Chomutovské Levhartice si došly v Ostravě pro postup, budou hrát o 5. místo

Čtyři dny po domácí výhře nad SBŠ Ostrava vyrazily chomutovské basketbalistky do hájemství soupeřek, kde chtěly vybojovat postup do minisérie o páté místo v RENOMIA ŽBL. Přestože Severomoravanky oplatily Levharticím porážku, výsledek 75:63 z pohledu domácího výběru stačil svěřenkyním Tomáše Eisnera, aby prošel dál, kde narazí na pražskou Slavii nebo Trutnov.

Celý první poločas byl velmi vyrovnaný, což dokládá i skóre po úvodním dějství i před odchodem do kabin. Po deseti minutách hry vedla Ostrava o jediný bod, po druhém klaksonu se výsledek otočil a o bodík vpředu byly Levhartice.

Po návratu z kabin soubor z metropole Moravskoslezského kraje přece jen maličko odskočil. Po třetím hracím období hřál družinu trenérky Raškové pětibodový náskok, což odstartovalo ostravskou stíhací jízdu. Domácí hráčky potřebovaly vyhrát o osmnáct bodů, aby se mohly radovat z postupu do bitev o páté místo. Rozdíl se nakonec zastavil na dvanácti bodech, což posunulo dál Levhartice.

Nejlepší střelkyní chomutovského celku byla stejně jako v prvním střetnutí rozehrávačka Kateřina Bartoňová, která tentokrát zapsala i díky třem trojkám sedmnáct bodů. Na dvouciferné skóre se dostala rovněž dvanáctibodová Tereza Vorlová. „Hodně jsme si pomohli bojovností a doskokem, kde jsme soupeře předčili. To rozhodlo, protože v dalších činnostech jsme byli o něco horší,“ vypíchl Tomáš Eisner krátce po skončení duelu.

Během měsíce se obě družstva proti sobě postavila už potřetí, takže prostoru na překvapení nebylo tolik. „Mančafty se teď dobře znají a vědí o sobě. My jsme odjeli s tím, že chceme zachytit začátek a nepřipouštět si žádný bodový polštář, což si myslím, že se nám povedlo,“ liboval si šéf střídačky.

„Přestože jsme odehráli dobrý první poločas, pustili jsme do hry domácí Tarkovičovou, která nastřílela přes dvacet bodů a držela Ostravu ve hře. To byla škoda. Kdybychom ji víc uhlídali, mohli jsme odskočit a rozhodnout už před pauzou,“ pokračoval chomutovský kouč.

Jeho tým sice v poločase o bod vedl, ale po změně stran se situace z pohledu Levhartic začala trochu komplikovat vinou dalších bodů SBŠ či pěti faulů Valentýny Kadlecové. „Bylo vidět, že nám trochu těžknou nohy, navíc pět faulů Kadlecové nám ještě zmenšilo rotaci na perimetru. Navíc soupeř proměnil dvě tři těžké střely včetně trojky z devíti metrů, takže nám odskočil na patnáct bodů,“ popsal hlavní trenér situaci zhruba tři minuty před koncem.

„V tuto chvíli nám to samozřejmě začalo šrotovat a trochu jsme začali počítat. Bojovností a zkušeností v závěru jsme zápas dovedli do prohry o dvanáct, která znamenala postup,“ vyprávěl Tomáš Eisner dále s tím, že si postupu do bojů o páté místo velmi váží. „Ostrava má čtyři zahraniční hráčky i další šikovné holky a je pro nás soupeřem, se kterým se chceme srovnávat. Proto jsem rád, že jsme z dvojzápasu prošli dál, protože zahrát si o páté místo bylo naším trochu výš postaveným cílem,“ pronesl.

Nyní budou Levhartice čekat, jak dopadne série Trutnova s pražskou Slavií. Jedná se o týmy, které ve čtvrtfinále potkaly kontumace – Trutnov dvakrát s USK Praha, Slavii jednou s KP Brno. „Přál bych si sportovně lepšího z téhle dvojice, ale uvidíme, jak to nakonec dopadne,“ uzavřel někdejší basketbalista.

10.6.2021
Aktivistky dnes brzy ráno obsadily dvě skrývková rypadla v uhelných dolech Bílina na Teplicku a...
26.5.2021
Na Chomutovsku dnes ráno narazil osobní vlak do stáda krav. Pět dobytčat uhynulo. Nikdo ze...
4.5.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
4.5.2021
Okresní soud v Chomutově zahájil hlavní líčení ve věci podpálení soukromého automobilu náměstka chomutovského primátora...
26.4.2021
Chomutovský okresní soud dnes zahájil hlavní líčení ve věci podpálení soukromého automobilu náměstka chomutovského primátora...
1.4.2021
Poslední březnový den hostila chomutovská Městská sportovní hala druhý zápas minisérie o páté místo, v...
29.3.2021
Poslední březnovou neděli odstartovala v RENOMIA ŽBL minisérie o páté místo, v níž chomutovské Levhartice...
27.3.2021
Krátce poté, co chomutovské basketbalistky zdolaly SBŠ Ostrava a vybojovaly si možnost hrát o konečné...
27.3.2021
Třiadvacetiletý Chomutovský taxikář Viktor M. (†23) měl potíže s dechem, bolest na hrudníku a brněla...
21.3.2021
Chomutovské basketbalistky vstoupily první jarní den roku 2021 do bojů o konečné umístění v RENOMIA...
10.3.2021
I přesto, že mužské áčko Levhartů odehrálo poslední utkání na začátku října, tak teď hlásí...
Reklama