Kamencové jezero otevře v pondělí, už je možné si zakoupit permanentku

Přestože je otevření koupališť svázáno řadou pravidel, na Kamencovém jezeře nechtějí na nic čekat. Brány se otevřou hned první možný den, tedy v pondělí 25. května. Už se také rozběhl prodej sezónních vstupenek a pronájem převlékacích kabin.

Přírodní i umělá koupaliště spadají do další vlny provozů, které ministerstvo zdravotnictví povolilo otevřít od začátku příštího týdne.„Na sezonu jsme se chystali bez ohledu na to, kdy padne konkrétní datum. Takže jsme připraveni,“ hlásí Věra Fryčová, ředitelka Zooparku Chomutov, pod nějž Kamencové jezero spadá. Ve stejný den zahájí provoz také kemp.

Permanentní vstupenky si lze koupit již tento týden, a to od úterý do pátku vždy od 9 do 17 hodin na vrátnici Kamencového jezera. Od pondělí to pak bude možné každý den včetně víkendů, a to od 9 do 19 hodin. Ceny zůstaly stejné jako loni, permanentka pro dospělého stojí 700 korun, pro děti od 3 do 15 let a seniory nad 60 let pak 500 korun. Ani denní vstupné se nemění, dospělí zaplatí padesát korun, děti do tří let mají vstup zdarma.

Zároveň s prodejem sezóních vstupenek spustilo Kamencové jezero také možnost rezervace převlékacích kabinek. Jejich současní nájemci budou mít měsíční předkupní právo, využít ho tedy musí do 19. června.

Dezinfekce, rozestupy, roušky

V areálu se budou muset dodržovat pravidla nařízená ministerstvem, podle správce by to však neměl být problém. „Areál je dost rozhlehlý, takže předepsané metry na čtvereční na osobu dodržíme, i kdybychom měli extrémní návštěvnost,“ říká k jednomu ze zásadních omezení Karel Ton, vedoucí Kamencového jezera. Nutné je zachovávat rozestupy, povinné je stále nošení roušek (kromě vstupu do vody a koupání) či dezinfekce rukou při vstupu.

Po areálu budou rozmístěné podrobné informace s pravidly a jeden z pracovníků bude také na jejich dodržování dohlížet. I to je totiž podmínka ministerstva. „Návštěvníky bude slušně upozorňovat, aby všechna omezení respektovali. Jde o nařízení ministerstva, jeho porušení by nás mohlo přijít draho a to nikdo nechceme,“ dodává ředitelka Fryčová. Zároveň však v areálu všichni doufají, že než se sezona rozběhne naplno, ministerstvo nastavená omezení zmírní.

Nový Dřevák i prolézačka

Stejně jako v předchozích letech, i letos vstupuje Kamencové jezero do sezony s několika novinkami. Jednou z těch zásadních je opětovné otevření restaurace Dřevák, která v minulém roce prošla celkovou rekonstrukcí. Náštěvníkům budou k dispozici také uzamykatelné skříňky a na jedné z pláží přibyl nový herní prvek pro děti. K tomu je třeba připočíst pravidelnou předsezónní přípravu, tuny písku, litry nátěrů a hodiny a hodiny práce. „Prostě jsme na otevření kompletně připraveni a v pondělí se těšíme na první návštěvníky,“ dodává s úsměvem Karel Ton.

Návrat skoro zapomenuté byliny. Chřest se vrací do českých kuchyní

7.1.2021
Chovatelské úspěchy si Zoopark Chomutov připisuje každý rok. Některými je vyhlášený po celé Evropě, jiné...
18.12.2020
Cesta mezi Mostem a Chomutovem je pro řidiče ode dneška bezpečnější. Ředitelství silnic a dálnic...
17.12.2020
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
17.12.2020
Zhruba v 6:00 byl na Chomutovsku nahlášen požár haly o ploše zhruba 42 metrů čtverečných....
16.12.2020
Rekonstrukce mostu přes Bakovský potok u Kutrovic na silnici č. 7 mezi Prahou a Chomutovem...
15.12.2020
Lyžařská střediska v Ústeckém kraji jsou na zahájení sezony připravená. Na sjezdovkách jim ale chybí...
14.12.2020
Cestujícím v Klášterci nad Ohří na Chomutovsku začal sloužit nový dopravní terminál, díky němuž se...
14.12.2020
Zhruba čtyři desítky z více než 540 pohřebišť na území Ústeckého kraje jsou v katastrofálním...
9.12.2020
Od 1. ledna se cestujícím na Ústecku prodraží jízdné. Důvodem navýšení cen je podle odboru...
8.12.2020
Chomutov měl v plánu zřídit kasina, která měla vydělat městu 30 milionů korun. Pro občany...
20.11.2020
V Ústeckém kraji přibylo za poslední týden 2835 potvrzených nákaz koronavirem, o 1508 případů méně...
Reklama