Chropynští hasiči vyprostili z výkopu muže zavaleného bagrem

10.10.2021
Redakce

Hasiči v Chropyni na Kroměřížsku vyprostili z výkopu muže, který by zavalen malým otočným bagrem. Při náročném zásahu museli stroj nejprve zajistit a poté muže vyprostili z výkopu pomocí páteřní desky. Zraněný muž byl následně předán záchranné službě a odvezen do nemocnice, informoval na sociální síti hasičů jejich mluvčí Pavel Řezníček.

Neštěstí se stalo v sobotu odpoledne, svědci žádali hasiče o pomoc s tím, že muž je zavalen bagrem a není možné jej vyprostit. „Hasiči byli na místě do sedmi minut. Jak bylo prvotním průzkumem zjištěno, zraněná osoba se nacházela ve výkopu, do kterého se částečně zřítil i malý otočný bagr. Hasiči okamžitě pomocí navijáku stabilizovali stroj, aby nedošlo k jeho dalšímu pohybu,“ uvedl jejich mluvčí.

Velitel zásahu si na místo vyžádal nakladač, který se nacházel nedaleko místa události. „Po jeho příjezdu byl malý bagr nadzvednut, aby bylo možné se ke zraněné osobě bezpečně dostat. Muž byl ve spolupráci se zdravotnickou záchrannou službou vyproštěn z výkopu pomocí páteřové desky a následně odvezen do nemocnice.Po zajištění stroje poskytli hasiči svědkům události také první psychologickou pomoc,“ doplnil Řezníček.

Na místě zasahovaly dvě jednotky profesionálních hasičů, povoláni byli i dobrovolní hasiči z Chropyně a v rámci mezikrajské pomoci jednotka profesionálních hasičů ze stanice Kojetín. Místo bylo následně předáno policii.


Témata:

Nepřehlédněte