Chomutovské Levhartice začaly boj o páté místo těsnou výhrou v Trutnově

Poslední březnovou neděli odstartovala v RENOMIA ŽBL minisérie o páté místo, v níž chomutovské Levhartice stojí proti Loko Trutnov. Úvodní ze dvou duelů se uskutečnil na východě Čech, kde svěřenkyně Tomáše Eisnera vydřely výhru 76:73, což jim dává do odvety lepší výchozí pozici. Zda basketbalistky nosící bílo-modré dresy na páté místo dosáhnou, bude jasné ve středu 31. března, kdy se od 17 hodin hraje druhé střetnutí, v němž mohou Levhartice i o dva body prohrát.

První koš zápasu si po téměř minutě a půl hry připsala na konto Vorlová, Levhartice následně v zahajovací čtvrtině nepustily domácí ani jednou do vedení a po prvním klaksonu je hřál jedenáctibodový náskok. „Vstup se nám povedl hlavně v útoku,“ těšilo Tomáše Eisner třiatřicet nastřílených bodů. „Trefovali jsme trojky i těžké střely,“ okomentoval hned pět úspěšných pokusů z velké vzdálenosti.

Skrz síťku chomutovského koše propadlo bodů dvaadvacet, což se hlavnímu trenérovi Levhartice naopak nelíbilo. „Obrana nám nefungovala, jak bychom si představovali. Stalo se z toho v téhle fázi takové uvolněné utkání. Právě už v první čtvrtině bych asi hledal příčinu, že jsme nevyhráli vyšším rozdílem,“ konstatoval šéf střídačky.

Druhé hrací období totiž Trutnov vyhrál o deset bodů, takže v poločase vedla družina Tomáše Eisner už jen o bod. „Nám kleslo procento střelby a soupeř pokračoval v relativně dobré hře,“ vysvětlil první muž realizačního týmu Levhartic poločasový stav.

Po změně stran se Lokomotiva dokonce na chvíli dostala do vedení, ale chomutovské basketbalistky byly i po třiceti minutách hry o kousek vpředu – konkrétně o čtyři body. Během závěrečného dějství se náskok Levhartic navýšil i na osm bodů, ale nakonec se zrodila tříbodová výhra, k níž přispěla třiadvaceti body Kateřina Bartoňová, jež trefila šest trojek z osmi.

„Postupně se ze zápasu stala bitva o každý koš, takže výsledek bereme,“ pronesl Tomáš Eisner. „Myslím, že výhra o tři body v basketbalu neznamená v podstatě vůbec nic. Přestože věřím, že doma budeme ještě silnější, domnívám se, že je zaděláno na hodně zajímavou odvetu,“ přemýšlel už směrem ke středečnímu klání.

Na chomutovské straně zapsaly dvouciferný počet bodů ještě Veronika Aulichová (12) a Kateřina Rokošová s Valentýnou Kadlecovou (obě 11), trutnovskou střelbu táhly dvacetibodová kanadská pivotka Meg Wilsonová a osmnáctibodová Tereza Králová.

„Soupeř pro nás byl trochu nečitelný, protože od konce února sehrál jediné utkání na USK Praha. Trochu jsme čekali, s čím Trutnov přijde a v jaké nastoupí sestavě. Nakonec byli kompletní až na dlouhodobě zraněnou střední rozehrávačku Kačku Kozumplíkovou a odehráli i po takové pauze solidní zápas,“ uzavřel Tomáš Eisner.

10.6.2021
Aktivistky dnes brzy ráno obsadily dvě skrývková rypadla v uhelných dolech Bílina na Teplicku a...
26.5.2021
Na Chomutovsku dnes ráno narazil osobní vlak do stáda krav. Pět dobytčat uhynulo. Nikdo ze...
4.5.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
4.5.2021
Okresní soud v Chomutově zahájil hlavní líčení ve věci podpálení soukromého automobilu náměstka chomutovského primátora...
26.4.2021
Chomutovský okresní soud dnes zahájil hlavní líčení ve věci podpálení soukromého automobilu náměstka chomutovského primátora...
1.4.2021
Poslední březnový den hostila chomutovská Městská sportovní hala druhý zápas minisérie o páté místo, v...
27.3.2021
Krátce poté, co chomutovské basketbalistky zdolaly SBŠ Ostrava a vybojovaly si možnost hrát o konečné...
27.3.2021
Třiadvacetiletý Chomutovský taxikář Viktor M. (†23) měl potíže s dechem, bolest na hrudníku a brněla...
25.3.2021
Čtyři dny po domácí výhře nad SBŠ Ostrava vyrazily chomutovské basketbalistky do hájemství soupeřek, kde...
21.3.2021
Chomutovské basketbalistky vstoupily první jarní den roku 2021 do bojů o konečné umístění v RENOMIA...
10.3.2021
I přesto, že mužské áčko Levhartů odehrálo poslední utkání na začátku října, tak teď hlásí...
Reklama