V Chebu a Sokolově pokračují převozy pacientů. Nejde o vážné případy

Z přetížených nemocnic v Sokolově a v Chebu začne dnes přesun dvou desítek pacientů s covidem. Týká se to pacientů se středním průběhem nemoci. Převezeni mají být do Prahy, Plzeňského a Středočeského kraje.

„Převozy pacientů jsou v poslední době běžné, nemocnice potřebují uvolňovat místa na intenzivní péči a nově i na běžných odděleních pro nové pacienty s koronavirem,“ řekl mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Vladislav Podracký.

„V 10:00 odváží velkokapacitní autobus prvních deset pacientů z Chebu, poté převezou dalších pět lidí z Chebu a pak další ze Sokolova,“ řekl Podracký. Nemocnice v Chebu a v Sokolově dnes reagují na vzniklou situaci ze čtvrtka, kdy do každá z nemocnic přijala 20 nových pacientů.

„Dříve jsme převáželi zejména pacienty vyžadující intenzivní péči, dnes musíme kvůli nedostatku kapacit převážet také pacienty na standardních lůžkách s kyslíkem,“ uvedl mluvčí.

Polní nemocnice za miliony se ruší. Nejsou lidi

Ze sokolovské nemocnice dnes zdravotníci přemístí deset pacientů do nemocnice v Berouně, Klatovech a Plzně. „Nemocnice je přetížená, převozy probíhají denně. Musíme uvolňovat lůžka pro nové covidové pacienty, dříve zejména na intenzivní péči, nyní už i ze standardní péče,“ řekla Markéta Singerová, mluvčí firmy Penta Hospitals CZ, kam spadá v kraji nemocnice v Sokolově a Ostrově.

Zdravotníci přemisťují pacienty s koronavirem i v rámci kraji do covidových center, například do nemocnice v Mariánských Lázní nebo do Rehosu v Nejdku. Ze sokolovské nemocnice je na dnešek naplánován převoz pěti pacientů do Rehosu.

V Karlovarském kraji nových případů koronaviru přibývá, aktuálně se s nemocí léčí 5 808 lidí. V nemocnicích v regionu jsou dnes volná podle ministerstva tři lůžka ze 78 lůžek ARO/JIP, pro covidové pacienty není volné žádné, další jsou pro ostatní pacienty. Běžných standardních lůžek s kyslíkem není obsazeno 40 z 598, pro pacienty s covidem je jich k dispozici devět. V kraji není volný přístroj ECMO na mimotělní okysličování krve.

vlb/ČTK

24.2.2021
Jediné krematorium v Karlovarském kraji je kvůli epidemii koronaviru na hranici provozních možností, nestačí zpopelnit...
23.2.2021
Ve 183 případech policisté za poslední den neumožnili cestu z nebo do uzavřených okresů Cheb...
22.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
22.2.2021
Policisté zamítli od nedělního do dnešního rána ve 340 případech cestu aut do nebo z...
22.2.2021
Původní chebské letiště bylo po vzniku samostatného Československa v roce 1918 jediným funkčním letištěm na...
12.2.2021
Na Chebsku se znovu objevily slabé otřesy země. Pokračuje tak zemětřesný roj, který začal už...
11.2.2021
Vláda omezila kvůli šíření covidu-19 pohyb v okresech Cheb, Sokolov a Trutnov. Lidé, kteří tam...
10.2.2021
Do přetížené chebské nemocnice nastoupí v pátek dva vojenští lékaři na interní oddělení. Lékařskou posilu...
10.2.2021
Vláda bude ve čtvrtek jednat podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) o cílených opatřeních proti šíření...
10.2.2021
Před sedmdesáti lety došlo na železniční trati z Chebu do Aše k jedné z nejpodivnějších...
8.2.2021
Hromadný převoz pacientů z nemocnic v Chebu a Sokolově pomohl nemocnicím jen nakrátko. Příchody nových...
Reklama