V Ústí vznikla krytá hala na plážový volejbal, jediná v kraji

V Ústí nad Labem se v pátek otevřela krytá hala na plážový volejbal. Je jediná v Ústeckém kraji. Město za ni zaplatilo přes čtyři miliony korun. Hrát mohou lidé na třech kurtech. Otevření haly má pomoci zejména k udržení dětí a mládeže u tohoto moderního sportu.

„Zprovozněním haly umožníme prodloužit sezonu tohoto sportu na celý rok. Věřím tomu, že při jeho oblíbenosti bude hala hojně využívaná,“ uvedl primátor Petr Nedvědický (ANO). Zastřešena je plocha, na které jsou přes léto čtyři kurty pro plážový volejbal.

Správcem areálu je Jiří Maier. S provozovatelem město zatím nepodepsalo nájemní smlouvu. „Domnívám se, že provozovatel nebude mít moc velký zisk, bude muset platit městu nájemné,“ řekl ČTK primátor. „Nájem není zatím stanoven, potřebujeme zhodnotit náklady na energie, teprve na základě toho budeme dávat dohromady sumu, na základě které se bude podepisovat smlouva,“ uvedl Nedvědický.

Za hodinu na kurtu zaplatí zájemci 450 korun. „Provoz bude zatím od 14:00 do 22:00. Padesát procent odpoledních rezervací mají lidi nasmlouváno jako trvalé rezervace,“ řekl ČTK Maier. První turnaj se v hale odehraje v sobotu.

Kurty lidé využívali bez zastřešení od jara do půli září. „Koncem září bychom nyní vždy stavěli halu a zhruba 20. března zastřešení začali sundávat, aby od 1. dubna byly k dispozici opět čtyři kurty,“ uvedl Maier. Písek vyhřívaný není, teplota v hale se pohybuje mezi 17 až 18 stupni Celsia, prostor je vytopený za 40 minut. Vytápění je plynové.

Na postavení zastřešení stačí zhruba týden. Zprovoznění trvalo necelý rok. „Překážkou byly legislativní záležitosti a přivedení plynové přípojky,“ řekl ČTK Zdeněk Prokůpek z dodavatelské firmy Techtex. Hala je ze speciálního PVC, izolační bublinkové folie a UV krycí folie. Zájem o podobné haly podle Prokůpka v poslední době rychle roste.

Otevření haly ocenil předseda krajského volejbalového svazu Miroslav Přikryl. „Dosud končila sezona v říjnu a mládežnické týmy přešly do klasických tělocvičen, zájem o plážový volejbal tím okamžitě opadl. Děti se nám ztrácely, přecházely do šestkového volejbalu. Teď mohou dělat tento moderní sport celý rok a někteří, zejména děvčata, hru opravdu zbožňují,“ řekl ČTK Přikryl. Popularitu plážového volejbalu přičítá Přikryl úspěchům českých hráček na světové scéně a divácké atraktivitě sportu. „Díky hale naplníme poptávku, která byla u dětí, nepřerušíme tréninkový proces a nebudou nám mladí sportovci utíkat,“ dodal Přikryl.

ČTK

hojek chomutov
11.7.2020
Chomutovští zastupitelé včetně opozičních se opět nechali „ukecat“ a dál dotují na smrt zadlužené Piráty....
30.6.2020
Na Chomutovsku dnes oficiálně skončí provoz hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. Za svou třiapadesátiletou existenci vyrobila...
26.6.2020
Chomutov možná přijde o víc než 30 milionů korun, část nesplacené půjčky a dotace poskytnuté...
22.6.2020
Rekonstrukce mostu na silnici I/7 přes Bakovský potok u Kutrovic způsobuje na tomto frekventovaném tahu...
18.6.2020
Zoopark v Chomutově od pondělí začne přijímat rezervace na zážitkové bydlení v původním hrázděném stavení...
18.6.2020
V Kadani na Chomutovsku začala rekonstrukce budovy se zázemím a ubytovnou na městském koupališti. Opravy...
11.6.2020
Lávka spojující chomutovské hlavní vlakové nádraží s ulicí V Alejích je od pondělí 25. května...
6.6.2020
O víkendu začne v chomutovském zooparku opět jezdit zoovláček Amálka a také Safari expres. Právě...
5.6.2020
Hnědouhelná Elektrárna Prunéřov I. na Chomutovsku ukončí provoz k 30. červnu, postavená byla před 53...
4.6.2020
Ceny pohonných hmot u čerpacích stanic v Ústeckém kraji v uplynulém týdnu dál mírně vzrostly,...
Reklama