Paráda! Chomutovské Levhartice jsou páté a slaví pohárový bronz

Poslední březnový den hostila chomutovská Městská sportovní hala druhý zápas minisérie o páté místo, v němž Levhartice hájily tříbodový náskok z úvodního klání. Skóre nakonec nerozhodovalo, neboť svěřenkyně Tomáše Eisnera vyhrály po výsledku 69:60 i druhý duel, takže jejich konečným umístěním v RENOMIA ŽBL je pátá pozice. Ve stejný den navíc svaz rozhodl o kontumaci pohárové bitvy o třetí místo právě ve prospěch Levhartic, které tak mohou slavit bronz.

První koš střetnutí s Východočeškami si připsala Rokošová, na niž rychle odpověděla hostující Králová. Krátce nato vrátila Chomutovu vedení trojka Kadlecové a Levhartice už byly vpředu až do konce poločasu. Po deseti minutách hřál tým kapitánky Vorlové sedmibodový náskok, do šaten šel už jen se čtyřmi body k dobru.

Brzy po změně stran Trutnov vyrovnal, ale šestibodová šňůra vrátila na chomutovskou stranu přece jen trochu více klidu. Lokomotiva však i nadále bojovala, takže i po třetím klaksonu činil rozdíl mezi oběma týmy čtyři body ve prospěch Levhartic.

Další vyrovnání Východočešek přišlo zhruba sedm a půl minuty před koncem závěrečného dějství zásluhou trojky Králové, jenže po oddechovém času chomutovské basketbalistky odskočily díky Aulichové s Eisnerovou a tohle vedení už nepustily. K vítězství nejvýrazněji přispěly osmnáctibodová Valentýna Kadlecová se sedmnáctibodovou Terezou Vorlovou, jež po zápase převzala u rukou manažera klubu Petra Drobného dárek s kyticí jako odměnu pro neužitečnější hráčku týmu v sezóně.

„Musím holky pochválit za bojovnost, nasazení a obrovskou tuhou zápas vyhrát, i když po náročnějším programu už trochu tahaly nohy,“ ohlížel se Tomáš Eisner za duelem s Trutnovem bezprostředně po jeho skončení. „Hlavně v prvním poločase to byl především boj. Nedali jsme spoustu jednoduchých střel, udělali docela dost ztrát, což trochu souviselo s únavou z náročnějšího programu, ale výhru jsme vybojovali a urvali páté místo,“ radoval se.

Levhartice dosáhly na výborné umístění hned ve druhé sezóně mezi tuzemskou elitou a sám hlavní trenér připustil, že takhle vysoko před startem ročníku nepomýšlel. „Pro nás jde o umístění z říše snů, protože výš jsme asi ani být nemohli, když si vezmete, že nad námi jsou oba brněnské týmy, Hradec Králové a USK,“ vyjmenoval semifinalisty RENOMIA ŽBL a čtyři nejlepší celky dlouhodobé části.

„Ani jsme nepomýšleli, že bychom na takové umístění mohli dosáhnout, takže určitě jsme naprosto spokojení,“ shrnul sezónu. „Dá se říct, že to pravé play-off pro nás začalo s Ostravou a všechny čtyři zápasy holky odmakaly na sto procent, za což bych jim chtěl poděkovat,“ pokračoval Tomáš Eisner.

Ten připomněl i možná nejkritičtější moment bitvy s Trutnovem zhruba sedm a půl minut před koncem. „Zápasy byly specifické, protože mohlo rozhodovat skóre, takže roli hrál každý bod. Ukázal to i tenhle poslední zápas, protože soupeř srovnal, ale jsem rád, že závěr jsme si zkušeně pohlídali a slavíme páté místo,“ završil šéf chomutovské střídačky.

10.6.2021
Aktivistky dnes brzy ráno obsadily dvě skrývková rypadla v uhelných dolech Bílina na Teplicku a...
26.5.2021
Na Chomutovsku dnes ráno narazil osobní vlak do stáda krav. Pět dobytčat uhynulo. Nikdo ze...
4.5.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
4.5.2021
Okresní soud v Chomutově zahájil hlavní líčení ve věci podpálení soukromého automobilu náměstka chomutovského primátora...
26.4.2021
Chomutovský okresní soud dnes zahájil hlavní líčení ve věci podpálení soukromého automobilu náměstka chomutovského primátora...
29.3.2021
Poslední březnovou neděli odstartovala v RENOMIA ŽBL minisérie o páté místo, v níž chomutovské Levhartice...
27.3.2021
Krátce poté, co chomutovské basketbalistky zdolaly SBŠ Ostrava a vybojovaly si možnost hrát o konečné...
27.3.2021
Třiadvacetiletý Chomutovský taxikář Viktor M. (†23) měl potíže s dechem, bolest na hrudníku a brněla...
25.3.2021
Čtyři dny po domácí výhře nad SBŠ Ostrava vyrazily chomutovské basketbalistky do hájemství soupeřek, kde...
21.3.2021
Chomutovské basketbalistky vstoupily první jarní den roku 2021 do bojů o konečné umístění v RENOMIA...
10.3.2021
I přesto, že mužské áčko Levhartů odehrálo poslední utkání na začátku října, tak teď hlásí...
Reklama