Kadaň plánuje v příštím roce investice za 136 milionů korun

Kadaň plánuje v příštím roce investovat asi 136 milionů korun. Jde zhruba o stejnou částku, s jakou město počítalo pro letošní rok. Část investic se ale letos nedokončilo, takže se přesunou do rozpočtu příštího roku. Celý rozpočet budou v prosinci schvalovat zastupitelé města, řekl novinářům starosta Kadaně Jiří Kulhánek (ODS).

Nejvíce prostředků z městského rozpočtu půjde na obnovu oddělení šestinedělí v kadaňské nemocnici, a to ve výši 35 milionů korun. Zájem o kadaňskou porodnici se zvýšil mimo jiné uzavřením porodnice v Ostrově nad Ohří a v Žatci. Na provoz nemocnice dá město dalších deset milionů korun.

„Druhou největší investicí je dokončení rekonstrukce čísla popisného 722, což je krásný velký secesní dům, kde dříve bývalo učiliště a dneska to připravujeme pro naši základní uměleckou školu,“ uvedl Kulhánek. V nově rekonstruované budově budou nehudební obory, například taneční nebo výtvarný kroužek, protože stávající prostory ve Františkánském kostele jsou nevyhovující. Opravy by měly vyjít dohromady na 45 milionů korun.

Město chce dále upravit veřejné prostranství u Prioru naproti kinu Hvězda za sedm milionů korun. V místě chce instalovat posezení a herní prvky a zbourat starou pergolu. Úpravy by měly pokračovat také na sídlišti D, kde se ještě letos dokončí první etapa takzvaného velkého okruhu. V druhé etapě chce město pokračovat v opravách okruhu, který se napojí na hlavní průtah města. Na stejném sídlišti město připravuje také dětské hřiště se zázemím pro rodiče, místo současného bikeparku.

Rozpočet na příští rok je podle starosty vyrovnaný, příjmy i výdaje mají být zhruba 523 milionů korun. S návrhem rozpočtu ale ještě rada pracuje.

ČTK

2.8.2020
V červenci zahynulo při dopravních nehodách na silnicích v Ústeckém kraji šest lidí, o dva...
27.7.2020
V Jirkově na Chomutovsku je otevřené nové informační a populárně naučné centrum spojené s multimediálním...
24.7.2020
Společnost Krajská zdravotní (KZ), která v Ústeckém kraji provozuje pět nemocnic, od pondělí rozšiřuje provoz...
23.7.2020
V Ústeckém kraji budou od pátku od 7.00 hodin opět povinné roušky v ambulancích například...
22.7.2020
V Krušných horách pokračuje obnova lesa poničeného v osmdesátých letech minulého století imisní kalamitou. Lesy...
19.7.2020
Zachráněná historická vápenka v Krušných horách je novou zastávkou na naučné cestě z Loučné pod...
17.7.2020
V Ústeckém kraji je nadále epidemiologická situace klidná. Za týden přibylo pět pacientů s potvrzenou...
14.7.2020
Chomutov pomůže živnostníkům, kteří se musí vyrovnat s dopady epidemie koronaviru. Do konce července mohou...
hojek chomutov
11.7.2020
Chomutovští zastupitelé včetně opozičních se opět nechali „ukecat“ a dál dotují na smrt zadlužené Piráty....
30.6.2020
Na Chomutovsku dnes oficiálně skončí provoz hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. Za svou třiapadesátiletou existenci vyrobila...
Reklama