Mýtině na Chebsku se o víkendu sešli lidé z obou stran česko-německé hranice, aby...
31.5.2020
Nemocnice v Karlovarském kraji za určitých podmínek povolí od 1. června návštěvy. Zatím ale nebudou...
29.5.2020
Sokolov postupně odkupuje garáže v Jižním lomu, kde se dlouhá léta tvořily černé skládky. Z...
26.5.2020
Karlovy Vary začaly nabízet slevové vouchery pro návštěvníky, kteří přijedou do lázeňského města. Jen za...
25.5.2020
V Karlových Varech se po uvolnění protikoronavirových opatření znovu otevřela pro veřejnost Vřídelní kolonáda. Kvůli...
25.5.2020
Strany a hnutí v Karlovarském kraji se po přestávce způsobené koronavirem vrací k přípravě na...
24.5.2020
V Chodově začal antropologický průzkum ostatků prvního starosty Karla Fenkla a jeho rodiny. Na místě,...
Reklama