Problémy s financemi. Chomutov možná přijde o 30 milionů Kč

Chomutov možná přijde o víc než 30 milionů korun, část nesplacené půjčky a dotace poskytnuté v letech 2019 a 2020 akciové společnosti Piráti Chomutov na hokej. Akciová společnost Piráti Chomutov je v insolvenčním řízení, dluží miliony a jejím věřitelem je i město. Nyní se čeká na řádnou kontrolu dotací, které město poskytlo loni a letos.

V hokejovém klubu vedle sebe fungují dva subjekty, a to zapsaný spolek a akciová společnost. Spolek má na starosti menší děti, akciová společnost pak první ligu dospělých a akademii.

Po dlouholetých majitelích, rodině Veverkových, klub loni převzala skupina sedmi podnikatelů, která se nadále potýkala s dluhy z minulosti. Tým v dlouhodobé části druhé nejvyšší soutěže obsadil čtvrté místo a měl jisté čtvrtfinále play off. To ale bylo po vypuknutí pandemie koronaviru zrušeno a kvůli ekonomickým problémům klub v březnu propustil všechny hráče starší 22 let. Chomutov klubu půjčil 12 milionů korun, z toho deset milionů korun klub městu dluží. „Návratná finanční výpomoc byla přihlášena do insolvence,“ řekla mluvčí města Denisa Špeilová.

tiskové zprávy hokejového klubu mimo jiné vyplývá, že akciová společnost má nedostatky v účetnictví. „Nelze vyloučit, že vyúčtování dotace nebude schváleno a bude nařízeno vrácení dotace. Protože je společnost v insolvenci, nebylo by z čeho vracet a město by se jen přihlásilo o další pohledávky do insolvenčního řízení,“ uvedl opoziční zastupitel Marian Bystroň (PRO Chomutov). Dodal, že loňská a letošní dotace činí dohromady asi 22 milionů.

Místo trávy květiny. V Litoměřicích vznikne květinový park

Zapsaný spolek Piráti Chomutov, nástupnická organizace akciové společnosti, před měsícem zvolil nové vedení, které chce s městem komunikovat. Primátor Marek Hrabáč (ANO) byl na minulém zasedání pověřen jednáním s vedením spolku o vytvoření místa v orgánech klubu pro zástupce města, který bude moci nahlížet do účetnictví a kontrolovat hospodaření. „Pan primátor má sjednanou schůzku k tomuto tématu na 30. června. Rozhodovat (o zástupci města) bude zastupitelstvo pravděpodobně na svém zasedání 14. září,“ uvedla Špeilová.

První výraznou ztrátu klub zaznamenal v sezoně 2011/2012, a to přes sedm milionů korun, byla však pokryta kladnými výsledky hospodaření z minulých let. Další sezona ale skončila ztrátou 10,2 milionu korun a ztrátové byly i ty nadcházející. Poslední známá ztráta byla v roce 2017, a to 26,5 milionu korun. „Údaje za další sezony nejsou v obchodním rejstříku k dispozici. Na vlastním jmění společnosti se tyto výsledky projevily tak, že je k poslední uvedené sezoně v záporné hodnotě 87,8 milionu korun. To znamená, že společnost je předlužená,“ řekl Bystroň.

vera/čtk

Sucho se podepsalo na ozimých plodinách. Žatecko leží v tzv. srážkovému stínu

10.7.2020
Ředitelství silnic a dálnic zahájí 12. července Celostátní sčítání dopravy 2020 (CSD). Výstupy z CSD...
8.7.2020
Červnové deště nespasily zemědělce na severu Čech. Kvůli suchu očekávají propad sklizně ozimových obilovin. Nejpostiženějšími...
4.7.2020
Ještě před začátkem letních prázdnin mohou lidé využívat na území města Ústí nad Labem nové...
3.7.2020
Medián inzertních cen chat a chalup prodávaných v tomto kraji za poslední rok vzrostl o...
2.7.2020
V celém areálu hřbitova ve Velkém Šenově na Děčínsku se hojně vyskytují zmije obecné, jediný...
2.7.2020
V Žatci dokončují rekonstrukci historické radnice. Za 47 milionů korun nechalo město opravit vnější část...
2.7.2020
Od 2. července do 6. září budou na zámku Nový hrad v Jimlíně na Lounsku...
30.6.2020
Nejnavštěvovanější památka v Litoměřicích, vyhlídková věž Kalich, se od 1. července opět otevře turistům. Po...
30.6.2020
Na Chomutovsku dnes oficiálně skončí provoz hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. Za svou třiapadesátiletou existenci vyrobila...
29.6.2020
Nezvyklý pohled na minulost poskytl ústeckým historikům známý příslušník místního undergroundu Jiří Šerý. Sepsal své...
Reklama