V Ústí vznikla krytá hala na plážový volejbal, jediná v kraji

V Ústí nad Labem se v pátek otevřela krytá hala na plážový volejbal. Je jediná v Ústeckém kraji. Město za ni zaplatilo přes čtyři miliony korun. Hrát mohou lidé na třech kurtech. Otevření haly má pomoci zejména k udržení dětí a mládeže u tohoto moderního sportu.

„Zprovozněním haly umožníme prodloužit sezonu tohoto sportu na celý rok. Věřím tomu, že při jeho oblíbenosti bude hala hojně využívaná,“ uvedl primátor Petr Nedvědický (ANO). Zastřešena je plocha, na které jsou přes léto čtyři kurty pro plážový volejbal.

Správcem areálu je Jiří Maier. S provozovatelem město zatím nepodepsalo nájemní smlouvu. „Domnívám se, že provozovatel nebude mít moc velký zisk, bude muset platit městu nájemné,“ řekl ČTK primátor. „Nájem není zatím stanoven, potřebujeme zhodnotit náklady na energie, teprve na základě toho budeme dávat dohromady sumu, na základě které se bude podepisovat smlouva,“ uvedl Nedvědický.

Za hodinu na kurtu zaplatí zájemci 450 korun. „Provoz bude zatím od 14:00 do 22:00. Padesát procent odpoledních rezervací mají lidi nasmlouváno jako trvalé rezervace,“ řekl ČTK Maier. První turnaj se v hale odehraje v sobotu.

Kurty lidé využívali bez zastřešení od jara do půli září. „Koncem září bychom nyní vždy stavěli halu a zhruba 20. března zastřešení začali sundávat, aby od 1. dubna byly k dispozici opět čtyři kurty,“ uvedl Maier. Písek vyhřívaný není, teplota v hale se pohybuje mezi 17 až 18 stupni Celsia, prostor je vytopený za 40 minut. Vytápění je plynové.

Na postavení zastřešení stačí zhruba týden. Zprovoznění trvalo necelý rok. „Překážkou byly legislativní záležitosti a přivedení plynové přípojky,“ řekl ČTK Zdeněk Prokůpek z dodavatelské firmy Techtex. Hala je ze speciálního PVC, izolační bublinkové folie a UV krycí folie. Zájem o podobné haly podle Prokůpka v poslední době rychle roste.

Otevření haly ocenil předseda krajského volejbalového svazu Miroslav Přikryl. „Dosud končila sezona v říjnu a mládežnické týmy přešly do klasických tělocvičen, zájem o plážový volejbal tím okamžitě opadl. Děti se nám ztrácely, přecházely do šestkového volejbalu. Teď mohou dělat tento moderní sport celý rok a někteří, zejména děvčata, hru opravdu zbožňují,“ řekl ČTK Přikryl. Popularitu plážového volejbalu přičítá Přikryl úspěchům českých hráček na světové scéně a divácké atraktivitě sportu. „Díky hale naplníme poptávku, která byla u dětí, nepřerušíme tréninkový proces a nebudou nám mladí sportovci utíkat,“ dodal Přikryl.

ČTK

Včera, 14:30
Tradiční charitativní adventní trhy se v Jirkově na Chomutovsku letos kvůli epidemické situaci a vládním...
23.10.2020
V Ústeckém kraji šíření nového typu koronaviru prudce zrychlilo. Za týden přibylo přes 3300 pozitivně...
20.10.2020
U břehu Nechranické přehrady v malé obci Chbany na Chomutovsku se nachází lidmi téměř zapomenutý...
19.10.2020
I přes veškerá koronavirová omezení má Kamencové jezero za sebou sezonu s rekordní návštěvností. Padla...
10.10.2020
Zhruba 50 milionů korun je maximální rozpočet na muzeum automobilky Praga, které vznikne do dvou...
4.10.2020
Lídr hnutí STAN v Ústeckém kraji Filip Ušák považuje výsledek voleb za obrovský úspěch. Hnutí...
3.10.2020
Nejvíce hlasů v krajských volbách zatím dostala v Ústeckém kraji ANO. Těsně před ukončením sčítání...
7.9.2020
Letošní prázdninová návštěvnost byla pro děčínskou zoologickou zahradu, chomutovský zoopark a teplickou botanickou zahradu rekordní....
28.8.2020
Ve středu a ve čtvrtek se v Ústeckém kraji podle krajské hygienické stanice potvrdila nákaza...
28.8.2020
První městskou akcí letošního roku v Chomutově bude čtvrtý ročník půlmaratonu. Závod se uskuteční poslední...
Reklama