Spory v Chebu pokračují. Zdravotníci nesouhlasí se stavbou nové polikliniky

Spolek chebských zdravotníků záměr odmítá stavbu nové polikliniky. Ani poslední schůzka spolku, vedení města a investora posun nepřinesla. Příprava stavby zatím pokračuje, rozhodující slovo budou mít chebští zastupitelé.

„Spolek je přesvědčen, že výstavba nové polikliniky v Chebu je nadbytečná, neúčelná a slibované benefity městu stejně nepřinese. Svá tvrzení podložil spolek konkrétní argumentací i konkrétními fakty, která jsou ověřitelná. Naopak investor v průběhu jednání trval na svých, těžko uvěřitelných slibech, nekonkretizoval žádná fakta, jenž by bylo možné ověřit,“ popsala výsledek jednání s investorem a starostou města Antonínem Jalovcem (VPM) Barbora Zahradníková, který zastupuje Spolek chebských zdravotníků.

Jakub Pánik, který záměr investora, kterým má být Chebská zdravotní s. r. o., zastupuje, potvrdil, že společné jednání spor nikam neposunulo. „Myslím si, že se v krátké budoucnosti znovu potkáme, protože jsme zatím nenašli rovinu, kdy by spolek uvěřil našim podkladům a tomu, co chceme, tedy zejména přivést nové zdravotníky,“ řekl Pánik.

Investor se chce zavázat, že projekt nepovede k tomu, že by přetahoval zdravotníky ze stávajících ordinací nebo chebské nemocnice. Tomu ale spolek nevěří. „Nelze ovlivnit svobodnou vůli zdravotníků. Pracovní síly se nedostává a je o ni velmi tvrdý boj. Spolek i vedení nemocnice Cheb se velmi obává toho, že s realizací projektu dojde jen k přeskupení zdravotníků, a ne k navýšení jejich počtu,“ uvedl ve svém stanovisku spolek.

Cheb nabízí ordinace, byty i peníze. Má nedostatek lékařů

Obavy z dopadů vzniku nové polikliniky má i chebská nemocnice, která by mohla přijít o část ambulantních služeb, a tím i příjmů. To ale investor také odmítá s tím, že chce hlavně přinést nové služby.

Spor je také o slibech investora, že dokáže získat od zdravotních pojišťoven smlouvy pro nové ordinace. Podle spolku pojišťovny považují zdravotní služby v Chebu za saturované, a nové smlouvy tak nebude možné získat.

Jak ale konstatoval chebský starosta Antonín Jalovec, v tomto ohledu jde o podnikatelské riziko investora. „Pro vedení města ze schůzky vyplynulo, že budeme pokračovat dál, ale chceme využít odborné kapacity spolku, až by se případně podepisovaly smlouvy s investorem, aby nám pomohl formulovat závazky obou stran,“ řekl Jalovec.

Podle Pánika je celý projekt polikliniky a parkovacího domu před chebským vlakovým nádražím koncipován s ohledem na budoucnost. „Cheb má potenciál se rozvíjet, má ambice se rozrůstat. A bude potřeba zajistit pro obyvatele kvalitní zdravotní péči. My chceme přivést nové zdravotníky,“ zdůraznil Pánik.

Spolek chebských zdravotníků ale slibům nevěří. „Spolek velmi varuje před tímto pochybným projektem a nedoporučuje zastupitelům jej podpořit. Slibované benefity projekt určitě nepřinese,“ uvedla Zahradníková.

adp/ČTK

5.5.2021
V Chebu začalo hlasování o návrzích občanů na zlepšení veřejných prostor. Město pořádá soutěž o...
3.5.2021
Panelový dům v Kamenné ulici 40 čeká demolice, rozhodli o tom zastupitelé na doporučení Rady...
23.4.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
23.4.2021
Interně chebské nemocnice hrozí zhroucení. Na konci března její primář Stanislav Adamec podal výpověď, kterou...
15.4.2021
V uplynulých dnech zasáhlo severovýchod Chebska zemětřesení. Naštěstí dosáhlo síly otřesů jen kolem 3 stupňů.
8.4.2021
Hasiči v Karlovarském kraji rozvezli 105 tisíc antigenních testů určených pro školy. Distribuovat je budou...
2.4.2021
Obci Prameny na Chebsku se podařilo získat návratnou finanční výpomoc 33,7 milionu korun od ministerstva...
1.4.2021
Karlovarský kraj nedostane dotace z programů REACT-EU na obnovu vybavení svého jediného onkologického centra v...
26.3.2021
Aš na Chebsku začne letos s opravou objektu v Nedbalově ulici, ve kterém chce vybudovat...
18.3.2021
Za rok od prvního vydaného zákazu vycházení lidí bez roušek strážníci v Karlovarském kraji řešili...
5.3.2021
Aktuálně má Karlovarský kraj nejvyšší podíl nezaměstnaných z celé České republiky. Podíl nezaměstnaných v Karlovarském kraji...
Reklama