Kadaň plánuje v příštím roce investice za 136 milionů korun

Kadaň plánuje v příštím roce investovat asi 136 milionů korun. Jde zhruba o stejnou částku, s jakou město počítalo pro letošní rok. Část investic se ale letos nedokončilo, takže se přesunou do rozpočtu příštího roku. Celý rozpočet budou v prosinci schvalovat zastupitelé města, řekl novinářům starosta Kadaně Jiří Kulhánek (ODS).

Nejvíce prostředků z městského rozpočtu půjde na obnovu oddělení šestinedělí v kadaňské nemocnici, a to ve výši 35 milionů korun. Zájem o kadaňskou porodnici se zvýšil mimo jiné uzavřením porodnice v Ostrově nad Ohří a v Žatci. Na provoz nemocnice dá město dalších deset milionů korun.

„Druhou největší investicí je dokončení rekonstrukce čísla popisného 722, což je krásný velký secesní dům, kde dříve bývalo učiliště a dneska to připravujeme pro naši základní uměleckou školu,“ uvedl Kulhánek. V nově rekonstruované budově budou nehudební obory, například taneční nebo výtvarný kroužek, protože stávající prostory ve Františkánském kostele jsou nevyhovující. Opravy by měly vyjít dohromady na 45 milionů korun.

Město chce dále upravit veřejné prostranství u Prioru naproti kinu Hvězda za sedm milionů korun. V místě chce instalovat posezení a herní prvky a zbourat starou pergolu. Úpravy by měly pokračovat také na sídlišti D, kde se ještě letos dokončí první etapa takzvaného velkého okruhu. V druhé etapě chce město pokračovat v opravách okruhu, který se napojí na hlavní průtah města. Na stejném sídlišti město připravuje také dětské hřiště se zázemím pro rodiče, místo současného bikeparku.

Rozpočet na příští rok je podle starosty vyrovnaný, příjmy i výdaje mají být zhruba 523 milionů korun. S návrhem rozpočtu ale ještě rada pracuje.

ČTK

Včera, 17:01
Most se dočká moderního dopravního terminálu. Zahrnovat bude spojení vlaku s autobusovou dopravou. Autobusové nádraží...
22.1.2020
Zhruba 820.000 diváků v Ústeckém kraji se musí od 30. ledna připravit na postupnou změnu...
19.1.2020
Zoologickou zahradu v Děčíně navštívilo v loňském roce 134.295 lidí, nejvíce v její sedmdesátileté historii....
16.1.2020
Hokejisté Přerova v úterý vyhráli v předehrávce 12. kola nadstavby první ligy o pořadí v...
14.1.2020
Záměr přestěhovat hlavní vlakové nádraží v Chomutově blíže do centra posoudí centrální komise ministerstva dopravy....
4.1.2020
V Ústeckém kraji zemřelo loni při dopravních nehodách podle předběžných statistik policie 40 lidí. Je...
3.1.2020
Záchranná služba v Ústeckém kraji má 17 nových sanitek. Jsou vybaveny moderními technologiemi, některá mají...
1.1.2020
Některá velká města Ústeckého kraje mají nižší příjmy o desítky milionů korun v souvislosti s...
31.12.2019
V Chomutově v sobotu poranila muže zábavní pyrotechnika. Utrpěl vážná zranění, není v ohrožení života,...
30.12.2019
Ústecký kraj čekají v příštím roce volby do krajského zastupitelstva, změní se majitel litoměřické nemocnice,...
Reklama