Chomutovský politik Gaudl si z dotací postavil rodinný klub. Vjezd hlídá zákazová značka nelegálně

Další fotky

Papalášské manýry si osvojil chomutovský podnikatel a politik Jiří Gaudl (ODS). Lebedí si ve vile uprostřed přírody, která je evropsky významnou lokalitou. Dům z větší části pokryly státní dotace. Náš REGION navíc zjistil, že zákazová dopravní značka na příjezdové cestě k nemovitosti, je umístěna načerno.

Schovaný mezi stromy na samotě ve významné přírodní lokalitě a s rybníkem na pozemku a přitom v centru Chomutova. Za sousedy mít ZOOpark, Kamencové jezero a Velký otvický rybník, místním známý jako Banda. To by mohl být pro mnohé americký sen na chomutovský způsob. A splnil si ho současný 1. místopředseda oblastního sdružení ODS v Chomutově Jiří Gaudl ml. Je prototypem politika-prospěcháře, který by bez znalosti politiky a kontaktů sotva vydělal vlastními schopnostmi. Jeho cesta za americkým snem byla jednoduchá: paktovat se s chomutovskou ČSSD, v níž měl slovo nebožtík Roman Houska a jeho partnerka Jana Vaňhová, kdysi hejtmanka Ústeckého kraje. Bylo to totiž za její éry, kdy kraj z peněz daňových poplatníků cáloval téměř šesti miliony korun Gaudlovi jeho luxusní rybářskou klubovnu.

IMG_3487
(reprofoto FB)

Rybářská klubovna za 6 milionů

Tak je totiž dům poblíž „Kamenčáku“ zkolaudován. Vlastní ho 1. Krušnohorský rybářský spolek s adresou v místě Gaudlova trvalého pobytu a jehož je Gaudl předsedou. Když před deseti lety Gaudl žádal o dotaci, popisoval v projektu, že peníze použije na aktivity členů spolku, mládež a lepší životní prostředí. Náš REGION se proto nyní ptal, jaké akce předseda rybářského spolku Jiří Gaudl pro rybáře zorganizoval. „Nepořádám akce, jen v rámci členské základny,“ odpověděl. Členy spolku jsou přitom pouze rodinní příslušníci nebo velmi blízcí známí. Tajemníkem je Gaudlův otec, hospodářem Jana Gaudlová. Poctiví rybáři páchnoucí po rybině ale o aktivitách jejich spolku nic netuší. Aby taky ano, když jde o rodinný projekt a rodinné sídlo dovedně zaplacené z peněz občanů. Gaudl sice na dotaz redakce odmítl, že by v domě vlastněném rybářským spolkem bydlel, jeho matka Marcela však nedávno na Facebooku uvedla, že tam její syn s rodinou žije. „Milostivá má dole tři sprchy,“ napsala Marcela Gaudlová.

Z poslední vilové čtvrti v Mostě ghetto? Zahražany se ozvaly

Zdraží jízdenky, zlevní lítačka. Ústí nad Labem nechce patřit k nejdražším MHD v kraji

To, že se Gaudl v luxusní klubovně připomínající skutečně rodinné sídlo chráněné kamerami, zdržuje často i přes noc, si redakce ověřila v různých dnech a časech. Vždy tam stálo tam Gaudlovo auto značky Land Rover.

Náš REGION usvědčil Gaudla ze lži

Jak navíc Náš REGION zjistil, na příjezdové cestě k pozemku Gaudlova rybářského spolku, stojí nikým neschválená zákazová dopravní značka. „K takto umístěné dopravní značce se zdejší dopravní inspektorát určitě nevyjadřoval,“ potvrdil redakci policejní komisař Vladislav Hrych z chomutovské PČR.

FOTO: Gaudlova luxusní klubovna

Gaudlova luxusní klubovna - 15.7.2019-gaudl-dukaz-znacka-nacernoGaudlova luxusní klubovna - 15.7.2019-gaudl-zaseparkujeGaudlova luxusní klubovna - 15.7.2019-gaudl-dukaz-autoGaudlova luxusní klubovna - –15.7.2019-gaudl-dukaz_gaudl_lze2Gaudlova luxusní klubovna - –15.7.2019-gaudl-dukaz_gaudl_lze
Další fotky
Gaudlova luxusní klubovna - 15.7.2019-gaudl-dukaz-znacka-nacernoGaudlova luxusní klubovna - –15.7.2019-gaudl-VYPIS_KATASTRGaudlova luxusní klubovna - –15.7.2019-gaudl-USNESENI_SPOLEKGaudlova luxusní klubovna - –15.7.2019-gaudl-MAPKA

Náš REGION se proto Gaudla zeptal, zda dopravní značku zákaz zastavení umístil před vjezd on. „Já ne, ta tady je historicky, netuším vůbec,“ mlžil přitom. Jenže podle svědků a pamětníků Gaudl nemluví pravdu. Redakce má dokonce jako důkaz fotografie místa, kde žádná dopravní značka nebyla. Náš REGION tak Gaudla usvědčil ze lži. Politik sám se přitom v rozhovoru s redaktorem podřekl, když odpověděl na otázku, z jakého důvodu je dopravní značka před pozemkem rybářského spolku. „Ta je z toho důvodu, aby se sem dalo zajet,“ řekl Gaudl. Jakoukoli dopravní značku přitom správně musí posvětit dopravní inspektorát, protože si nemůže kdokoli svévolně na veřejné komunikace umisťovat dopravní značení.

Kdo je Gaudl?

Jiří Gaudl je kontroverzní chomutovský politik. Patří ke staré generaci členů chomutovské ODS, kteří svým jednáním důvěryhodnost této politické strany v Chomutově poškodili tak výrazně, že se ve volebním období 2014 až 2018 dokonce ani nedostala do zastupitelstva, ačkoli roky před tím měla výsadní postavení a křeslo primátora. Gaudlovo jméno se podle informací redakce skloňuje i v chomutovské stranické buňce, kde probublává vnitrostranický boj o moc mezi skupinou čistých idealistů, která se snaží ODS vrátit do hry, a mezi gardou starých pragmatiků, kteří v době slávy ODS měli stranu jako výtah k zakázkám. Přestože je v současnosti ODS s dvěma zastupiteli v opozici, Gaudl byl při volbách v říjnu 2018 členem vyjednávacího týmu. Jeho firma od města získává zakázky dál i v době, kdy Chomutov vede hnutí ANO v koalici s Novým severem a KSČM. Ačkoli všechny tři strany volily transparentnost, klientelismus dál tiše tolerují. To zřejmě i naznačuje, že „staré pořádky“ vládnou  v Chomutově dál i s Babišovými „ovečkami.“

Fasády v kraji hyzdí název úklidové firmy. Poškozením majetku si způsobila problém, míní experti

Omezení na Vinohradské v Chomutově trvá. Kaufland se o opravu opěrné zdi pře s městem

Čoudíš? Zaplatíš! Praha chystá hon na ojetá auta

5.3.2021
Tady neváhejte ani chviličku! Zoopark Chomutov vyhlásil termíny pro letošní příměstské tábory a podle zkušeností...
1.3.2021
Pašovaní takzvané červené nafty z Německa je příhraničích oblastech stále v kurzu. Dovoz červené nafty,...
3.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
3.2.2021
Karlovy Vary budou vozit seniory na očkování i do Chomutova. Město tak vyhoví zájemcům, kteří...
26.1.2021
Ženská basketbalová RENOMIA ŽBL patří do okruhu profesionálních soutěží, které se za přísných hygienických opatření...
7.1.2021
Chovatelské úspěchy si Zoopark Chomutov připisuje každý rok. Některými je vyhlášený po celé Evropě, jiné...
18.12.2020
Cesta mezi Mostem a Chomutovem je pro řidiče ode dneška bezpečnější. Ředitelství silnic a dálnic...
17.12.2020
Zhruba v 6:00 byl na Chomutovsku nahlášen požár haly o ploše zhruba 42 metrů čtverečných....
16.12.2020
Rekonstrukce mostu přes Bakovský potok u Kutrovic na silnici č. 7 mezi Prahou a Chomutovem...
15.12.2020
Lyžařská střediska v Ústeckém kraji jsou na zahájení sezony připravená. Na sjezdovkách jim ale chybí...
14.12.2020
Cestujícím v Klášterci nad Ohří na Chomutovsku začal sloužit nový dopravní terminál, díky němuž se...
Reklama