Levharti si plácli se zkušeným Robertem Landou

I přesto, že mužské áčko Levhartů odehrálo poslední utkání na začátku října, tak teď hlásí novou tvář ve svém kádru. Tou je osmatřicetiletý zkušený pivot Robert Landa. Dva metry vysoký rodák z Českých Budějovic se tak stane další výraznou osobností chomutovských Levhartů. Landa se výrazně zapsal do historie Děčínského basketbalu, když společně s Jakubem Houškou je nazýván jednou z největších osobností tamního klubu. Mimo jiné právě zmiňovaný Houška patří mezi důvody, proč si zkušený veterán vybral Levharty.

„Není to rozhodnutí ze dne na den. Po konci kariéry v NBL jsem měl v plánu pokračovat aktivně s basketbalem na nejvyšší možné úrovni – neumím si představit, že bych nehrál. Chybí mi radost a emoce, které utkání přinášejí, mám energii a chuť dál vítězit,“ říká Landa, jenž nelituje konce v profesionálním basketbalu.

„Poznal jsem, že už to prostě nejde. Achilovky už nezvládly zátěž dvoufázových tréninků a dvou zápasů týdně. Na první ligu se připravím. Chomutov má charakter profesionálního klubu, kvalitní a inteligentní tým, zkušené i mladé talentované hráče. Věřím, že mám pořád Levhartům co nabídnout,“ dodal Landa.

Z příchodu Landy, jenž také zastává funkci Ústředního trenéra mládeže dívek ČR má pochopitelně radost také manažer klubu Petr Drobný. „Robert je velká osobnost a zkušený hráč, jeho příchod nás dělá silnějším týmem a v necovidové době to je jméno, které může nalákat i diváky,“ povídá s nadšením Petr Drobný.

ČBF sice zrušila letošní ročník první ligy, nicméně nová posila Levhartů věří, že chomutovský trikot ještě v této sezóně oblékne. „Soutěže byly ukončeny, ale pokud to vládní opatření dovolí, navrhne ČBF dle termínů ligový program. Ještě bude šance si v letošním ročníku za Levharty zahrát, třeba květnu nebo v červnu,“ vyhlíží lepší zítřky nejnovější akvizice chomutovských Levhartů.

Roman Jüngling

4.5.2021
Okresní soud v Chomutově zahájil hlavní líčení ve věci podpálení soukromého automobilu náměstka chomutovského primátora...
26.4.2021
Chomutovský okresní soud dnes zahájil hlavní líčení ve věci podpálení soukromého automobilu náměstka chomutovského primátora...
1.4.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
1.4.2021
Poslední březnový den hostila chomutovská Městská sportovní hala druhý zápas minisérie o páté místo, v...
29.3.2021
Poslední březnovou neděli odstartovala v RENOMIA ŽBL minisérie o páté místo, v níž chomutovské Levhartice...
27.3.2021
Krátce poté, co chomutovské basketbalistky zdolaly SBŠ Ostrava a vybojovaly si možnost hrát o konečné...
27.3.2021
Třiadvacetiletý Chomutovský taxikář Viktor M. (†23) měl potíže s dechem, bolest na hrudníku a brněla...
25.3.2021
Čtyři dny po domácí výhře nad SBŠ Ostrava vyrazily chomutovské basketbalistky do hájemství soupeřek, kde...
21.3.2021
Chomutovské basketbalistky vstoupily první jarní den roku 2021 do bojů o konečné umístění v RENOMIA...
8.3.2021
V centrálním výběhu chomutovského zooparku už nebude tak smutno. K osamocenému pižmoňovi Saamikovi se po...
5.3.2021
Tady neváhejte ani chviličku! Zoopark Chomutov vyhlásil termíny pro letošní příměstské tábory a podle zkušeností...
Reklama