6℃
Dnes je 10. prosinec , svátek má Julie

V Ústí vznikla krytá hala na plážový volejbal, jediná v kraji

V Ústí nad Labem se v pátek otevřela krytá hala na plážový volejbal. Je jediná v Ústeckém kraji. Město za ni zaplatilo přes čtyři miliony korun. Hrát mohou lidé na třech kurtech. Otevření haly má pomoci zejména k udržení dětí a mládeže u tohoto moderního sportu.

„Zprovozněním haly umožníme prodloužit sezonu tohoto sportu na celý rok. Věřím tomu, že při jeho oblíbenosti bude hala hojně využívaná,“ uvedl primátor Petr Nedvědický (ANO). Zastřešena je plocha, na které jsou přes léto čtyři kurty pro plážový volejbal.

Správcem areálu je Jiří Maier. S provozovatelem město zatím nepodepsalo nájemní smlouvu. „Domnívám se, že provozovatel nebude mít moc velký zisk, bude muset platit městu nájemné,“ řekl ČTK primátor. „Nájem není zatím stanoven, potřebujeme zhodnotit náklady na energie, teprve na základě toho budeme dávat dohromady sumu, na základě které se bude podepisovat smlouva,“ uvedl Nedvědický.

Za hodinu na kurtu zaplatí zájemci 450 korun. „Provoz bude zatím od 14:00 do 22:00. Padesát procent odpoledních rezervací mají lidi nasmlouváno jako trvalé rezervace,“ řekl ČTK Maier. První turnaj se v hale odehraje v sobotu.

Kurty lidé využívali bez zastřešení od jara do půli září. „Koncem září bychom nyní vždy stavěli halu a zhruba 20. března zastřešení začali sundávat, aby od 1. dubna byly k dispozici opět čtyři kurty,“ uvedl Maier. Písek vyhřívaný není, teplota v hale se pohybuje mezi 17 až 18 stupni Celsia, prostor je vytopený za 40 minut. Vytápění je plynové.

Na postavení zastřešení stačí zhruba týden. Zprovoznění trvalo necelý rok. „Překážkou byly legislativní záležitosti a přivedení plynové přípojky,“ řekl ČTK Zdeněk Prokůpek z dodavatelské firmy Techtex. Hala je ze speciálního PVC, izolační bublinkové folie a UV krycí folie. Zájem o podobné haly podle Prokůpka v poslední době rychle roste.

Otevření haly ocenil předseda krajského volejbalového svazu Miroslav Přikryl. „Dosud končila sezona v říjnu a mládežnické týmy přešly do klasických tělocvičen, zájem o plážový volejbal tím okamžitě opadl. Děti se nám ztrácely, přecházely do šestkového volejbalu. Teď mohou dělat tento moderní sport celý rok a někteří, zejména děvčata, hru opravdu zbožňují,“ řekl ČTK Přikryl. Popularitu plážového volejbalu přičítá Přikryl úspěchům českých hráček na světové scéně a divácké atraktivitě sportu. „Díky hale naplníme poptávku, která byla u dětí, nepřerušíme tréninkový proces a nebudou nám mladí sportovci utíkat,“ dodal Přikryl.

ČTK

Před 47 minutami
Kolony a ucpání centra Bíliny zná každý, kdo cestuje ve směru z Karlových Varů na...
Včera, 14:32
Na téměř 400 milionů korun vyjde stát rekonstrukce historické budovy teplického nádraží. Teplice se modernizace...
Včera, 12:15
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Včera, 12:15
Kadaň plánuje v příštím roce vybudovat denní centrum a noclehárnu pro bezdomovce v Prunéřově. Budou...
Včera, 08:01
Čtyřpruhové silnice I/13 u Třebušic na Mostecku se řidiči dočkají příští rok v červnu. Po...
8.12.2019
Město Chomutov by se chtělo ucházet o titul Evropské hlavní město kultury 2028 (EHMK). Titul...
8.12.2019
Šest železničních stanic v Ústeckém kraji bude do roku 2025 opraveno. Cestující se dočkají zrekonstruovaných...
dálnice D8, estakáda
8.12.2019
Opravy na prackovické estakádě na dálnici D8 skončily. Řidiči tudy projedou bez omezení. Náklady na...
7.12.2019
Ceny benzinu u čerpacích stanic v Ústeckém kraji stagnují. Motoristé za litr Naturalu 95 průměrně...
7.12.2019
Peklo prožívají řidiči v místě kruhového objezdu u hypermarketu Globus v Chomutově. V ranních i...
6.12.2019
Novým předsedou Pirátů v Ústeckém kraji byl zvolen Vladimír Vlach ze Žatce. Ve funkci nahradil...
Reklama