Policie prošetřuje úmrtí taxikáře Viktora. Zemřel v chomutovské nemocnici, lékaři jej měli odmítnout ošetřit

Třiadvacetiletý Chomutovský taxikář Viktor M. (†23) měl potíže s dechem, bolest na hrudníku a brněla jej ruka. Zamířil proto do chomutovské nemocnice. Podle pozůstalých muže v nemocnici odmítli vyšetřit, o několik hodin později zemřel na ambulanci. Případ prošetřuje policie.

„Můžeme potvrdit, že jsme přijali trestní oznámení a případem se nyní zabýváme. Za účelem zjištění příčiny úmrtí byla nařízena soudní pitva“ uvedla mluvčí chomutovské policie Miroslava Glogovská.

Podle příbuzných šel muž za doprovodu manželky a sestřenice do nemocnice kvůli špatnému zdravotnímu stavu. Muže prý nejprve nechtěli ošetřit na interně ani na pohotovosti v areálu nemocnice.

„Nedělejte tady takovejhle virvál. Jediný, co vám poradím, vemte telefon a zavolejte si záchrannou službu,“ popsala pro Českou televizi příbuzná zemřelého událost poté, co dorazili na pohotovost.

Zavolali tedy záchrannou službu, její operátor měl muži zařídit přijetí na interně.

„Mohu potvrdit, že jsme volajícím vyhověli. Více se k tomu nemůžeme vyjádřit,“ potvrdil mluvčí krajských záchranářů Prokop Voleník.

Muž chtěl zabít svou matku. Obviněn je i z pokusu o znásilnění

Na interně už ale muži nebylo pomoci. „Muž padl do bezvědomí. Následovala více než hodinová resuscitace. Oživit se ho ale bohužel nepodařilo,“ uvedla Jana Mrákotová, mluvčí Krajské zdravotní, pod kterou chomutovská nemocnice spadá.

„Tam nám pan doktor oznámil, že bohužel umřel. Příčinu smrti neví, jen si myslí, že to pravděpodobně byla plicní embolie,“ popsala příbuzná.

„Přišel na ambulanci, tam omdlel. Přes hodinu ho resuscitovali, ale bohužel došlo k úmrtí,“ řekla Jana Mrákotová, tisková mluvčí Krajské zdravotní, a. s., která spravuje chomutovskou nemocnici.

Viktorova rodina si stojí za tím, že nemocnice pochybila, proto podala trestní oznámení na policii. Zesnulý Viktor podle rodiny a přátel netrpěl žádnou vrozenou vadou. V mládí měl mít slabou epilepsii, která časem ustoupila. Otec tříleté holčičky se živil jako taxikář v rodinné firmě, nedávno dokonce podstoupil EKG. Vyšetření podle bratra Lukáše ukázalo, že je v naprostém pořádku.

10.6.2021
Aktivistky dnes brzy ráno obsadily dvě skrývková rypadla v uhelných dolech Bílina na Teplicku a...
26.5.2021
Na Chomutovsku dnes ráno narazil osobní vlak do stáda krav. Pět dobytčat uhynulo. Nikdo ze...
4.5.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
4.5.2021
Okresní soud v Chomutově zahájil hlavní líčení ve věci podpálení soukromého automobilu náměstka chomutovského primátora...
26.4.2021
Chomutovský okresní soud dnes zahájil hlavní líčení ve věci podpálení soukromého automobilu náměstka chomutovského primátora...
1.4.2021
Poslední březnový den hostila chomutovská Městská sportovní hala druhý zápas minisérie o páté místo, v...
29.3.2021
Poslední březnovou neděli odstartovala v RENOMIA ŽBL minisérie o páté místo, v níž chomutovské Levhartice...
27.3.2021
Krátce poté, co chomutovské basketbalistky zdolaly SBŠ Ostrava a vybojovaly si možnost hrát o konečné...
25.3.2021
Čtyři dny po domácí výhře nad SBŠ Ostrava vyrazily chomutovské basketbalistky do hájemství soupeřek, kde...
21.3.2021
Chomutovské basketbalistky vstoupily první jarní den roku 2021 do bojů o konečné umístění v RENOMIA...
10.3.2021
I přesto, že mužské áčko Levhartů odehrálo poslední utkání na začátku října, tak teď hlásí...
Reklama